Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen könnyen ment volna a...

Ilyen könnyen ment volna a szobatisztaság? Vagy jókor jóhelyen vettük le róla a pelust? Várható visszaesés?

Figyelt kérdés

21 hónapos lesz a lányom.

3 hete vettük le róla a pelenkát,és mára odáig jutottunk,hogy csak alváshoz kell. Baleset az első pár napban fordult elő, azóta sem.

Jókor vettük le, és ő már érett volt rá?? Gondolom hatalmas visszaesés nem várható?? Bár hónap végén érkezik a kistesó, gondolom akkor lehet egy -két baleset megint??


2012. aug. 2. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy csak szerencsétek lett volna, hanem tényleg megérett rá. Ügyi. A tesónál elképzelhető a visszaesés, nálunk a nagy 3 volt és szobatiszta, de amikor meglett a tesó éjszakára kb 1-2 hétig kért pelust.


Egyébként ha egy gyerek megérik a dologra akkor nagyon gyorsan megy, a nagylányom is egyik napról a másikra lett szobatiszta, igaz ő akkor már 2.5 éves volt, de nekem sem kellett szenvedni vele szerencsére.

2012. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, a mi lányunk 22 hónapos, és ő is már 1 hónapja pelus nélkül van nappal. Nem is tűri meg magán a pelenkát, csak alváshoz kap, de sokszor még az ágyban is leszedi magáról.

Félve indultam el vele én is a játszótérre kis bugyiban, de olyan okos, mindig szól, hogy anya pisi, akkor elő a bilit és rácsücsül. Most próbálkozom bili nélkül útra kelni vele, hogy tanulja meg, akár fűre is tud pisilni, ha muszáj (a wc-t nem szereti, itthon sem akar ráülni). De ott tartunk, hogy 2-3 óra játszótér, séta után hazajövünk és akkor ül bilire.

2012. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mázlisták vagytok! :) Persze tudom, hogy semmi rosszat nem jelent, ha a 2 évesem még hozzá se szagol a szobatisztasághoz, azért mégis olyan jó lenne, ha nem kellene megvenni azt a méregdrága pelust :)
2012. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk két napja lett levéve a pelus és ügyesen szól a kisfiam, egyszer volt csak baleset, kíváncsi leszek, hogyan tovább, mert most itthon vagyunk, eddig meg kertes házban voltunk, ahol mindegy volt, hogy fűbe vagy WC-be. itthon viszont a lakásban nem volna mindegy, mert nincs fű :-D 21 hónapot tölti a gyerkőcöm pár nap múlva és én totál bizonytalan vagyok a témában, de remélem, ő nem :-)
2012. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem 2 évesen lett ugyaigy szobatiszta a fiam, szombat reggel levettem a pelust, majd játszottunk, pisilt a bilibe, és nem adtam neki vissza a pelust, gondoltam lemegyünk a ház előtti játszótérre, ott volt 1 baleset, de 2* szólt is. Azóta nincs rajta pelus. Ennek 2 hónapja. Éjszakára még kap pelust, de most is szólt éjjel, hogy anya pisilni kell, levettük a pelsut , pisilt, és aludt visszaaludt (dinnyét evett este). Tehát már fel is ébred rá.POnt gondolkoztam, hogy ma veszek olyan lepedőt, amin nem megy át a pisi, csak nem tudom, hol lehet venni:-), mert azt nem akarom, hogy a matrac olyan legyen. NAgyon ügyes a lányod, és igen ők megértek erre. MOndjuk nekünk van olyan, hogy az első csepp bemegy, de rögtön rohan a bilire, visszatartja. Ilyenkor eljátsza az időt.
2012. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24 hónaposan elmagyaráztam neki a dolgot, levettem a pelust és ennyi. Kakilni nem hajlandó bilibe, de szépen szól, hogy kell neki és olyankor feladjuk a pelust, majd szól, hogy végzett. Viszont az éjszakai szobatisztaságtól még messze vagyunk, most 26 hónapos.
2012. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!