Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor aludt először a nagyszül...

Mikor aludt először a nagyszülőknél a gyerek?

Figyelt kérdés

Két kisfiam van, a nagyobbik a napokban töltötte a hármat, a kicsi novemberben lesz kettő. Eddig nem aludtak csak velünk a nagyszülőknél. A barátainkkal kirándulni megyünk pár napra, úgy volt a gyerekek is jönnek, de végül az övéik a nagyszülőkhöz mennek (nagyobbak, mint a mieink) Felmerült, hogy akkor menjünk csak mi felnőttek. Anyukám vállalná a fiúkat, és ők is lelkesek. Persze előtte pár nappal már levinnénk őket, hogy megnézzük hogyan reagálnak. De amúgy is 70 km választ el a nagyszülőktől, így ha este mégis haza akarnak jönni a gyerekek sem a legegyszerűbb leugrani értük.

Én még vártam volna 1-2 évet az elválástól. Túlparázom? Egyébként egyedül alszanak el, a saját szobájukba. És anyukámnál is aludtak már este el úgy, hogy nem voltunk otthon, de tudták, hogy hazamegyünk.


2012. aug. 18. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Az én fiam az első szülinapja előtt aludt ott először a nagyinál, egy éjszakát. Azóta még egyszer két éjszakát. Most 15 hós.
2012. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem parázod túl.Szerintem így hirtelenjében több éjszakára is ott hagyni,nagyon meggondolandó.Mert 1 éjszaka még oké,de több?Ráadásul elég messze vannak,ergo ha mégsem működik a dolog az aggodalomtól odáig leszel. Azon kívül gyereke válogatja.Az én nagyobbik fiam 2-2.5 évesen vígan ott aludt már,a kisebb,aki most 4 éves hallani sem akar róla.Nehéz kérdés,az én véleményem az,hogy nem hagynám őket ott.34hkm
2012. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Ezt mindenki maga tudja. Az én fiam 4 éves lesz, még nem aludt éjszaka máshol, csak itthon. Délután már aludt a nagyszülőknél, de utána jött haza. Persze ebben közrejátszik, hogy 2 éves múlt mire cici nélkül aludt el este, de mai napig nekem kell mellé feküdnöm este, míg el nem alszik. Másrészt én nem tudok úgy szórakozni, hogy a gyermekem máshol van, szeretem, ha velem van. Egyáltalán nem zavar, amúgy sem vagyok eljárós és nincsenek is olyan barátaim, akikkel kirándulnék. Szóval más a szitu. Míg kicsi volt addig meg úgy voltam vele, hogy nem szeretnék lemaradni egyetlen új dologról sem, ami vele történik. :) A bölcsi is nagyon megviselt engem is, nem csak őt, egész nap rá gondoltam, hogy eszik, alszik-e rendesen és nagyon hiányzott. De van olyan ismerősöm, aki a néhány hónapos babáját már oda szokta adni a nagymamának, hogy ott aludjon napközben néhány órát. Nem vagyunk egyformák és a gyerekek sem egyformák. Te tudod, hogy mennyire kötődnek hozzátok, főleg a kicsi. Persze nálatok az is más, hogy testvérek, tehát van egy "biztos pont", aki ott marad mellette. Anyukám 10 perc sétára lakik tőlünk, szerintem, ha valahol majd ott kell aludnia éjszaka, őnála fog először, hogyha éjszaka mégis gond lenne, probléma nélkül érte tudjunk menni. Tehát én biztos nem vinném a helyedben a gyerekeket 70 km-re, hogy én elmenjek barátokkal kirándulni, de én nem te vagyok. :) Biztos van, aki viszont gond nélkül megtenné, annak az én hozzáállásom lehet fura.
2012. aug. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egy hónappal ezelőtt aludt ott először,szeptemberben lesz három.muszáj volt,mert bölcsiszünet volt,de nekem dolgoznom kellett.nagyon jól ment,azóta is többször ott aludt.nagyon szeret ott lenni
2012. aug. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves lehetett a kisfiam. De először tegyetek egy próbát. Ha baj van, akkor tudjatok érte menni.
2012. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez sose volt problémás, de ilyen szempontból mi szerencsések vagyunk, mert a fiam első egy évében a nagyszülőknél laktunk. Egy év után meg bármikor alhatott ott, neki olyan volt, mintha a második otthona lenne, bármikor örömmel ment, akár több napra is. Szóval én két évesen más simán hagytam a nagymamánál aludni a fiamat, de neki ez már akkor sem volt szokatlan. Teljesen idegen helyen (mármint ahol sosem lakott) először három évesen aludt, a keresztanyjánál, de ott sem volt probléma, hiszen járt már ott sokszor. Na ott egy kicsit azért aggódtam, hogyan fog aludni, de a világon semmi gond nem volt.
2012. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!