Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
3 évesem ősszel kezdi/kezdené az ovit, és utána nemsokára kistestvére fog születni. Az oviba-vitelt és hazahozatalt is nekem kell megoldanom, nincs nyugdíjas nagyszülő, vagy más rokon, akire addig a kicsit hagyhatnám, így Őt újszülöttként egész télen mindig vinni kellene magunkkal. Nem tudom, hogy a kemény mínuszokban jót teszek-e ha minden nap kétszer is útnak indulunk. A kérdésem az, hogy elkezdjük, e így az ovit, vagy várjunk vele? Nagyon szüksége lenne már a közösségre, itthon csak unatkozik. Aki hasonló helyzetben volt, hogyan oldotta meg?
2012. júl. 23. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem csak a baba hurcolása a gond, hanem, hogy Neked pár hétig pihenned kellene, nem pedig szaladgálni. Esetleg valakit megkérni pénzért, hogy vigye és hozza el a nagyobbikat az oviból? Már ha megengedhetitek. Csak pár hétről lenne szó. Mivel vinnéd, és hány percre van az ovi?
2012. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát én amondó vagyok, h még mindig könnyebbe egy babát babakocsiban eltologatni (jól felöltöztetve) mint pl. egy hisztiző 2 éves kezét húzogatni, h jöjjön már. Plusz egy nagyobb babát már azért öltöztet az ember, kisbabának meg elég body, rugi, anorák...Szóval ez csak példa, de rem. érted:)
2012. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vittem a nagyot, épp ezért hogy minden reggel és délután öltöztessem a kicsit. Na meg ha esik az eső, hó, akkor is menni kell.

Az első 2-3 hónapban többet betegek a gyerekek mint amennyit ovibanjárnak, közösségben elkapnak mindent, hányás hasmenés influenza, nem hiányzik hogy hazahozza a nagy a betegségeket, és elkapja a kicsi.

Inkább játszóház heti 1-2x, vagy barátokat hívunk át kisgyerekkel, vagy a művelődési házba eljárunk könyvtárba, gyerekrendezvényekre, játszótérre.

Csák jövőre megy.

2012. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,kicsit off leszek,mert és is ebben a cipőben járok,csak én kb 2-3 hét múlva szülök. De szerintem kénytelen leszel te is tolni a baba kocsit, ennyi levegőzés úgyis kell a picinek is. Szerintem járasd oviba,mert kell neki a társaság, a picivel meg legalább nyugodtabban tudsz otthon foglalkozni. Én legalább is így gondolkodom.. Nekem két gyereket kell majd reggel oviba vinnem. Üdv, anyuka-kismama.
2012. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az ovi gyalog kb. 15 perc sétára van (a gyerek tempójában), de van autónk is, bár úgy gondolom, azzal sem lesz kevésbé macerás elindulni 2 gyerekkel, csak talán gyorsabb. Az első 1-2 hétben lesz segítségem, mert nagyszülők meg a férjem szabin lesznek, de utána muszáj lesz magunknak megoldani a dolgot.
2012. júl. 23. 14:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló! Te meddig fogod a nagyot oviban hagyni? Én úgy tervezem, hogy ebéd után haza fogom hozni, legalábbis az elején, később meg majd meglátjuk.
2012. júl. 23. 15:01
 7/12 anonim ***** válasza:

én nem vinném. én októberben szülök,nagyok mennek oviba szeptembertől,de első időkben-tavaszig-férjem hozza-viszi őket. neked a férjed nem tudná? semmi baja sem lesz a nagynak ha bentvan egész nap,sőt.


esetleg akkor menjen a nagy csak tavasszal, az a pár hónap már nem oszt-nem szoroz,beszokás szempontjából sem, így sem lesz könnyű dolgod,de mint írtam én nem rángatnám a hidegben-sem-.egy újszülött babát,és a betegségek miatt sem amiket a nagy hozna haza.

2012. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan még csak egy Fiam van, de én Őt is hordoztam - kendőben. Nem lenne ez jó megoldás nektek is? Picit felkötöd magadra, a naggyal meg kézen fogva tudtok szépen menni oviba is, meg vissza is. A pici védve van a kabátod alatt, s könnyebben is mozognátok a naggyal.

---

Én annak idején - október végi a Fiam - minden kötelező tanácsadásra, oltásra, védőnői látogatásra így mentem Vele, és soha nem fázott meg, mert jól be volt bugyolálva, s melegítettük is egymást! Ha esett, ha fújt, semmi nem érte, mert védve volt.

Ez csak egy ötlet volt, s mondom, nekem még csak egy Fiam van, tehát nem látom át teljesen a helyzetet, de én ez irányban indulnék el, ha rólunk lenne szó.

Jah, és én mindenképp vinném oviba, kell nekik már ilyen korban más társaság is, mint Anyuka.

2012. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

en 13. naptol vittem a gyerkocot setalni jol feloltoztetve, szerintem kimondottan jot tesz neki a seta (a picinek).


a harom evesed (nekem is az van) meg halalra unna magat otthon, nagyon kell mar nekik ilyenkor a szocializacio.


nekem 4 hos a babam, es minioviba jar a fiam, direkt a baba elott beirattuk egy maganoviba, hogy ne kosse ossze a babat es az ovit. kellett egy masfel honap mire odaig jutottunk, hogy kijelenthetem, szereti az ovit (addig csak velem volt nonstop, zero szocializacio, korabeli gyerekek). mi azert parszor elmondjuk hogy milyen jo ovit fogtunk ki, es jo lesz majd a nagy ovi, amikor en meg a huga visszuk hozzuk. (Jelenleg a ferjem jon megy erte, mert en nem tudok vezetni, tomegkozlekedve meg messze van

2012. júl. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem a keméyn tél még nagyon messze van az ovikezdéstől, 3 hónapot simán viheted, legalább a helye nem vész el, aztán majd max. elhúzzátok a téliszünetet mikor nagyon hideg lesz, így azért ő is mehet :)


amúgy férjed az egyiket nem tudná megoldani, a reggeli bevitelt vagy a délutáni elhozatalt? mert azért 30 perc séta majd a kicsinek is kelleni fog, persze nem a -10-ben, de azért nincs is egész télen annyira hideg

2012. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!