Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislányom pár...

Másfél éves kislányom pár hete minden apróságon, ami nem akarata szerint történik, hisztizik. Mi a jó "ellenszer"?

Figyelt kérdés
Ma pl. a fürdés után fél órát torkaszakadtából "sírt", mert nem én, hanem az apukája fújta neki a buborékokat, míg én töröltem őt. Már sokmindent megpróbáltam, igyekszem végtelenül türelmes lenni, de nem mindig sikerül. Az ölelés általában bejön, csakhogy utána mindig az történik, amit ő szeretne, különben kezdődik előről minden, ez pedig nem hiszem, hogy hosszú távon jó megoldás, sőt. Próbálkoztam azzal is, hogy hideg vízzel megmosom az arcát, hátha "magához tér", de általában még nagyobb visítás a válasz, a hiszti pedig nem ér véget. Nagyon jó napirendünk van ami az evéseket és az alvásait illeti, biztos, hogy nem fáradtságában csinálja. Sokmindent olvastam erről, de valójában igazi családok/anyukák, igazi megoldásai érdekelnek! Ráadásul pár hónap múlva érkezik a kistestvére, félek, hogy ez tovább fogja rontani a helyzetet, ha addig nem találunk megoldást. Köszönöm a segítséget!
2008. máj. 6. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen rá kell hagyni a hisztit.Amikor rájön,hogy bőgéssel nem kap meg mindent le fog róla szokni.Tudom,hogy nehéz és idegtépő hallgatni ah ordít de kell.Hidegvizes arc helyett be a hideg zuhany alá(nagyi megcsinálta velem kölök koromban),ne félj nem hisztiztem többet.Netán,ha nagyon elfut a pulykaméreg rácsaphatsz a fenekére is egy kicsit.(Néha szerintem belefér,még ha a korszerű nevelés nem is támogatja.)Ha most hagyod,hogy mindent megkapjon,akkor később is ez lesz,csak akkor nem az fog menni,hogy ki fújja a szappanbuborékot...nézz szét egy kicsit a 10en éves korosztálynál és találsz 1-2 szép mákvirágot.

Kistesó:próbáld meg bevonni a baba gondozásába.Esetleg neki is legyen egy kisbabája,akit ugyanúgy fürdet, pelenkázik, mint te a kistesót.

4nálam kisebb testvérem van(14-6 évesig) és most várom első gyermekem,tehát mondhatni tapasztalat

2008. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam egy olyan módszerről, hogy a hiszti alatt magadhoz öleled, de nem szólsz hozzá, nem nézel rá, ezzel tudatod, hogy nem tetszik a viselkedése, de egy helyben tartod, így kénytelen lenyugodni. Amúgy lehet, hogy a testvérke érkezése zavarja meg, talán retteg attól, hogy valami lény befurakszik a családba. Kéne neki egy kicsit mesélni erről, lehet, hogy valami nagyon megijeszthette. De ha nagyon sok figyelmet kap, amikor már a kistestvér is ottvan, akkor talán rájön, hogy nincs mitől félni és megnyugszik.
2008. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám mindig azt csinálja hogy ha hisztizik egy kisgyerek, akkor elkezdi utánozni...:) Ez aztán nagyon váratlanul éri, meg viccesen jön ki általában:) Figyelemelterelés. Lehet hogy nem kellene annyira komolyan venni ha hisztizik. Hisztizik, hisztizik, de ha van eredménye (rám figyelnek, az lesz amit én akarok), akkor nem fogja abbahagyni, miért tenné.
2008. máj. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ezen mi is átestünk..Ezt hivják a nagykönyvekben dackorszakban..MIndig nekik kell hogy igazuk legyen..ÉS nem tudsz mást csinálni hogy ráhagyod és oda sem figyelsz.Én közöltem vele hogy nem érdekel..Söt stuffoltam hogy hangosabban mert a szomszéd utcában még nem lehet hallani..aztán megunta..persze voltak olyanok amikor nem nyugodott le én meg már ki voltam.akkor jött a bünti sarok..nagyon utálta de hatásos volt..mindig mondtam neki hogy akkor jöhetsz el onnan ha lenyugodtál és bocsánatot kérsz mert ez csunya volt és rosszulk esett anyának.a hideg zuhanyt is kiprobáltuk..max annyi volt hogy legközelebb rettegett töle..de az is lehet hogy tényleg a kisteso érkezése zaklatja fel..az ölelés nem jo megoldás.mert ha mentek át az uttesten és ot jön rá a hiszti azért 2 kamion között még sem ölelheted meg:Dne add fel.te vagy a felnött...és a FÖNÖK..ezt meg kell szoknia.és nem lesz nehéz..
2008. máj. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évesen a határait próbálgatja. Rájött, hogy hogy ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor elérheti, hogy mégis úgy legyen. Az én fiam ugyanezt csinálja. (Egy gyerekorvos véleménye: másfél évesen minden gyerek hisztis.)

Én azt gondolom erről, hogy teljesen nem szabad letörni az akaratát, mert akkor "leszokik" a saját véleményről, ami szerintem nem jó.

Ha kis dologról van szó, amiben ha engedek, akkor sem történik katasztrófa, akkor engedek, de még a hiszti kitörése előtt. Nehogy azt gondolja, hogy a hiszti a megoldás az akarata érvényesítésére. Ilyen például, hogy mondjuk nem kell a lencsefőzelék, de kell a joghurt. Mi van, ha azt eszi? Semmi, csak a belénkrögződött "meg kell enni ezt is" hagyománya, de ha jobban belegondolsz, ettől nem történik semmi.

Ha az a nézeteltérés tárgya, hogy nem akar hazajönni a játszótérről, akkor megpróbálok kompromisszumot kötni: még egy párat csúzdázhatsz (vagy labdázhatsz, vagy homokozhatsz, amit épp szeretne), de mást már nem játszunk. A végtelenségig nem csúzdázik, mert előbb-utóbb mást játszana, de akkor már nem lehet. Ha ekkor hiszti van, akkor is hazaviszem. Otthon meg megpróbálom elterelni a figyelmét kajával, játékkal, bármivel, ami jön. Ha nem megy, akkor hisztizzen, majd abbahagyja.

Az más eset, amikor nincs mese, nem engedhetek: ha például az út közepén jön rá, hogy visszafordulna, vagy ha mindenképpen az ollót akarja a kezemből, amivel épp dolgozom. Ilyenkor megintcsak a hiszti kitörése előtt megpróbálom elterelni a figyelmét, ha nem megy és kitör a hiszti, akkor hagyom. De engedni nem fogok és körül sem ugrálom, hogy hagyja abba.

Remélem, előbb-utóbb megtanulja, hogy megbeszélhetünk dolgokat, de a hisztinek semmi értelme.

2008. máj. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek!
2008. máj. 7. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, ha már nagyon túllépi a határokat nem árt meg ha egy kicsit elporolod a fenekét! Azért gondolom mert igy érezni fogja, hogy nem mindig azt csinál amit ő szeretne! Kitartást kivánok!
2008. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!