Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, mert...

Rossz anya vagyok, mert boldogan "adom át" a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

most mennek oviba,és nagyon lelkes vagyok attól,h mennyi mindent tanulnak majd,milyen jó lesz nekik h sok gyerek között lesznek,eszemben sincs kivenni őket majd nyárra,vagy elhozni korán,h kimaradjanak a dolgokból. suliban is biztos h egész nap lesznek napköziben,szakkörökben,mennek mindenféle táborba,mert hiszem h ez válik a javukra.


de most megkaptam h rossza anya vagyok,h délutánra hozzam őket haza,h nyári ügyelet az egy trauma,és mi az h napközi,szegény gyerekek stb.


pedig nem arról van szó h nem akarok velük lenni,hanem h már nem én kellek nekik 24 órában,és szeretném ha mindenféle élményhez jutnának..


eddig sem lógtunk egymáson,sokat mamiznak-heti 1 nap-,sok programra visszük őket..


azt ius megkaptam h amikor megszületik a kisöccsük,akkor ők is legyenek itthon 1-2 hónapot,én meg azt reagáltam erre h semmi szükség rá,könnyebb lesz mindenkinek ha "csak" délután és hétvégén vannak itthon,úgysem tudnánka babázni,és én sem velük foglalkozni túl sokat

ki mit gondol erről? minden vélemény érdekel!


2012. aug. 6. 10:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Teljesen egyet értek veled, szerintem ez a normális gondolkodás!

Nálunk hivatalosan szeptember 1_-től lesz ovi, de összevont csoportokba mától van, és az én lányom megy holnaptól. Megtehetném, hogy itthon legyen, hiszen a hugával vagyok gyesen.

De hadd menjen, ha szeret oviba lenni.

Rám is furcsán néznek emiatt, dehát igazából én fizetem, szoval én vagyok a főnök! :)

2012. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Viccelsz?!


Én lányom 13 hónapos, de már számolom vissza a napokat, amikor végre bölcsödébe megy!

Oly annyira halálra unja magát itthon és nem vagyunk neki elég, hogy az már katasztrófa!

A játszótér és a gyerekek az ő világa, csak én nem tudok vele lent lenni egész nap. Nem rég műtöttek egy kisebb dologgal. Plusz ez a 40 fok sem a kedvencem.

2012. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Anyukam ovono, kozel van a lakhelyunkhoz az ovi, igy sokat szoktam bemenni hozza. Nagyon sok ilyenre van pelda, hogy otthon vannak a szulok, vagy az anyuka es megis beviszi oviba a gyereket. Az ovono van vele egesz nap, es o latja, hogy hogy viseli a gyerek. A nyari ugyelet meg nagyon vegszugsegben van. 35 fok van nyaron, van kb 5-10 gyerek osszesen kulonbozo ovodakbol, es tenyleg szenvedes. Kis muanyag homokozoba tesznek vizet az ovonok, hogy valamennyire lehuljenek a gyerekek, de csak nyuglodnek, mert oyan nagy hosegben meg egy felnott is ingerultebb. Az epuletben szinten meleg van, nem nagyon lehet mit csinalni.

Az meg hogy van kisebb testver es megis ott van 5ig a gyerek, hat az sem a legjobb. Mert emellett nagyon sok szulo es kistestver jon a nagy gyerekert ebed uan, vagy rogton alvas utan, es aki meg sokaig ott van hagyva, de kozben tudja, hogy otthon van az o anyukaja is es a kistestvere is, rosszul erzi magat, irigykedik.

En ugy gondolom, hogy ha meg lehet oldani, akkor ne legyen bent muszajbol a gyerek, foleg ne a nyari ugyeletben. De temeszetesen meg kell kerdezni, hogy mit szeretne, lehet, hogy igenyli meg az otthon levest is.

20 hetes kismama

2012. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Én annyiban csinálom másként, hogy nyári ügyeletbe azért nem viszem a lányom, mert összevont csoport van, alig megy valamelyik kis barátja, az óvónőket sem mindig ismeri, nem szeret nagyon ügyeletben menni. Ráadásul van 1-2 nem túl kedves óvónő ilyenkor, akikkel én sem lennék összezárva szívesen egész nap. Szóval attól is függ mit akar a gyerek. Már persze ha megtehetem hogy otthon vagyok vele, mert ha dolgozom, akkor már korlátoltak a választási lehetőségek. Meg azért el tudnak ám fárdani a sok szakkörtől ezek a pici gyerekek, az én húgom példáján látom, szereti, meg elvan a suliban, de délutánra nagyon fáradt sokszor. De ettől függetlenül én nem tartalak rossz anyának azért, mert örülsz egy kis "szabadságnak"! :)
2012. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

hát én sosem kérdeztem tőlük,h akarnak ősztől oviba menni... mondtam h juj de klassz indul az ovi!! nyáron bejártunk játszani. sztem ez attól is függ h az anyuka h áll a kérdéshez.mármint ha bűntudata van akkor a gyerek megérzi és nem úgy megy mint ha lelkesen vinné. szar helyre meg nem is adnám be ahol látom h nyűglődnek és semmi pluszt nem ad nekik. nagyon körültekintően választottunk ovit,olyanba mennek,ami iskola és gimi is-egyházi- szóval én ezért nem aggódom.


bölcsibe nem jártak pont azért h legyenek velem,de az elmult 1 év kiborító volt,semmi nem volt nekik elég,mert olyanok mint a kis szivacsok,mindent tudni,látni,tapasztalni akarnak.. én már nagyon kevés vagyok nekik. ha ezt látom előre,mentek volna bölcsibe,de nem volt szivem mert h anyával a legjobb. de nem. legalábbis nekik több kell. lehet h ez nevelés kérdése is,pici koruktól rengeteg helyre visszük őket,múzeum,kalandpark,kirándulás,foglalkozások,stb. szóval lehet h ezért pörgik. én is ismerek olyan anyukát aki sehová nem megy a gyerekével,sehová nem is adja-nagyszülőnek se-most 12 a gyerek még mindig minden délután és egész nyáron otthon aszalódnak, a gyereket el se lehet robbantani anyukától. nekem ez a rosszabb verzió,de tudom h vannak akik azt igénylik h állandóan együtt legyenek.

2012. aug. 6. 11:21
 6/17 A kérdező kommentje:
szakkörbe csak suliban és csak olyat amit a suli tart,azt már nem csinálnám meg velük h suli után még ide-oda rángatni őket.. a leendő sulijukban napközi után van szakkör,4-5ig
2012. aug. 6. 11:23
 7/17 A kérdező kommentje:
szerencsére nagyon barátkozósak és az új helyzetektől lelkesek és nem szorongók,így remélhetőleg izgalmas lesz nekik h ügyeletben más gyerekek és más óvónénik vannak.. mi is szeretjük a változást-változatosságot,ők is ezt szokták meg..
2012. aug. 6. 11:24
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kívánom hogy sikerüljön úgy ahogy szeretnéd, de jó ha tudod, hogy az érdeklődő, fogékony gyerekeknél sem problémamentes a beszoktatás. Más hogy bejártok játszani, és más ha otthagyod egész napra. Oké, hogy te úgy állsz hozzá, hogy jujjjdejó kezdődik az ovi, de nem biztos hogy a gyerekeid is így fogják megélni. Azt viszont kimondottan rossznak tartom, hogy a kistesó születése után is egész nap oviban legyenek, míg te otthon babázol. A gyerekek igénylik a társaságot, és a kortárs közösséget, ez tény. Viszont nem reggel nyolctól este 5-ig, vagy 4-ig. Napi 3-4 óra bőven elég lenne. Ráadásul nem azért kellene otthon maradniuk mikor megszületik a tesó hogy babázzanak, mert az nem az ő dolguk, hanem hogy legyen idejük megszokni az új helyzetet, és veled is több időt tölteni, hogy érezzék az új baba ellenére ők is fontosak. Szerinted tuti hogy jól fogják érezni magukat ha tudják hogy te otthon vagy a kistesóval, ők meg úgymond le vannak passzolva egész napra, hogy te nyugodtan babázhass? Őszintén kívánom hogy ne így legyen, de azért készülj rá, hogy nem csak a te hozzáálásodon múlik, mert minden gyerek külön egyéniség, és máskor érik meg a közösségre, és tudj változtatni az álláspontodon ha kell.
2012. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy álltam hozzá, mikor a lányom bölcsis, majd ovis lett. Szerintem átveszik a szülő hangulatát, így ha azon paráztam volna folyamatosan, hogy úristen mi lesz majd vele, akkor biztos, nehezebben ment volna a beszokás, így pedig könnyű volt, nagyon lelkesen ment.

Ő is délutánig volt mindig, kiscsoport végéig azért, mert dolgoztam én is, nem volt más választás, középsőtől már itthon vagyok az öccsével, viszont minden délután van valami foglalkozás az oviban, amiket imád, így nem is volt kérdéses, hogy maradjon-e. Volt, hogy el kellett hoznom ebét után, mert volt valami dolgunk, de kikönyörögte, hogy 3-ra vigyem vissza, mert akkor volt a drámajáték, ami a legkedvencebb időtöltése. :))

Annyi, hogy nyári szünetben (júni közepétől augusztus végéig) nem viszem, úgyis itthon vagyok a tesóval, és az összevont csoport már annyira nem tetszik neki. Nincsenek foglalkozások, nincsenek ott a barátnők, nem a megszokott ovónénik vannak. Meg az ovónők is megkértek, hogy aki teheti, ne vigye a gyerekét, mert ilyenkor tudják kivenni a szabikat ők is. Folyamatosan szervezzük a programokat, hol ő van pár órát valamelyik barátnőnél,hol a barátnői vannak nálunk, mert nagyon igényli a gyerektársaságot amúgy.

Ja, amikor az öccse megszületett én úgy terveztem, hogy 2 hétig itton tartom a lányomat, amiből végülis 1 hét lett, annyira unta magát itthon és vágyott az oviba. :)

2012. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Az én lányom is nagyon nyitott, barátkozós kislány szereti a gyerekeket, mi is vittük / visszük rengeteg felé, nem vagyunk otthon ülő típusok. Ennek ellenére nyáron amikor nem kötelező amúgy sem, alig vannak gyerekek, megértem, hogy nem szeretne menni, nekik is kell egy kis szabadság. És igaz az is, hogy sok helyen ilyenkor emgkérik a szülőt, aki amúgy is otthon van, hogy ha ügyelet van és nem muszáj akkor maradjon otthon a gyerek, vagy délben hozza el.
2012. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!