Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A dac része, hogy 2 éves...

A dac része, hogy 2 éves kislányom a simogatást, szeretgetést sem tűri mostanában?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött egyik hétről a másikra azt vettem észre, hogy a lányom mindenért nyavalyog, azonnal, és minden KELL, ha nem akkor visít, vagy nagyon nagyon sír. Ha próbálom neki elmondani hogy ezt/azt épp miért nem szabad, akkor ellöki a kezem, hiába vagyok vele kedves, és ha mondodm, hogy jó, akkor legyen így, akkor meg keservesen sírva kapaszkodik a combomba, ha megint odanyúlok, hogy felvegyem, ellök....:-(

Ugyanígy éjjel ha felébred vmiért, eddig vissza tudtam szépen ringatni, de most 2-3 napja már ezt sem hagyja, ül sírva az ágyában, és ha meg akarom simizni, nyugtatni, ellöki a kezem, és sír magában, egyedül...nagyon rossz érzés, a sírás fojtogat tőle...most hajnal óta fent vagyok ez miatt, erről sehol nem olvastam hiszti kapcsán, első gyerek, nincs tapasztalatom ezügyben(sem)

Nektek is csinálja ezt a dackorszakos gyerkőc, vagy vmit elrontottam, megijesztettem, vagy mi a fene lehet...?

Amúgy ha épp nem dili, van hogy magától jön, és ölel, majd megfulladok tőle :-)) mondja, hogy "M. megsimogat!", annyira édes...

köszi



2012. aug. 13. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én gyermekem 3 éves múlt júliusban de ugyan ez, csak annyi hogy még az ölembe sem ül. egyedül akar mindent csinálni már a kezemet sem akarja megfogni séta közben a boltban. Mintha elege lenne belőlem...Saját akarata van és szófogadatlan.
2012. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom lassan 2,5 éves és szintén ilyen.

Hisztis nagyon, sokszor kiborulok tőle. De ami a legjobban megvisel az az éjszaka. Hetente 2x3x felriad éjjel sírva, és nem tudom megvigasztalni, nem engedi. Olyankor sír, hisztizik. Ma éjjel (még egy szobában alszunk, de külön ágyban) ki kellett menni a szobából nekem is meg apának is. Szabályosan kizavart minket. Aztán mikor megnyugodott akkor visszamehettem, magához ölelt és már aludt is.

Én sem tudom mitől vannak ezek az éjszakai műsorok.

De mondom, ha hozzászolunk vigasztalni próbáljuk csak rosszabb a helyzet, megölelni meg végképp nem lehet, mert akkor magánkívűl ordít!

2012. aug. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Háááát, köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak, mert így legalább nem érzem magam selejtnek...ezek szerint ez normális, és vele jár a leválásnak...Ma is megvolt éjjel...:-((

Ez még mindig jobb, mintha vmi agybaja lenne, vagy mittudomén...akkor ez van, és kész. Köszönöm, azért még várok válaszokat...:-)

2012. aug. 14. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:

hat engem meg allandoan azzal oltanak, hogy 3,5 eves a fiam, és neha odajon, hogy "megdajkál" akkor olbe kell venni, es szeretgetni, es hogy mar ilyen nagyfiu, stb..


egyebkent szerintem a dackorszakanak resze, keresi a pontokat, hogy hol "hathat" rád, ne lassa, hogy a szivedre veszed, meg ne kerd. nalunk a mamaval volt hasonlo, mindig olyanokat mondott neki, hogy a "mama kicsi csillaga", meg ilyenek, a gyerek meg mindig kijavitotta, hogy nem, anya kicsi csillaga vagyok :D


szoval szerintem nem kell aggodnod


viszont a felebredes.. rosszat almodik?

2012. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3.5 eves kisfiu...meg nem nagy fiu...nagyobb az egy -ket evestol..de ugyan-ugy van szuksege a szeretetre simogatsra...mint mindenki masnak...meg a felnottek is osszebujnak...nem tudom mirol beszel az aki azt mondja nagy fiu...mi is atolleljuk szuleinket szertjuk...ez egy rossz mondas.....ne torodj vele..ha csak neked nem esik nehezedre az oledbe tartani a gyermekedet...szep napot Marcsi
2012. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
a dackorszak...a felnottek is daccolNAK...a gyerekeknel is u.olyan termeszetes.../sok esetbe meg nem tudjak kifelyezni magukat/..nagy turelemmel szep szoval... megmagyarazni...szerintem a legeredmenyesebb..elloki a kezed eltol...ez termeszetes reakcio a nemre...adsz par percet neki ha nagyon hisztizik...es utana megmagyarazod...szepen ..hogy most ezt miert nem tudjuk megengedni...ut. atolelni ..puszi... ejtszaka a gyerekek felebrednek keserveven sirnak...ha beteg..faj valamije...orvs.kell..vagy rossz allom...azert lok el mert baja van..vagy eppen fel nem tert eszhez... mindenfelekeppen nem elszaladni vigasztalni kell..mire eszre-veszi anyu szereti es itt van vele...vissza alszik...turelem rozsat teremt...Szep napot mindenkinek
2012. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!