Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a Harry...

Mi a véleményetek a Harry Potter könyvekről, filmekről? 7 és 9 éves fiaim vannak, olvashatják?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon híres és azt hallottam, hogy megszeretteti az olvasást a gyerekekkel.


Viszont hallottam olyan véleményt is, hogy a filmek túl sötétek, komolyak, a gyerekek félnek bizonyos jelenetein.

Én egyet sem láttam, nem ismerem.


Nem tetszik, hogy a gyerekek egyre több időt töltenek a gép előtt, gagyi játékokkal játszanak, amiben fegyverrel öldösik az ellenséget. Az egész nyaruk ezzel telt.


Szóval szeretném, ha többet tudnának olvasni, regényeket, olyan történeteket amik jó értékeket közvetítenek.

A Harry Potter szerintetek ilyen? Esetleg tudna valaki mondani egy jó könyvet amit talán ha a kezükbe adok az kirobbantja őket a gép elől?



2012. aug. 24. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A Harry Potterrel nőttem fel :) 7 éves voltam, amikor az első megjelent, és rögtön elkezdtem olvasni, imádtam! Tipikusan olyan könyv, ami megszeretteti az olvasást a gyerekekkel (én azóta is falom a könyveket, és ezt ennek köszönhetem :)). Esetleg az utolsó 2 rész sötétebb kicsit, de előtte legalább 5 könyvön kell átrágniuk magukat, nem megy olyan hamar, mire odaérnek, megérnek rá. Szóval én csak ajánlani tudom!
2012. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Velem a Harry Potter könyvek szeretették meg az olvasást, olyan 10-11 évvel ezelőtt. Azóta vagy nyolcszor olvastam el az összes részt, ha nem többször.. :) A filmekért nem rajongok, a könyvekért annál inkább.

Továbbá régen a könyvtárosoktól kérdeztem, hogy mit lenne érdemes olvasnom, ha ilyen, meg ilyen történetek érdekelnének. Rengeteget segítettek, és segítenek a mai napig. :)

Iratkozz be könyvtárba, vagy írasd be a gyerekeket, ott rengeteg jó gyerekkönyv van, és még segíteni is fognak.

20/l

2012. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szó szerint ugyanazt tudom mondani a nagylányomról amit az előttem szólók írtak. Lányom már 15 éves, a Harry Potter első kötete óta csak könyvvel a kezében látni. Mindig olvas, a buszon, az ágyban, a táborban, mindenhol. Egyszerűen imád olvasni és ezt a Harry Potternek köszönhetjük.

Ajánlom!

2012. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is Harry Potter fan vagyok. Hallottam én is róla, hogy nem szabad gyerekeknek adni, mert sötét ijesztő. Szerintem marhaság. Ha te is elolvasod, netán velük haladsz és megbeszélitek a dolgokat, akkor semmi gáz nincs, ha szeretné olvasni. Ha nem is szeretné, akkor meg nincs miről beszélni.
2012. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt ajánlom, hogy először talán olvasd fel nekik este meseként és figyeld meg a reakciójukat: ha könyörögnek, hogy csak még egy fejezetet még, csak még egyet, akkor le fogja őket kötni. Ha elalszanak rajta, akkor keress valami mást. Bár kizárt dolog, hogy elaldujanak rajta. De a filmet nem ajánlom most még. Sőt, inkább előbb rágják át magukat az első köteten (nagyon kis vékonyka a többihez képest), és csak azután nézzék meg a filmet. Így lesz egy csomó minden, amit meg tudnak vitatni, mert a könyv és a film ugyebár nem teljesen ugyanaz. :)

2012. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a Harry Potter nagyon jó, én a filmeket is szeretem belőle.

A fiamnak most megy suliba, így még korainak tartom neki, én azt gondoltam ki, hogy akkor fogom ajánlani neki, amikor annyi idős lesz, mint Potter az első kötetben, vagyis 11. Na persze lehet, hogy az osztálytársaitól hall róla hamarabb, ebben az esetben nem fogom eltiltani nyilván, de 7 évesen azért még korainak tartom.


Amit viszont nagyon tudok ajánlani, az Berg Judit Rumini-sorozata. Kalandregény, 5 kötete van, izgalmas, nekem most kell épp ötödször felolvasnom a sorozatot a gyereknek, annyira bírja. És ami plusz jó benne, hogy én is élvezem.


Egyébként nálunk már volt, akinek az óvodában olvastak Harry Pottert, de szerintem még korai (bár én a Csillagok háborúját is korainak tartom oviban, pedig az aztán nagyon elterjedt volt mifelénk).

2012. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
(A 6. vagyok, bocs, sikerült egészen bénán fogalmaznom, és sok mindent elírnom, de remélem, érhető. :)
2012. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is a Harry Potterrel szerettem meg az olvasást :)


10 évesen kezdtem el, de nem lett volna baj 9 évesen se. Remélem a gyerekeim is könyvmolyok lesznek :)

2012. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az utolsó 2-3 könyv még nem nekik való, az utolsó meg főleg nem, de az első 3-4-et már olvashatják szerintem.
2012. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a 11. Szülinapomra kaptam meg az elsö kötetet. 1 hét alatt kiolvastam, de csakis a suli miatt nem elöbb. Én már a Harry Potter eltt szerettem olvasni (a Gyürük Urát 8-9 évesen olvastam, azóta minden ünnepre fantasy könyveket kérek) Eleinte azért utáltam a Harry Pottert mert mindenki arról beszélt. De amint elolvastam az elsöt énis arról beszélek. Hihetetlen mennyire magával ragad a történet! Csakis olvasni akartam amíg ki nem olvastam az összeset, akkor kezdtem elöröl! A 9 éves gyerekednek mindenképpeb ajánlom. Mire eljut a 7. könyvhöz megérti a lényeget. A kisebbnek pedig kezd el felolvasni, vagy akár add oda neki ha már egyedül is tud olvasni. (én tudtam mivel 6 éves voltam elsöben) a filmek viszont kicsit sötétebbek, van ahol énis nagyon félek pedig tudom mi fog történni. (mindenképpen elöbb a könyvet olvassák el és utána nézzék meg a filmet, hadd szárnyaljon a fantáziájuk! Meg könyv nélkül alig érthetö) De szerintem olvasd el, csak hogy tudd majd mi lesz benne. A filmet meg még inkább. Nem rossz, csak kicsit ijesztö. (pl.: hirtelen elöjön egy kígyó. Vagy milliónyi óriási pók kergetik a fiúkat, de vannak csókjelenetek is. ) Ha mindet elolvasták aztán jöhet a film. Mindenképpen olvassák el a gyerekek mert ettöl megszeretik az olvasást!!!
2012. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!