Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyerekkel "csókolózni"?

3 éves gyerekkel "csókolózni"?

Figyelt kérdés

Új szomszédaink vannak akikhez átjárok vigyázni a gyerekekre. Múltkor film nézés után a 3 éves fiú nagyon nyújtotta a nyelvét, és közben hajolt felém. De ezt így sokáig. Nem igazán tudtam mit, akar.

Aztán láttam, hogy az anyukájával és testvérével is szájra puszit adnak egymásnak. És nyelveset is, ha úgy alakul.


Nálunk ez sosem volt szokás? Mit csináljak ha legközelebb is közeledik a kisfiú? Elég furán és kínosan venné az ki magát, ha mások is látnák a szitut.


21L



2012. júl. 27. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen nem engedném. Ennyi. Nincs ezen mit túlragozni.
2012. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszer a barátnőm lánya is bepróbálkozott ilyennel otthon (lehet, az oviból tanulta valakitől), barátnőm akkor elmagyarázta neki, hogy szájon csak apuka és anyuka puszilja egymást, gyerekek nem. Többet nem csinálta.
2012. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


A helyedben először anyukával beszélnék, hogy tiszteletben tartod a szokásaikat, de szeretnéd, ha a kölök feléd nem közelítene így, mert számodra kicsit kényelmetlen a szitu. Inkább anyu mondja meg nekik, hogy mit lehet és mit nem, mint hogy te valami olyasmit mondj véletlenül, amiért megharagudnának a szülők.

AZtán ha még is lenne hasonló helyzet, akkor elviccelheted, hogy azt mondod "levágom a nyelved, ha még egyszer kidugod felém" és a kezeddel csinálhatsz ollóformát és közelíthetsz felé úgy, mintha tényleg le akarnád vágni. Ettől megijednek és nem fogják többet csinálni.

2012. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ijesztgetni kellene a gyereket? ne már!


Elég, ha legközelebb szólsz a gyereknek, hogy te maximum arcra vagy hajlandó puszilkodni. Egy 3 éves már megérti, simán tudja, mi az, ami csak a családi körbe tartozik.


Nekem 2 éves múlt a kisfiam, néha ő is bepróbálkozik a szájrapuszival, nyilván utánozni akar minket, de inkább elviccelem, vagy az állát célzom meg, de tuti nem "ollóznék".

2012. júl. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez azért nagyon durva szerintem,hogy anyukával és a testvérével "ha úgy alakul,nyelveset is adnak egymásnak".Ez ugye nem komoly?Az még oké hogy szájrapuszi,na de nyelves?Ezt fel nem birom fogni...
2012. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Még sosem éreztem problémának,de a 2 éves fiam is mindig a számra ad puszit.nem tudom miért,de valahogy így alakuult ki,és én nem mondtam,hogy :jaj,ne.Szerintem ilyen picinél ez még belefér.Sosem csókolóztam vele és amúgy sem valószínű,hogy látott volna igazi csókolózást már.Szóval,te annyit tehetsz,hogy odatartod az arcod,és mondod,hogy:ide kérem a puszit!szerin tem simán felfogja és nem lesz ebből gond!
2012. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!