Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reggel 6-ra oviba vinni...

Reggel 6-ra oviba vinni nagyon megviselné?

Figyelt kérdés

Nyár elején lett 3 éves a fiam, a gyes lejártával dolgozni kezdtem, alkalmi meló, tehát havi 15 nap max. Általában délutántól éjjelig tart, vagy ritkábban reggeltől éjjelig.

Kilátásban van egy másik munkahely ősztől, úgy tűnik várnak oda, előnye, hogy nem éjszakázós, családias a légkör (5-en dolgozunk ott), meleg kaját kapok, inni is, és a fizetés sem mellékes, egész jó pénzt kapnék. Egyetlen hátránya, hogy reggel 7-től van a munkaidő, amihez nekem 6-kor el kell indulnom. Ősztől ovi van, tehát a gyerkőcöt 6-ra le kellene adnom az oviba.


Más is van/volt ilyen helyzetben? Nagyon megviseli a gyerkőcöt, ha hajnal 5-kor felkeltem, hogy 6-ra beessünk az oviba?


2012. júl. 22. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindig úgy vittek, első két hét volt rázós, aztán anyu azt mondta, magamtól keltem. Én is így emlékszem, nem volt gond számomra.
2012. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én inkább az új munkát választanám a helyedben. A gyerekek megszokják az ilyet. A bölcsiben volt egy kislány a kisfiam csoportjában, akinek a szülei ugyanabban a gyárban dolgoztak, ugyanabban a műszakban, hogy legalább lássa egymást a család. Ez a kislány 5:30-tól a bölcsiben volt. Őt akkor még lefektették reggel, de szépen megszokta, az egyik legnyugodtabb gyerek volt a csoportban.
2012. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha időben lefekszik este, akkor ki tudja aludni magát. Erre szoktasd rá, akár már mostantól. Egyébként semmi baj nem lesz belőle. Én oviskoromba tornaedzésre jártam. Az hatkor kezdődött és fél hatra kellett odaérni.
2012. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... én is az új munka felé hajlok, hiszen ez a mostani, ha elkezdődik az ovi, nem lesz jó... mert a fiam napközben oviban, én itthon és mire ő hazaér én már megyek is dolgozni.... szóval alig találkoznánk.

Az új helyen meg 4-ig van a munkaidő és a hétvége mindig szabad... meg a mai világban... örüljek, hogy van munkahelyem... Nagyon bízom benne, hogy menni fog ez így.

2012. júl. 22. 15:14
 5/12 anonim ***** válasza:
A kislányom októbertől legkésőbb 6-30 ra kell beérjen a bölcsibe,mert ha nem apa lekési a vonatot,én meg már rég vonaton leszek a munkahelyem felé.Megoldásnak csak azt tudtam kitalálni,hogy 8 óra után Neki már aludni kell.Szépen lassan most szoktatjuk rá,mert este 10 kor meg tv zik a tejesüveggel,na meg reggel 9 után ébred.
2012. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az én fiam általában legkésőbb 9-kor már alszik, oké, most nyár van, így pl tegnap még csak fél 11-kor mentünk fürdeni, de ő így is korán kelő... sűrűn ébreszt 7 előtt.... de majd odafigyelek a lefekvésre...

A másik, ami foglalkoztat, hogy nem fogja magát rosszul érezni, hogy ő az első az oviban? Mondjuk korán haza jöhetne, férjem 2-ig dolgozik... de pont akkor alszanak, így nem hoznánk haza ilyen korán.

2012. júl. 22. 15:35
 7/12 anonim ***** válasza:
5-re hordom a fiamat bölcsibe. Negyed öt-fél ötkor keltem fel. Megszokta már. És vannak még páran a csoportjába akik még ötre járnak. Nincs velük se semmi gond.
2012. júl. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5-re? Szegénykém. Én minden másnap hordom 6-ra. Szerencse az, hogy közel van az ovi. Így elég 5.40-kor keltenem. Télen hamarabb kel majd 5 perccel, az öltözés miatt. De ha nem alszik el időben, akkor nyűgös egy kicsit reggel.
2012. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaz korán kel kelnie,de minden délutánját veled töltheti!!!
2012. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es. Igen, ötre. De csak két hetente, amikor a férjem délelőttös. Akkor ő hatra jár. Én meg mindig hétre járok, de nekem ahhoz, hogy beérjek el kell mennem az 5:20-as busszal. Szerencsére nekünk is közel van a bölcsi.
2012. júl. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!