Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami szakirodalom a...

Van valami szakirodalom a kisgyermekek lelki neveléséről? Sokszor vagyok bizonytalan, hogy mi a helyes irány? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Szeretném ha nagyobb korában egy talpraesett, magabiztos, de nem önző emberke lenne belőle. Elsősorban a nevelési hibák kiküszöbölésével szeretném elérni. Hol lehet utánanézni?

Ilyenekre gondolok: Szeretném, ha nem lenne önző (szerencsére eddig nagyon jószívű, mindent megoszt másokkal), korábban ezért mondtuk neki, hogy adja oda másnak a játékát, ha elkéri és nem játszik vele. De egy idő után szegénykém azt érezte, hogy ha szeretne vele játszani is inkább odaadta és pityergett. De sose mondtuk, hogy ilyen esetben adja oda, de így értette ezek szerint. Hogy lehet az ilyen kérdésekben megtalálni az aranyközép utat?

Remélem érthető voltam.


2012. aug. 2. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont ugy, ahogy most ide irtad.


Mondd neki, hogy fejezze ki magat, nem kell pityeregni, mondja meg neked vagy a masik gyereknek, hogy most egy kicsit en szeretnek jatszani ezzel es kesobb odaadaom, vagy keress egy masikat es mondd a gyereknek, hogy nezd, ezt is kiprobalhatod addig amig x jatszik ezzel es ezzel. Kommunikacio a nyitja. Mindig. Osztonozd, hogy fejezze ki az erzeseit szavakkal es akkor nem kellenek a konnyek.

2012. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van, egyrészt Mérei-Binét: Gyermeklélektan, nagyon jó könyv, csak hát neked kell kimazsolázgatni a vonatkozó részeket, mármint ami érdekel belőle. Aztán Richard C. Woolfson könyvei:


[link]


Érdemes elmenni egy könyvtárba, ahol megtalálod ezeket, és napijeggyel beleolvasni, hogy mennyire jönnek be neked.

2012. aug. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaj, és még egy nagyon-nagyon jó!:


Adele Faber: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje

2012. aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A példához kapcsolódva pedig amit írtál, én két dolgot tennék, 1. ha látom, hogy nem elmélyülten játszik azzal ami nála van, és könnyen el lehet terelni a figyelmét, akkor ajánlanék neki egy másik játékot, amivel játszik, amíg kölcsönadjuk az épp aktuális játékot a másik kisgyereknek. 2. ha azt látom, hogy ő most azzal játszik, és egy másik kisgyerek szeretné elkérni, akkor a saját gyermekem mellé állnék, átvenném az irányítást, és a másik kisgyereknek mutatnék valami hasonlóan érdekes játékot, megmagyarázva, hogy azzal amit szeretne, most Petike játszik, mi addig nézzük meg ezt. Szóval időnként aktívan részt kell venned a gyerekek egymás melletti játékában is és finoman irányítani őket.
2012. aug. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!