Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az egyke kislányok automatikus...

Az egyke kislányok automatikusan kezelhetetlenek?

Figyelt kérdés

Oké, tudom, hogy nem.

De ez valami extra "rizikófaktora" az extrém hisztériázásnak? Van a rokonságban egy rettenetes hisztis és (szerintem) neveletlen kislány, 3 éves múlt. Sokáig arra fogták, hogy azért ilyen, mert lány. "Igazi kislány!" Aztán lett a rokonságban még egy kislány, nyugodt, kiegyensúlyozott, viszont ő második gyerek a családban, van egy báttyja. Itt tehát megdőlt az elmélet, miszerint minden kislány kezelhetetlen és hisztis, arra már nem lehet fogni. Aztán tegnap egy családi összejövetelen, amikor épp azért vigasztalta a nagyanyja, mert nem engedték neki, hogy más kezéből kivegye a labdát (miközben a saját ugyanolyan labdáját hisztérikusan eldobta, mert neki a másik kellett), na szóval a nagymamája vigasztalta "szegénykét", én ott voltam mellettük, amikor azt mondja nekem a mama: "Szegénykének nagyon nehéz! Nincs testvére.... és kislány..."


Ez most komoly? Szerintem szimplán a felelősség elhárítása "mi nem tehetünk róla, hiszen kislány, és testvére sincs". Szerintem már az eleve gáz, hogy babusgatják azért, mert szegényke nem kaphatta meg a másik gyerek labdáját. Akárhányszor mérges valamiért (komolyan mondom, 10 percenként), vagy bármi nem úgy van, ahogy ő akarja, megy a babusgatás, puszilgatás, szeretgetés. Mint ha azt közvetítenék felé, hogy "tényleg nagyon sajnálatos, mi is sajnáljuk, hogy nem úgy van, ahogy te akarod, de sajnos ilyen a világ".

Egyedül vagyok ezzel a véleménnyel? 3 évesen ez természetes egy egyke kislánytól? Mert a rokonságon belül úgy tűnik, hogy csak én nem osztom a véleményt.


2012. júl. 26. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű, hogy automatikusan kezelhetetlen.Testvérrel persze egyszerűbb, mert akkor meg kell tanulniuk a gyerekeknek, hogy nem minden az övék, osztozni kell dolgokon, még a rokonokon is!

Ez a viselkedés ami nálatok van, csak ront a helyzeten.Én lányomat eleve arra nevelem, hogy ne vegye el a dolgokat másoktól, ha még is megteszi akkor nem vagyok kedves, és nem ölelgetem.Pedig aztán ő is egy akarat gép.Nálunk jön a kistesó, még nem tudom mi lesz.De remélem majd lenyugszik kicsit, mert most még egy kis méregzsák.(egyébként másfél éves)

Testvérrel könnyebb szocializálódni ez tény.

Amit a rokonaid csinálnak az a szín tiszta elkényeztetés.Ez csak rosszabb lesz ha nem változtatnak..akkor meg majd nem értik, hogy mi van!

De gondolom neked még nincs gyereked, ezért ha még fel is szólalnál az ügyben, valószínű hogy nem érdekelne senki...sőt!!

2012. júl. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért az is benne lehet a pakliban, hogy 2-4 éves kor között tetőzik a hiszti. Tehát egy fiatalabb kislánnyal nem érdemes összehasonlítani. Na meg nem csak nevelés, személyiségfüggő is a dolog.

Én anyukám szerint elég hisztis kislány voltam, pedig van egy öcsém :)

2012. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, az én véleményem tényleg nem érdekelne senkit, sőt elég népszerűtlen lennék, ha hangoztatnám...

Igen, én is hallottam, hogy akkor tetézik a hiszti, de komolyan mondom, hogy én őt pontosan ugyanilyen hisztisnek látom kb. 11 hónapos kora óta! A legőszintébben mondom, hogy semmi változást nem látok, illetve egyedül abban, hogy már nem csak "ész nélkül sikoltozik" és feszíti magát, hanem "okosabban". Mint egy három éves.

Persze, elhiszem, hogy nehezebb szocializálódni, ha nincs testvér. Bár járnak gyerek társaságba, heti háromszor mennek 2 órára szervezetten játszani több gyerekkel, plusz még legalább hetente kétszer játszik valamelyik vele egy korú unokatestvérével.

2012. júl. 26. 12:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne viccelj! Ez személyiség és főképp nevelés kérdése, semmi másé.

Én egyedüli kislány voltam a családban, visszahúzódó, megfelelni vágyó, tipikus eminens gyerek voltam világ életemben.

Az tény, hogy ha egy gyerek van, jobban oda kell figyelni, hogy megtanulja, nem csak ő van a világon.

2012. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.

Miért lenne természetes? a permanens hiszti meg kezelhetetlenség (ha nem hiperaktivitásról van szó) egyedül a nevelés hiánya, semmi több.

Nálunk is volt a családban egy ilyen kislány, egyedül én és a férjem értettünk vele szót, mert nem hagytuk, hogy a fejünkre nőjön. Ő már 7 éves, de ugyanolyan hisztis, akaratos. És egyébként 4 éves volt, amikor megszületett a huga, ez még rá is erősített a kialakult természetére, mert a szülei ezt a helyzetet sem oldották meg valami fényesen. (a hugi eleve nyugodtabb, elülősebb baba volt, hát ő lett a bezzeg-gyerek)

2012. júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem kezelhetetlen mind. Mindegyik hisztis ebben a korban, a baj azzal van, ha nem rakják helyre mit szabad és mit nem, és a leírtak szerint a szülők nem rakják. Szerintem ne szólj bele, mert nem sok értelme van, később maguktól is rájönnek, hogy hiba mindent megengedni neki. Örülj, hogy nem a te problémád.
2012. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! Én is egyke voltam 13 évig és nem voltam soha hisztis, kezelhetetlen. Ez nevelés kérdése. Apám felőli félhúgom volt nagyon sokáig ilyen. (Néha még most is.) Minden hülyeségért elkezdett üvölteni, és még őt vigasztalták, ha pl. apám rászólt, hogy ne nyomkodja agyon a drága GPS-t, az anyja még utána tutujgatta. Szóval minden csak a nevelésen múlik.
2012. júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Naná, hogy örülök, hogy nem nekem kell megoldani a problémát, és nem is szólok bele semmibe. De elhihetitek, hogy nagyon irritáló. Nem csak a gyerek, hanem a felnőttek körülötte. Ha egy nagynéni/nagybácsi erélyesebben rászól (tehát nem nyivákolós hangon), a mama már ugrik, hogy "hééé! Ő KISLÁÁÁNY!" Ez a megfejtése mindennek. Ha mégsem, akkor az, hogy egyke. Őrület.
2012. júl. 27. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!