Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tovább? (szobatisztaság...

Hogyan tovább? (szobatisztasággal kapcsolatban)

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves. Nagyon jól tudja, hogy hová kell pisilni és kakilni. Néha beleegyezik, hogy levegyük a pelust, és kisgatyában legyen, de ha véletlenül elfeledkezik róla, és bepisil, akkor sír, mert pisis lett a szép gatyója, és azonnal pelust kér. Hiába mondom, hogy semmi baj, kimossuk, megszárad és kész, hiába töröljük fel együtt a pisit, ő akkor is pelust kér a baleset után. Olyan is van, hogy nem is történik baleset, csak érzi, hogy pisilnie kell, és jön, hogy adjam rá a pelust. Semmi kellemetlen élménye nem volt ezzel, ha bepisilt, soha nem szidtam meg miatta. Ha pelus van rajta, akkor szól, hogy belepisilek a pelusba (nem pisilés után, hanem előtte), kakinál ugyanez, szól, hogy kakilni kell, és bemegy a szobájába. Ilyenkor mindig megkérdezem, hogy levegyük-e a pelust, és menjünk-e wc-re vagy kéri-e a bilit, de nem a válasz minden alkalommal. Valamelyik este apa nagyon érdekes dolgot csinált fürdés után, és a kisfiam nem várta meg, hogy felöltöztessem, meztelenül rohangált a lakásban. Pisilnie kellett, bement a wc-be, felnyitotta, pisilt, megtörölte a kukiját, lehúzta a wc-t és szaladt kezet mosni.

Szerintetek hogy tudnám elérni, hogy szobatiszta legyen? Vagy várjak tovább türelemmel? Kérdezgessem továbbra is, hogy kér-e pelus helyett kisgatyót, és egyszer majd kérni fogja?

Még annyit, hogy ha belepisil a wc-be, akkor mindig megdicsérem, de azért túlzásba sem esek ilyenkor. Egyébként a bilivel nem szimpatizál, ha pisil, akkor a wc-be (mondjuk nem is bánom, inkább örülök, ha a wc-t szokja meg).

Bocsi, hogy hosszú lett.


2012. aug. 13. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 éves múlt júliusban, és még mindig alkalomattán kell a pelus . Pelus nélkül el sem indulunk itthonról. Viszont ma egy csepp pisi sem ment a pelenkába 9 órától fél 1 ig. De amint levetkőztettem egyből pisilt a bilibe. Sokszor megkérdezi mikor pisilnie kell e hogy hova , oda? Nálunk nem a bilivel vannak a gondok hanem a viselkedésével. Volt mikor 1 hétig sem adtam rá pelenkát éjjel nappal pelenka nélkül volt pisi baleset volt éjszaka.Nálunk is volt ilyen hogy kérte a pelenkát de én nem adtam rá el tereltem a szót.
2012. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Óvodát várja már? Mert akkor mondhatod neki, hogy az oviban már csak wc-be szabad kakilni, pisilni, jó lenne, ha ez már előtte otthon is menne. Én miután levettem a lányaimról a pelenkát, többet nem adtam már vissza, mert az visszalépés lett volna, megszokja, hogy jaj de jó, nem kell rá figyelni, mehet bele bármikor. (Egyszer adtam vissza az egyik lányomra, mikor elkapott egy hasmenős betegséget és szegénynek esélye sem volt kijutni a wc-re, mikor levettük a pelenkát, mert rendeződött a hasmenése, bizony utána belepisilt a bugyiba, mert megszokta, hogy az is mehet nyugodtan, amikor csak jönne. Végülis vagy egy fél nap volt, mire újra visszaállt, ezért nem javasolnám visszaadni.) Próbáld minden elmenetel előtt és kb. két óránkánt kérdezni, hogy kell-e neki pisilni vagy kakálni, sőt, hogy megszokja az ovis rendet, udvarra/játszórérre menetel és étkezés előtt mindig menjen a wc-re, ahogy azt az ovisok is szokták. Hátha ez beválik.
2012. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elterelni nem nagyon tudom a figyelmét, ha akkor sikerül is, két perc múlva újra eszébe jut. Az pedig nálunk sajnos nem megoldás, hogy egyszerűen nem adom rá, mert ilyenkor sír, hogy ő pelust szeretne. Nála semmiben nem hatott az erőszakosság (ha nem adnám rá, az az lenne), nem pont a szobatisztaságnál akarok erőszakos lenni. Épp ezért várnék ötleteket, hogy mivel tudnám motiválni, esetleg volt-e valaki hasonló cipőben. A pelenkavisszaadásról annyit még, hogy egy teljes nap nem telt még el úgy, hogy pelus nélkül lett volna. És ovit nem vár, bölcsibe viszont jár.
2012. aug. 14. 00:00
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ha bölcsibe jár, akkor annyiból szerencsésebb helyzetben vagytok, hogy ott próbálják neki megtanítani a szobatisztaságot. Legalábbis azt hallottam többektől, akiknek a gyerekük bölcsibe járt, hogy a gondozók is foglalkoztak ezzel a kérdéssel és volt egy kisfiú, aki azért lett hírtelen szobatiszta, mert látta, ahogy a többi kis bölcsis is a pici wc-re ment és már nem akarta többé a pelenkát. Nem tudom, nálatok milyen a hozzáállás a bölcsiben, esetleg érdemes ott is beszélned a gondozókkal, hátha van ötletük és közösen tudjátok megoldani, mire az ovira kerül majd a sor.
2012. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!