Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járt valaki így gyógyfürdővel?...

Járt valaki így gyógyfürdővel? Cserkeszőlőn voltunk,4 éves lányom tegnap hányt a strandon, haza is jöttünk ma, bágyadt, étvágytalan, ma is hányt.

Figyelt kérdés

A helyi úszómester azt mondta, a gyerekeknél a gyógyvíz ezt váltja ki, 2-3 nap után hánynak. Több kisgyerek is járt így ott tegnap-ma.

Persze lehet vírus is, de van, aki még strand, gyógyfürdőzés után így járt?


2012. aug. 10. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

jó nagy marha volt ez az úszómester!!

Nem vált kis semmiféle hányást a gyerekeknél a gyógyvíz dolgoztam gyógyfürdőkben és ez hülyeség!!

Koszos volt a víz és valószinüleg nyelt belőle és összeszedett egy kis bacit a vízből!

Az úszómester csak terelt!

Itasd sokat lehűtött,de nem hideg vízzel,tea,gyümölcslé

2012. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Pedig nem mondott hülyeséget az úszómester. A gyógyvíz, illetve a elsősorban a melegvíz, nem való gyereknek. Igazából nem is értem miért mentetek oda kisgyerekkel. A testmeleg, sőt melegebb víz, a bacik melegágya. Hiába kezelik és szürik a vizet, a testmeleg vízben minden baktérium robbanásszerűen elszaporodhat. Olyan az egész mint egy nagy petricsésze. Valószínű benyalt valamit agyerek, mikor nyelt a vízből.


Sokkal jobb a természetes víz, vagy a hidegebb, (de azért kellemes 29-29 fokos) víz.

2012. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

gyerekeknél a gyógyvíz ezt váltja ki, 2-3 nap után hánynak????

Erre értem ilyen nincs csak a koszos víztől!

Igen nem gyereknek való erre fel is hívják elvileg táblán a figyelmet !Legalábbis normálisabb helyeken!

2012. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Cserkeszőlőn a kifejezett gyerekmedencében is valami gyógyvíz van, sárgás, tavaly a lányom kék kalapját teljesen befogta.

Nemhogy nincs ilyen kiírva, de még meg is kérdeztük az ottani úszómestert, ő mondta, hogy abba a medencébe, ahol mi voltunk, még pici gyerekeket is be lehet vinni, ezért mertünk belemenni a lányommal.

2012. aug. 10. 21:02
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Tiszaújvárosban a termálmedencébe rengeteg gyereket bevisznek(32-34 fokos). Csak a 38-40 fokos vízhez van kiírva, hogy 14 év alatt tilos bemenni.Ugyan ez van hajdúszoboszlón is a Hungarospha-ban.Pedig azért az elég híres strand.Európa legnagyobb strandja.Nem hiszem, hogy ha ezt váltaná ki, akkor engednék a gyógyvízben való tartózkodást gyerekeknek...
2012. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
tök mindegy mit hiszel, attól még tény hogy a baktériumok jól szaporodnak a meleg vízben. Amelyik gyerek fogékony rá, az elkapja. Ennyi. Nem halálos, csak baromi kellemetlen.
2012. aug. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Én Karcagon Lakom Berekfürdőre járunk át én is beviszem a 8 hónapos gyerekemet a vízbe tudom hogy milyen a víz és minden este cserélik a termálvizet kötelező!

Dolgoztam itt is és Szolnokon is fürdőbe!

Sajnos előfordul hogy nyel a gyerek aztán van egy hányós hasmenéses kellemetlenség utána!

De hogy a gyógyvíz váltja ki pf igen ha nyel!

Nyugodtan vidd be én is azt teszem mert sajnos néha a gyerekmedence vize piszkosabb mint a felnőtt medence!

2012. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi is Cserkeszőlőn nyaraltunk és úgy jöttünk haza, hogy lázas volt a 3,5 éves lányom, hazafele a kocsiban már végighányta az utat, sokszor félre kellett állni. Hazaértünk, estére már a férjem is hányt mint a lakodalmas kutya. Csak ők ketten mentek be a medencébe (ahol az a nagy dézsa volt), ebből gondoltuk, hogy tuti benyelték a vizet. A másik gyerekem és én nem hánytunk, nem lett bajunk, de nem is voltunk a vízben.

Másnap még fájt a nagylányom és a férjem pocakja, de már nem hánytak és a láz is elmúlt. Nálunk 1 napig tartott.

Szerintem tuti attól a jó meleg gyógyvíztől, biztos megittak belőle jó sokat, meg amúgy is a melegvizek tele vannak bacival, meg az a rengeteg ember, szóval én nem csodálom, hogy hánytak...

Jobbulást a kislányodnak!!!! Adj neki valami probiotikumot!

2012. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk már Cserkén,egy enyhe hasmenéssel megúszta a fiam,de én akkor tutira vettem,h a víztől volt-NEM attól,h gyógy,hanem a koszosságától.Nem tudom ti megfigyeltétek-e már ott Cserkén mikor kiborul az a a nagy csésze,h az mennyire,de mennyire koszos belülről....meg az a sok ember abba a langyos vízbe...nem is csoda.Adj probiotikumot lányodnak-nekünk máskor a pro-baby nagyon bevált és jobbulást neki!!!
2012. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!