Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még más is rajtam kívül,...

Van még más is rajtam kívül, akit a hideg ráz a Szuperdadától?

Figyelt kérdés
Mindenki ezt ajánlgatja egymásnak, de szerintem egyrészt rettenetes, másrészt teljesen életszerűtlen... Más is van így vele, vagy csak én vagyok ilyen ufó?

2012. szept. 2. 14:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sokat lehet tőle tanúlni!

Hidd el, tényleg sok ilyen szófogadatlan gyermek van, akiknek kellenek szankciók!

2012. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Mi az a szuperdada?
2012. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is életszerű és tele van jótanáccsal, nem értem hogy hogy nem tetszik!
2012. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem.
2012. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
mégis mi ez?
2012. szept. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem életszerűtlen hidd el! Hiperaktív a gyerekem, szóval másokhoz képest hatalmas hátránnyal indultunk. Jó ideje alkalmazom a szuperdada módszerét, ami egyáltalán nem volt könnyű. Jelenleg ott tartunk, hogy sok helyzetben a gyerekem kezelhetőbb, mint némely rosszcsont kisgyerek. Már dícséret is ért minket nemegyszer. Mi ez ha nem siker????????
2012. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan gyereked van akinél nem válik be semmi hidd el nem lenne ez a véleményed. Én örülök hogy rátaláltam és következetesen betartva végre valami eredményt hoz a gyerekeim nevelésében. Egyébként a Nev.Tan.ban ajánlották.

Kifejtenéd mitől rettenetes és életszerűtlen? Egyébként ha egy amúgy tök érzékeny gyerekem lenne akire csúnyán nézek és már megérti hogy mi nem tetszett akkor indokolatlan nyilván a bünti lépcső vagy ilyesmi. Annak lehet hogy ez rettenetes.

2012. szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyrészt azért nem tartom életszerűnek, mert nem hiszem el, hogy egy olyan családban, ahol a gyerekek ütik-vágják és minden szemétnek elmondják a szüleiket, a büntifotel alkalmazása kábé egy hét alatt változást hozna. Másrészt meg bizonyos tekintetben szerintem szívtelen. Volt például az a rész, amelyikben a 3 éves kislányt még szoptatta az anyja. Lehet azon vitatkozni, hogy ez normális-e, de szerintem ha eljutottak idáig, nem egy nap alatt kéne lekattintani róla. Vagy amelyikben a másfél éves kislány nagyon rossz alvó volt, az anyja ringatta egész éjjel (ami persze szintén nem oké), erre is az volt a megoldás, hogy hagyták sírni, és még éjjellátó kamerát is betettek a szobájába, hogy mindenki nézhesse, mennyire kikészül szegény kislány. Aztán pár nap alatt persze megtanult aludni, és milyen csodás, hogy a 18 éves anyukája eljárhatott mellőle a diszkóba.
2012. szept. 2. 15:24
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként elég rosszcsont kisgyerekkel vagyok megáldva, akit a magam módján nevelni is próbálok, szerintem nem eredménytelenül. :) Csak nekem a büntetésközpontú nevelés idegen, talán azért, mert engem sem így neveltek annak idején. Úgy látszik, kisebbségben vagyok a véleményemmel, de persze nem baj, a lényeg, hogy szeressük őket. :)
2012. szept. 2. 15:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem max az a baj a módszerével, hogy hirtelen jön.

Ha valaki következetesen csinálja, a gyerek ebbe nő bele, akkor kevésbé drasztikus.


Én nem hiszem, hogy a büntetés önmagában baj lenne. A gyereknek meg kell tanulnia, hogy a tetteinek következménye van. Ezt büntetés nélkül hogy tanulja meg?

Van benne jutalmazás is, hozzám is ez áll közelebb, de nem akarom hogy a gyerekeim csak akkor segítsenek a házimunkában, csak akkor legyenek jók, tanuljanak stb ha utána kapnak valami jutalmat.

2012. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!