Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek rossz anya vagyok,...

Szerintetek rossz anya vagyok, amiért nem hagyok a gyerekek közelében veszélyes dolgokat?

Figyelt kérdés
Nálunk dugó van a konnektorban, nincsenek elöl a kések és az üvegpoharak, és nem csapok rá, ha gyufával játszik, ugyanis a gyufa is el van téve előle. Szerintetek ezzel rosszat teszek?
2012. szept. 5. 14:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Most már az enyém is nagyocska, áprilisban múlt 2, bizonyos dolgokat felfog. Tudja, hogy a sütő meleg, és az autók elől is lehúzódik. (Lakótelepen lakunk, és az elvileg sétálóutcás területen is járnak autók, így lehetséges). De tavaly ilyenkor még nem volt ilyen értelmes, és azt azért még jó ideig nem próbálnám ki, hogyan hat a nevelésem a bicskával kapcsolatban.
2012. szept. 5. 14:40
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem 2 fiam van a nagy 3.5 éves a kicsi másfél.

A konnektorok be vannak dugva..

Olló, gyufa el van téve, de vághatnak papírt ha kérik kapnak gyerekollót...

De tavaly fiam egyik ovis társa meggyújtott egy gyufát és megégette magát mert a szülők az asztalon felejtették a gyújtót vagy a gyufát...

2012. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az ollót és szúrós dolgokat akkor próbálhatja ki, ha fellügyelet van mellette, és már tud nyugodtan ülni arra az időre és figyelni kicsit. Addig semmi értelme, hogy elszaladjon az ollóval. Késsel még később ráér az ember szórakozni, elvégre nem gyerek kezébe való. Azt is először én műa. késsel kezdtem hogy érezzék, hogyan kell a kezeket tartani, majd jöhetett élesbe. Egy gyereknek fel kell nőnie, és természetesen ez idő alatt mondogatnunk kell neki, ha használunk olyat amit neki nem adunk még, hogy miért nem adjuk, aztán piciről picire rászoktatni.

Hm... az üvegpohár pedig csúszik, de valljuk be balesetek azért lesznek, nem mindegy, hogy mosogatáskor elvágja az ujját, vagy rohanva az ollóval hasraesik és hasonszúrja magát.

Nem rosszaság ez, hanem biztonságos nevelés. Elvégre nem azt mondtad, hogy nem hagyod ezeket egyáltalán, hanem neh hagysz a közelében. Utóbbit nem is szabad, a kettő kettő.

2012. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
én müanyag kést adok a 2 éves lányom kezébe ,sütöröl tudja hogy forro ,ollo meg jó magasan van .a kunektorok,hosszabitok meg elvanak dugva ,rejtve .
2012. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
hagyd hogy saját maga tanulja meg mi a jó és mi nem, különben egy életképtelen, tutyimutyi alak lesz belőle.
2012. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!