Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli gyereketek szeret...

3 év körüli gyereketek szeret délután aludni ill. szokott?

Figyelt kérdés

Novemberben lesz 3 éves a lányom és mostanában minden délután harcolni kell vele délután kb. 1 órát, hogy elaludjon. Korábban is úgy aludt el, hogy mese olvasás és alvás, a mesét szereti is, addig oké minden, de mikor már aludni kell, akkor kezd reklamáni. Este ugyanúgy mese van, de akkor szépen elalszik.

Szükséges még ilyenkor a délutáni alvás? Erőltessem továbbra is, vagy hagyjam, hogy ne aludjon? Szerintetek? Igazából jól elvan alvás nélkül is 7-8ig.



2012. aug. 28. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom ugyan így nem alszik délutàn, 7-7, 7:30 alvás. Én már feladtam az altatást, mert csak szenvedés.

Én az ovi miatt aggódom, mi lesz ha nem alszik?!

2012. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kisfiammal is megy a harc, hogy aludjon, ő júniusban múlt három éves. Az a baj, hogyha viszont elalszik, akkor minimum két órát tud durmolni, így este van nyűglődés. Én még altatom, mert van egy húga, és ő mindig alszik délután. Ha ő nem lenne, nem ragaszkodnék hozzá, hogy aludjon. Nem tudom, hogy az ovi mennyiben fog ezen változtatni, de az elején nagyon el fog fáradni majd, az biztos.
2012. aug. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
januárban lesz 3 éves a fiam, 12-13 óra körül fekszik. Ha elpiacozzuk vagy elvásároljuk az időt és 14 óra körül érünk haza, előfordul, hogy ebédelni sem akar, hanem annyira fáradt, hogy éhesen fekszik le és inkább alszik, mint egyen. Sosem volt gond a déli altatással.
2012. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Októberben lesz 3 éves a fiam, legkésőbb fél 1-kor már ő szól, hogy megy aludni, és 2-3 órát alszik is. Mondjuk ő korán kelő, legkésőbb 6-kor már fent van. Az ovi miatt lenne fontos, hogy aludjon délután,, vagy legalábbis csendes pihenőt tartson (ágyban mesekönyvnézegetés pl.), egyébként szenvedés lesz neki, hogy az oviban feküdni kell 2 órát.
2012. aug. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából Ő 8 körül kel fel van, hogy majdnem 9kor, este pedig 9-10 között alszik el. Abba benne lenne, hogy meséljünk és csak úgy fekszik, csak a szemét ne kelljen becsukni. Mindig azt mondja, hogy csak pihenjünk. Igazából már arra is gondoltam, hogy ilyenkor tartunk egy 1-1,5 órás meseolvasós "csendes pihenőt", hogy ne legyen állandóan mozgásba este pedig korábban lefektetni. és így megszünnének a napi harcok a délutáni alvás előtt.
2012. aug. 29. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!