Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen meséket néztél gyerekké...

Milyen meséket néztél gyerekként és mit néznek most a gyerekeid?

Figyelt kérdés

Az is érdekel, hogy nézi-e a gyermeked ugyanazt a mesét, amit te néztél gyerekkorodban?


Azért kérdezem, mert én mindig azt mondogatom, hogy az én gyerekem azokat a meséket fogja nézni, amiket én néztem gyerekkoromban, mert ezek a mai mesék szerintem közel sem olyan jók, mint amiket még én néztem anno.:) Nem tudom ez mennyire lesz tartható.


2012. aug. 15. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 36 éves.Amikor én voltam gyerek,akkor ment a kockásfülű nyúl,kukori,frakk,pityke őrmester és ehhez hasomlók.A lányom ugyanezeket nézi mert letöltöttem neki.ami még tetszik neki az a futrinka utca de azt a mai napig én is imádom,vele együtt nézem.És hát ugye elmaradhatatlanok a Disney rajzfilmek is:-)))
2012. aug. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tartható!

27 éves vagyok, 2,5 éves a gyermekem.

Ha mesenézhetnéke van, akkor nem tv-t kapcsolok, hanem dvd-t indítok.

Megvan az összes disney klasszikus: Hófehérke, Csipkerózsika, Hamupipőke, Ariel, Pocahontas, Mulan, Szilaj, Pinokkió, stb......

Ezeket mind szereti, de aminek a legjobban örülök, hogy borzasztóan leköti és érdeklik őt azok a mesék, amiket még én néztem:

Kisvakond, Kockásfülű nyúl, dr.Bubó, stb........

A mai modern mesék közül, csak Dóra-t és az Angelina balerinát nézi.

Előbbit is csak azért engedem, mert későn kezdett el beszélni, csinálhattam bármit.........csak Dóra tudta megtanítani beszélni. Halálra mondókáztam magam, le se tojt, és egy dórás résznél meg mindent ismételgetett.

2012. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért ezt jó olvasni!:) Én is a disney rajzfilmeket részesítem előnyben, mellé még a Gumimacik, Hupikék törpikék, Balu kapitány és hasonlók. A párom szerinte azért nem lesz ez tartható, mert ha bekerül egy közösségbe (bölcsi, ovi, suli), akkor neki ciki lesz, hogy nem ismeri azokat a meséket, mint a többiek és ezért szerinte ki is közösíthetik, mert nem tudja majd, hogy miről beszélnek. Én ezzel nem értek egyet, de még nem volt gyerekem, úgyhogy kíváncsi vagyok ki hogy látja, vagy mit tapasztallt!:)
2012. aug. 15. 12:03
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is-is. Nézik azokat is, amik az én gyerekkorom meséi voltak, de a mai mesék közül is nézik pl. az Eperkét (egyik nagy kedvenc), Holly Hobbie-t vagy bármi olyat, amiben lovak vannak :) Szerintem a maiak között is vannak jók, amik nem csak butítanak, hanem tanítanak is.
2012. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én 36 éves vagyok én köckásfülü nyultol kezdve-szupernagyiig mindent néztem gyerekeim is szivesen megnézik köckásfülü nyulat,kisvakondot ,siccet,de lovasd mese is jöhet,holyi hobbi is jöhet .minden kedves mese jöhet nálun de nagy kedvenc a dora és miki egér játszoháza is .
2012. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én 31 éves vagyok Mazsola és Tádét néztem amikor kicsi voltam aztán Nagy ho-ho-horgászt meg kockásfülű nyulat...

Nekem két fiam van 2 és 4 évesek most Arthur, A bajkeverő majom, Locsi-fecsi Márta, Tűzoltó meséket és Csinglinget szoktak nézni.

Disney meséket még most sem engedem nézni(Hófehérke, Csipkerózsika...)mert szerintem ijesztőek ilyen idős gyerekeknek.

2012. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi mindketten a párommal nagyon szerettük a Disney-meséket, nekem szerintem az összes megvan VHS-en. Sőt bevallom ma is szívesen nézzük őket olykor. :P Akkor hupikék törpikék, Balu kapitány, Kisvakond, Kockás fülű nyúl, nálam ezek mentek, és hála az égnek a kislányom is nagyon szereti ezeket a meséket. Persze mellé bejön néha Eperke, meg pár Minimaxos mese, de 1-2-ben komolyan olyan hülyeségek vannak, hogy legszívesebben nem is engedném nézni. Egy volt is, amiről letiltottam, eszméletlen butaság volt.
2012. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok. Amiket nagyon szerettem, a Hupikék törpikék, Kacsamesék, Könyvek könyve. Voltak mások is, de ezek voltak a favoritok.

Kisfiam jelenleg csak a Thomast és a Kis piros traktort hajlandó megnézni. Nekem nincs ezekkel bajom, hülye meséket nem fogok neki betenni és kész, ahogyan színvonaltalan könyveket sem veszek meg neki. És azért a mi korunkban sem volt minden mese olyan jó, a Gondos bocsok például egy rakás giccs volt, a Dragon ball meg, hát... Bár akkor már én is tini voltam.

2012. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29 éves vagyok. Én a Kacsameséket, Balu kapitányt, Cápali és Cápeit néztem. Kislányom 2,5 éves, most a legnagyobb kedvenc Némó, meg Bogyó és Babóca, de szereti Sammy nagy kalandját is, illetve a Hófehérke és a hét törpét.
2012. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kislanyom nemigazan nez meseket, tenyleg ritkan, ha benn kell ulni es valami dolgom van tudom hogy egy eperke vagy nehany bogyo es baboca lefoglalja. neha micimackot is felteszek neki, meg olyat amiben lovak vannak mert azokat imadja. magatol ritkan ker meset, inkabb jatszik. 2 eves
2012. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!