Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindent az orrába dug, ami...

Mindent az orrába dug, ami belefér. Mit tehetnék, hogy ezt megakadályozzam?

Figyelt kérdés
2.5 éves lányom akkor, ha nem látom, általában a szőnyegből a szöszt beledugja az orrába, aztán amikor eszébe jut, kiveszi. Pár hetes öccsével kell foglalkoznom, nem leshetem minden mozdulatát. Persze testvérféltékenységből is felhívhatja ezzel a figyelmet magára, erre is gyanakodom. De mégis, mivel akadályozhatnám meg a bajt? Mit mondjak neki? Leszidjam vagy akkor még jobban csinálni fogja?
2008. máj. 7. 07:28
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Csak szeresd, legyél vele minél több időt, kettesben, ha ez megoldható.
2008. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól gondolod: valószínűleg tényleg így akarja felhívni magára a figyelmet. (Különösen, ha ezt a kistestvér érkezése előtt nem csinálta.)

Egyetértek az előttem szólóval abban, hogy sokat jelentene neki, ha érezné, hogy neki is jut belőled. Próbáld meg megtalálni azokat az időket, amikor egy kicsit vele is tudsz lenni, rá is tudsz figyelni - csak rá. Tudom, hogy nagyon nehéz ez egy pár hetes kisbabával, de nem megoldhatatlan. Lehet, hogy a közösen eltöltött idő meg is oldja a problémát.

Ezen túl, pedig próbáld meg bevonni a babás dolgokba is. Apróságokba, amiket ő is meg tud csinálni, hogy érezze, hogy ő is fontos.


Én is hasonló helyzetben voltam néhány hónapja és sokszor belegondoltam, milyen nehéz lehet a kisfiamnak, hogy a kicsi körül teszek-veszek, beszélgetek vele, őt pedig óhatatlanul korlátozni kell egy csomó dologban. Neki tiltok, rászólok, stb., a kicsit meg természetesen nincs még miért "fegyelmezni" ... ez nagyon rossz lehet nekik.

(Abban az időszakban naponta 100x is megkérdezte, hogy "anya szeretsz?", pedig ez azelőtt egyáltalán nem volt szokása. Azelőtt ez természetes volt, mit a víz.


Ha az odafordulás, bevonás önmagában nem segít, akkor próbálj meg beszélni vele.

2,5 évesen azért már sok mindent megért egy gyerek. Mondd el neki, hogy veszélyes, amit csinál és te aggódsz miatta.

Szidni semmiképpen ne szidd le.

2008. máj. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!