Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itt kellene hagynom a családom...

Itt kellene hagynom a családomat, eltűnni, vagy mi lenne a jó megoldás? Már teljesen kikészültem!

Figyelt kérdés
Van egy három éves lányom, tündéri kislány, okos, szép. Igaz, szófogadatlan, de szerintem nem Ő az egyetlen:)! Viszont van egy nagy probléma, ami egyre jobban kezd elfajulni, és már nem tudom mit tehetnék. A lányom nagyon apás. De ez eléggé enyhe kifejezés, mondhatnám csak az apja létezik én abszolút nem. Nem túlzok kicsit sem, ezt a környezetem is igazolja.Szó szerint vegyétek, semmit de semmit nem csinálhatok vele, csak akz apja, aki el láthatja!!!!! A legapróbb dolgoktól kezdve, Pl: hajfésülés egészen a nagyon dolgokik, Pl: ki vigye majd szeptembertől oviba, mindent csakis és csakis az apja csinál, csináljon. Csak ő fürdetheti, csak vele hajlandó játszótérre menni, csak ő öltöztetheti, csak neki örül ha hazajön a munkából, nekem abszolút nem, hozzá rohan, örül puszi, nekem semmi, a kádból csak az apja veheti ki, ő adhatja oda a kakót, ő veheti ez a poharat, szóval egyszerűen mindent mindent csak az apja csinálhat neki. Ma, nincs itthon apa, idáig minden jó volt, bár egész nap csak őt emlegeti, erre estére elkezdett ordítani hogy apa vegye ki a kádból. Hiába magyaráztam, hogy dolgozik, nem érdekelte, mondta hogy hívjam fel hogy jöjjön haza. És ha az apja hazajött akkor én nyugodtan elmehetek akárhová. Nálam kiborult a bili és elkezdtem sírni, de az sem érdekelte. Szóval, egy szónak is száz a vége, utál a lányom, és ez csak rosszabb lesz. Nem tettem semmit, nem bántom, nem verem, néha kiabálok persze, hisz ezzel sokan vagyunk így. Mindent megkap amit kér, ahova csak tudom viszem magammal, hogy ne a lakásban legyek egész nap, köztünk alszik, tényleg senki más nem létezik, csak ő. És mégis. Annyi, hogy én keményebb vagyok mint az apja, én nem engedek meg annyi dolgot, apa viszont nagyon engedékeny, nagyon elkényeztette, és képes éjjel 10kor mondjuk kaját csinálni neki, amit én nem. És gondolom emiatt én lettem a szar anya a lánlyom szemében, hisz azt hiszi, hogy apa a tökéletes, anya pedig sz...r. Mára teljesen kiborultam, más megoldást nem találtam csak az ha elmegyek itthonról, komolyan, nem bírom tovább.
2012. júl. 26. 20:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

húú lehet h azért ragaszkodik annyira az apukájához mert te egész nap otthon vagy vele ő meg nem és ezért örül minden pillanatnak amikor vele lehet.


Próbáljátok meg h az apuka otthon marad egy hétre te meg elmész mindennap korán mikor még nincs ébren és délután hazamész biztos örülni fog neked.


Egy biztos téged is nagyon szeret ezt soha ne feledd.

2012. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Juj, nagyon sajnállak!

A férjeddel nem próbáltál erről beszélni? Ő talán tudna hatni a kislányra. Még sosem hallottam ilyet, hogy eg ykislány ennyire elforduljon az anyjától. :(

2012. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Én is dolgozok, ahogyan az apja is, hol én hol pedig ő van vele. Beszéltem már az apjával erről a dologról, hogy valószínűleg ez az ő hiábaj, de azt mondta hogy ő nem változik, őt így nevelték, változzak én vagy fogadjam el ami van, magyarán hogy megutált a lányom.
2012. júl. 26. 20:19
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! :( Elhiszem, hogy ki vagy borulva.

Szerintem ma este próbálj kikapcsolódni, lazítani, holnap pedig első dolgod legyen keresni egy nevelési tanácsadót, ahová a férjeddel együtt elmentek.

Első körben jó lenne, ha nem aludna köztetek a kis hölgy...

És ne zavartasd magadat minden nyafizástól. Ordít a kádban? Sutty, kikapod, megtörlöd, öltözködés. Csak egyszer mondd el, hogy apa dolgozik, ne hagyd magadat terrorizálni. A pároddal pedig muszáj lenne egy követ fújnotok, mert amíg egyikőtök megenged valamit, a másik nem (lásd éjjeli kajakészíttetés), addig a lányka sem fogja tudni, hol vannak a határok.

Kitartást, és kérj segítséget!

2012. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
nem tudok okosat mondani :((( csak hogy nagyon sajnállak szörnyű érzés lehet!!! nálunk is így van hogy én fegyelmezem őket én vagyok a szigorú apa meg akinek táncolni lehet a fején kb. mégse fordultak el tőlem, de rám szoktak haragudni a korlátok miatt de nem ilyen szinten azért.
2012. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy ez csak egy póz, hogy elmész otthonról.

Nem kell elmenni, tökéletesen tisztán látod a helyzetet, meg gondolom az elején rá lett hagyva, hogy mindent apa csináljon, nem is tudom, mit vártok.

Mivel apa a tekintély, neki kellene mondania, hogy anyának is fogadjon szót, vagy most nem ér rá, anya vegye ki a kádból stb, szóval neki kellene megerősítenie verbálisan és tettekkel a pozíciódat. Nem hiszem, hogy utál a lányod, még csak 3 éves! Csak tudja, hogy apát kenyérre lehet kenni.

Egyébként ezért hibás szülői magatartás ez a "gyerek a minden" meg "ő a világ közepe". Miért alszik pl köztetek? lassan ödipális korba kerül, azért is piszkoskodik veled, mert "vetélytársa" vagy az apjánál!

Tessék a sarkadra állni, nem sírni, saját szobába költöztetni és következetesnek lenni! Kitartás!

2012. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok, egyetértek az előttem íróval hogy nevelési tanácsadó jó megoldás!!!
2012. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
nem tudok következetes lenni, mivel az apja rám ordít, hogy mekkora szemét vagyokk, ha ezt vagy azt nem engedem, ha ezt vagy azt nem csinálom. itt csakis ő a hibás, nem a gyerek. de ezerszer, milliószor próbáltam már beszélni vele, és hiába, őt így nevelték, így fogja ő is nevelni a gyerekét, nem fog változni, változzak én ha akarok. és nem érdekli tovább. a kapcsolatunk sem a régi már, hiszen folyamatosan engem piszkál, ordít velem, és ezt a gyerek is látja. azért nem látok más megoldást, csak menni...
2012. júl. 26. 20:26
 9/24 anonim ***** válasza:

Ez durva, hogy a férjed Veled ordít, a lányotokat elkényezteti....hát, durva. Nem egy normális dolog az biztos.

Szaksegítség kell!!

2012. júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A férjednek muszáj lenne megváltozni. Micsoda dolog, hogy ordít veled, és sérteget, ha szigorúbb vagy a gyerekkel, ráadásul a gyerek előtt? A lehető legrosszabb, amit megtehet, ez okozza a lányod viselkedését is. Alap dolog: Apa és Anya mindig egyetért a gyerekkel kapcsolatos kérdésben ha a gyerek is jelen van. Ha nézeteltérés akad, azt négyszemközt kell tisztázni. Nem veled van a baj, hanem a férjeddel, a gyerek meg kicsi még és befolyásolható, ő nem hibás. Persze, hogy Apa a minden, hisz mindent megenged, de meg gonosz módon tiltasz dolgokat. Könyörgöm, hát most kell megtanulnia, hogy az élet nem habos torta, bizony vannak korlátok, szabályok, tiltások. Nem értek egyet a férjed elveivel, ezzel csak a kislánynak árt, a negatív hatás nem most, hanem évek múlva fog mutatkozni, mikor egy kis fúria lesz. Akkor meg nem érti majd mi történt, és persze megint te leszel a hibás, szép kis dolog mondhatom. Persze engedni mindig könnyebb, mint egy esetleges hisztit felvállalni, de nem gondolkozik hosszútávon?


Ne sírja, ne keseregj, főleg ne futamodj meg. Ha kenyértörésre kerül a sor, menjen a férfi. Igen nehéz lesz, főleg a lányodnak, de ne engedj, mert igazad van. Egy szülőnék szigorúnak, és egyben igazságosnak is kell lennie. A másik pont Apa a tekintély a családban, Anya a melegség, ezt férjed jól kifordította, hát ideje lenne helyrehoznia.

2012. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!