Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év 9 hónapos ugye jól...

2 év 9 hónapos ugye jól teszem ha nem hagyom rá mostmár a szobatisztaságot és nem adom vissza rá a pelust?

Figyelt kérdés
Értelmes, okos, fejlett nagy lányom van. 3 lesz októberben. Menne oviba, ha szobatiszta. Gondoltam kivárom a tavasz végét, nyár elejét jóidő kevés ruha, és letesszük a pelust. Május közepe óta nem adok rá pelust nappal. Mégis napi 1-2 szer vagy bekakál vagy bepisil. Máskor meg tud szólni. Olvastam még korábban hogy lehet hogy korai neki a dolog, nincs megérve rá adjuk vissza a pleust és 2 hét múlva próbálkozzunk újra. Dehát olyan nagy már, tökre visszalépésnek érezném ha most újra pelenkázni kezdem.
2012. júl. 26. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én már nem adnám rá vissza a pelust, tényleg visszalépés lenne. Majd megtanulja, hogy jobb ha mindig oda kerül a pisi/kaki ahova kell. A becsurgás normális még ebben a korban, hisz még az oviban is előfordul azt mondják... .Egyidősek a lányaink! :)
2012. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az unokatesómnál bevált az a trükk, hogy az anyukája rajta hagyta a pisis bugyit, persze csak kint ilyen 35 fokos hőségben. Ezt megcsinálta párszor, úgyhogy a gyerkőcöt kezdte zavarni a dolog és szépen rá is szokott a bilire. Inkább szenvedd ki ezt a kis időt, meglesz a hatása :) Sok sikert!
2012. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:) Első és ti hogy álltok? Tudom nem verseny csak annyira furcsa hogy a fiam (3 évvel nagyobb) anno 2 éves korában 10 nap alatt szobatiszta lett teljesen megbízhatóan. Pedig akkor még beszélni se beszélt csak annyit hogy pi..

A lánykám 1-másfél éves kora óta mondatokban besél, csacsog, mondókázik, mesét mond és tudja is mit szeretnék tőle meg mit várok meg érti is szép bugyikat választott magának stb. és mégse megy a dolog pedig állítólag a kislányoknak könnyebb.

2012. júl. 26. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Lehet én ellentábor leszek, de én is így jártam a lányommal anno. És én bizony visszaadtam rá pár hétre és utána újra próbálkoztunk. Végül augusztus végén szinte egyik napról a másikra szobatiszta lett. Szeptemberben kezdte az ovit. Az első évben csak 2X volt baleset, az is kb november körül, mikor fel volt fázva. Azóta soha.
2012. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

fiam decemberi, mi márciusban "vettük le" a pelust.

tehát otthon nem volt pelus, mikor elmentünk igen.

otthon ügyesen el is végezte a dolgát egyedül, majd június körül egyre ritkábban adtam rá a pelust, alváshoz, játszótérre és nagybevásárláshoz kapott, de voltak balesetek sétákkor.

akkor úgy döntöttem, hogy nem visszaadom rá a pelust, hanem teljesen elhagyjuk mert szerintem összezavarta nem tudta, hogy mikor is pisilhet be...

a délutáni alváshoz se kapott pelust, alvásnál nincs baleset, néha, 2-3 naponta van olyan, hogy becsurog a bugyiba, de nem az egész csak egy kicsi :)

2012. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!