Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ovódákba hogy történik a...

Az ovódákba hogy történik a beszoktatás? Hetente-2 hetente 2 gyerek, mint a bölcsibe, vagy mindenki egyszerre kezd szept. Elején?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
mindenki egyszerre. ez a legjobb a gyerekeknek
2012. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem óvodánként változó.

Mi csütörtökön kezdünk, akkorra esett ránk a sor. Nálunk csak vegyes csoportok vannak, 4 kicsi kezd most szeptemberben a mi csoportunkban, de nem egyszerre.

Ismerek olyan ovit, ahol ma 25 kicsi kezdte meg a kiscsoportos életet, korosztályos csoportban (azaz csak kicsik).

2012. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk: vegyes csoport,26 gyerek,egyszerre
2012. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég szerencsésen alakul. KB. 30-an vannak egy csoportban, de még csak a fele töltötte be 3 évet, így ők még nem jöhetnek. Így most az elején csak 15 gyerek van, és szépen, lassan csatlakozni fognak a többiek.
2012. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk egyszerre volt anno.

ráadásul úgy, hogyha a gyermek már nem kereste a szülő társaságát, akkor a szülőnek a folyósora kellett ülnie.


A lányom 2 nap alatt beszokott, nem is érdekelte, hogy hol vagyok..

A fiammal tavaly nagy "harcban" álltunk. Már a végén az óvónők mondták, hogy nem való neki az óvoda. Én megkérdeztem tőle, hogy szeretnél-e egyáltalán óvodába járni, mire közölte, hogy: "Persze, ne butáskodj már anya!".

Ettől függetlenül az egész napot végig sírta, ha elmentem mellőle.

Kapott még 1 hét haladékot (szerencsére) és zökkenőmentesen sikerült már beszoknia. Megtalálta a "lelki társát" a csoportban, egy kislány személyében.


Nekem személy szerint a lányom jobban megviselt, mert ő le se kakilt, de a fiammal már nagyon sok volt a végén.. Vártam már a munkát, a felnőtt életet!

2012. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezecskék :-)


Reménykedtem, hogy együtt van, és majd ha eljön az idő, akkor nem novemberbe kell beszoktatni a kislányomat. Ledöbbentett, hogy a bölcsödébe így van, mert azt gondoltam, hogy egyszerre megy mindenki.

2012. szept. 3. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk tavaly nem volt beszoktatás. Bement a 25 kiscsoportos, és ott kellett őket hagyni. Első két nap ebéd utánig, 3.naptól alvásra is.
2012. szept. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is, ment a zöld kéz.
2012. szept. 4. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!