Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már gyermekednek hosszan...

Volt már gyermekednek hosszan tartó hasmenése?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak szombat óta hasmenése van! Kedden voltunk orvosnál mert már véres csíkok is voltak a székletében! Küldtünk az Ántsz-hez mintát! Nagyon odafigyelek,diétazik! Az innivaló után már nem megy a bilire,de evés után igen! Tegnap már azt hittem h javul a helyzet,mert már nem folyós volt neki,hanem összeállt már,igaz elég lágy volt! De ma éjjel,reggel ismét folyós volt! Eddig is aggodtam,tegnap már nyugodtabb voltam,de most ismét tiszta ideg vagyok! A kisfiam közérzete jó,nem lázas,nem hányt egyszer sem! Úgy félek h sosem lesz már vége! Pénteken lesz meg az eredmény!
2012. szept. 6. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
igen volt,jó 5 napig tartott,smectát irt fel a doktornő,rota vírus volt arra meg nincs gyógyszer,a smecta jot tett.sokat kell itatni,és mindenképp vidd vissza hogy még mindig tart.
2012. szept. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Pénteken kell felhívnom az orvosunkat,addigra lesz eredmény! Nektek is kellett küldeni az ántsz-hez szekletmintát? Es Nektek sem volt hányás?
2012. szept. 6. 07:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Lányomnál is volt ilyen, csak fosott és fosott!

Kemény diéta volt, csak rizs, főtt burgonya, háztartási keksz, ropi, víz vagy tea.

Seméri tej kakaó, főtt étel, gyümölcs, zöldség, semmi.

Smsctat kapott 4 napig, semmit nem ért, meg úgy nyomtam bele fecskendővel a szájába, sürű édes ital. Utánna széntablettát javasolt az orvos, na az 3 nap után hatott, arra azt mondtam cukorka, elrágcsálta, szépen megette.

2012. szept. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Smectat kap ő is és keményen diétázik. De a vér nem hagy nyugodni......legyen már holnap....
2012. szept. 6. 08:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen a vér elég aggasztó, de reméljük semmi baja. Majd írd meg mit mondtak. Kitartás!

Egyébként maga az elhúzódó hasmenés még nem baj önmagában. Fontos a diéta, és a legfontosabb, hogy mindig egy kicsit igyon a kicsi. Nekem annak idején azt mondta a védőnő, hogy minden tíz percben adjak neki két három korty vizet. így nem fog kiszáradni. Ha nincs étvágya nem baj, csak igyon, sokszor keveset. Esetleg egy kis puki, ropit lehet elrágcsál. Ha egy fél ropit megeszik az már jó. De nem kell erőltetni az evést, hiszen ha mi így vagyunk, tudjuk mennyire nincs étvágyunk. Valaki nekem egyszer az almalét is ajánlotta. Persze eleinte egy két kortyot csak, látod bírja vagy se. De amúgy ilyenkor szerintem hagyni kell kiürülni a gyomrot, illetve kitisztulni. Aztán utána jobb lesz. Én amúgy kaptam az egyik anyukától ilyen gyógyszertári keveréket hasmenésre és az nagyon jó volt. Csak mondta, hogy nagyon keveset kell neki adni, különben a másik végletet érem el és székrekedése lesz. Kérdezd meg a gyógyszertárban, vagy az orvosnál. Lehet jobb mint a smecta. Én smectát egyszer ha használtam. Meg én nagyon szeretem a Normafloret. Érdemes kipróbálni. Hátha nektek is beválik. Helyrerakja a gyomrot. Persze egy két nap kell neki. Ha az én lányom valamiért kicsit ilyen hasmenést produkál, én adok neki pár napig és helyrejön. Persze a te eseted más, hiszen tartós hasmenésről van szó, meg vérről a székletben. De egyébként nem biztos, hogy jelent az a kis vér valamit. Holnap meglátod. Addig is kitartás. Majd írj!

2012. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
első vagyok az én fiam popsijából szivárgott ki a vér amikor tisztába raktam,sokkot kaptam gondolhatod,azonnal az ügyeletet hívtam,ahol első 2 percben engem próbált életre kelteni mert kész voltam.aztán kérdezett és kiderült semmi gond ez elég gyakori az erős hasmenéseseknél mert elvékonyodik a bél fal,és a sok kakától megpattan az erecske,de ne aggódjak el fog múlni,ahogy kevesebb lesz a kaka,igaza is lett,tényleg az volt a baj,de azért elég sokkoló látvány,szerintem nálatok is ez van.egyébként nekünk nem kellett vizsgálat,mert egyértelmű volt a tünet,ő hányt is egy napig,és iszonyat magas volt a láza,de a hasmesén elég sokáig kitartott.
2012. szept. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm h írtatok! Fél 11kor kell hívnom az orvosunkat! Már nagyon ideges vagyok,h mi lett a szekleteredmény! Amúgy már nem jár napi 10-15x a bilire, napi kb 4-5 alkalommal! Van h már összeáll a kaki,de még elég lágy,de van h még mindig folyós! Es amikor folyós,akkor véres is! De már tartani tudja,tegnap is pl elmentünk a fodrászhoz, du 4kor indultunk es este fél 7re értünk haza,es akkor sem kellett neki! Es szerencsére utána sem,ma reggel volt az 1. kaki,ami össze is állt! Bocs h ilyen részletesen írtam! De már bízom benne h ez már lassan a gyógyulás jele! Fél 11kor gondoljátok rá! Ha megvan az eredmény megírom!
2012. szept. 7. 08:05
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs még eredmény! Hétfőn kell újra telefonálnom az orvosnak! De most egy kicsit nyugodtabb vagyok már,kisfiam 2x kakilt ma,b 2.már még keményebb volt mint az 1! Es nem volt benne vér! Remélem már túlleszünk rajta! Szegényt,nagyon sajnálom,mert már úgy enné azt amit mi! De van egy 1éves tesoja,nem tudom azt megoldani h őt úgy etessem h ne lássa! Köszönöm megegyszer h írtatok! Szép hétvégét!
2012. szept. 7. 14:27
 9/9 A kérdező kommentje:

Megvan az eredmény! A Campylo(campillo) nevű baktérium a ludas....:(((( tünete a véres hasmenés. Az dr.nénink szerint fertőzött csirkehústól lehet elkapni....mivel mi azon a héten nem ettünk egy dkg csirkehúst sem, így nem tudom h honnan kaphatta el. Holnap megyünk státuszra.

Azóta rendeződni látszik a helyzet. Abszolút nincs hasmenés, sőt inkább kemény, bogyós a kaka. Lassan kezdett el eszegetni, de mostmár oda kell figyelnem, hogy nehogy a másik végletbe csússzunk.

A változatosság kedvéért a tesónak (14hónapos) is hasmenése van. Neki még vért nem láttam és nem olyan sűrűn mint a nagytesónak. Az övé inkább savanyú szagú, zöldes, és a pelusban van nem folyós kaka is. Szerintem nála a foga miatt van.

2012. szept. 13. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!