Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol 2 és fél év van a gyereke...

Ahol 2 és fél év van a gyerekek közt (a nagy 2,5fél éves a másik újszülött) hogy tudtad összekoordinálni a gyerekeket? Egy szobába vagy mindkét gyermekkel éjjel nappal? érdemes egy szobába tenni kezdettől fogva? Hogy zajlik egy átlagos nap?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

2 év 8 hónap van a gyerekeim között.


Mi emeletes házban lakunk, fenn vannak a szobák, lenn amerikai konyhás. A nap nagy részét lenn töltjük, és így egész nap rájuk látok. Mondhatnám egy légtérben vagyunk.


Éjszaka a nagy a saját szobájában alszik,a kicsi a mi szobánkban, én nem akartam őket közös szobába tenni. 6 hónapos volt a kicsi mikor átköltöztettük a saját kis kuckójába. Így ha ébredt éjjel nem ébresztette fel a nagyot, legalább ő kipihente magát és nem volt hisztis a fáradságtól.


Az első pár hét elég nehéz volt, míg a kicsinek be nem állt egy napirend féle, addig egy káosz volt az életem, utána viszont már könnyebb volt.

Kb egy időben keltek 7-8 között, kicsit megszoptattam a nagy megkapta a kakaóját, utána öltözés, reggeli, séta. Délben ebéd, utána alvás, szerencsére a kicsi már az elején úgy aludt, hogy picit délelőtt és egy nagyot délután így egy időben tudtam őket letenni, és volt 2-3 óra nyugalmam. Délután megint séta, aztán már jött az este. A házimunka nagy részét este csináltam meg, mert már 8-kor mindketten durmoltak, utána volt időm még tenni venni.

2012. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én két nagy gyerekem között pont 2,5 év van. A kisebbik 3 hónapos volt, amikor beköltöztünk a házunkba. Csak egy szoba volt készen, így kénytelenek voltunk mindannyian egy szobában aludni. Akkor ez nem volt probléma. Kb 5 és 2,5 évesek lehettek, amikor felköltöztünk az emeletre, mindenki kapott saját szobát. A kisebbik simán átszokott, viszont a nagy félt egyedül ,és ez átragadt e kicsire is. 2 vagy 3 évig minden éjjel átjárkáltak hozzánk. Aztán terhes lettem a legkisebbel, aggódtam is, hogy milyen lesz már, hogy öten leszünk a szobában, meg a baba majd mindenkit felébreszt. Aztán szerencsére valahogy átszoktak a saját ágyukba, de már összeraktuk őket egy szobába, hogy ne féljenek annyira. Így egy szoba felszabadult, azt megkapta a legkisebb, kb 6 hónaposan költöztettük át. Simán elalszik egyedül, semmi gond vele. A két nagy kínlódik a mi napig, a 10 éves fiam szinte minden éjjel nálunk landol, a középső kezét fognom kell esténként.Kicsit hosszú lett, bocs, de szerintem tedd őket külön szobába, amíg lehet, mert később csak szenvedés lesz velük.
2012. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat megfontolom de várok tippeket ez ügyeben mindenképp
2012. aug. 24. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy szobaba kerultek az elejetol fogva. A nagynak tetszett, hogy vigyazhat ra. Ejjel sem ebredt fel ra (talan az elejen de amikor latta, hogy jovok es rendezem a kicsit, vissza is aludt).

A kicsi hasfajos volt, szegeny 3 honapig egesz nap sirt, sok dajkalast igenyelt, probaltuk teljesen termeszetes dolognak beallitani azt, hogy valaki egesz nap sirdogal.

Delelott kimentunk setalni, a kicsi aludt addig, a nagy meg jatszoterezett. Delutan is mentunk egy kisebb kort.

Volt, hogy felvaltva aludtak es mindig nyuzsgott mellettem valamelyik de egesz hamar atveszi a kicsi a csalad rirmusat, ill a nagy sem olyan kicsi mar, nem baj ha neha fel oraval kesobb megy aludni.

Nalunk a nagy keson fekszik (delutan sokat alszik), igy egyszerubb volt az, hogy este a kicsit letettuk, utana a naggyal vacsiztunk, furdes, mese, alvas.

Hozzataplalas ota egyszerre kapjak az etelt. Emlekszem az elso par hetben egesz nap etettem valakit. Mjndig jelentkezett egy ehes szaj.

2012. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont 2,5 év van köztük. Ráadásul amikor a kicsi született pont beáztunk, ezért egy szobába költözött át az egész család. Elég zsúfolt volt, de amikor a kicsi fölébredt éjjel és néha órákig nem aludt vissza, addig a nagyobbik békésen aludt. 5 hónapos volt a kicsi, amikor kész lett a felújítás, akkor a két gyerek egy szobába került.

Persze normális esetben úgy csináltuk volna, hogy a kicsi kb 3-4 hónapig velünk aludt volna és utána ment volna a tesóhoz.

2012. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!