Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen esetben tanácsolhatnak...

Milyen esetben tanácsolhatnak el valakit az óvodából? Illetve minden gyerek gond nélkül beilleszkedett az első nap?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtük az óvodát. Első nap lévén csak 10-ig maradt. Reggel nem volt semmi gond, szaladt be játszani, még köszönni is alig akart. Viszont 10-kor már sírt, és azzal fogadtak az óvónők, hogy egész idő alatt sírt. Nem akart enni, rajzolni, nem engedte megtörölni az orrát stb. Az óvónő kedves volt, de azt mondta, a fiam egyemberes gyerek, 25 másik mellett ilyenekre nincs kapacitás. Ők szigorú órarend szerint dolgoznak, nem lehet mindig csak játszani (ugyanis addig nem volt gond, amíg békén hagyták a kisautókkal).

Természetesen értem én az óvónő álláspontját és minden tiszteletem a munkájáé, de első nap olyat mondani, hogy ha ez így megy, kénytelen szólni az óvodavezetőnek, mert a többi gyerek nem ihatja meg a levét egy gyerkőc makacsságának. (Az óvónő nem ezeket a szavakat használta, de a lényege ez volt.)

Nem túlzás ez egy kicsit? Tényleg olyan kirívó ez a viselkedés egy 3 évestől az ovi első napján?


Nem írtam, hogy a fiam nemrég kezdett el beszélni, és elég nehezen érteti meg magát, ami természetesen megint csak nehezíti az óvónő dolgát (viszont szerintem a közösség ezen sokat javíthat). Illetve én egyelőre nem dolgozom. Ezek lehet, olyan körülmények amik arra sarkalhatják az óvodát, hogy arra kérjenek, tartsam inkább otthon a "problémás" csemetémet?

De mi van a 3 évtől kezdődő óvodakötelezettséggel? Ránk nem vonatkozik?


2012. szept. 7. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
vidd el a fiad nevelési tanácsadóba,vagy pszichológushoz,gondolom,valami nívósabb oviba írattad,ahol azért szabályok is vannak,ahova olyan gyerek nem járhat,aki nem képes beilleszkedni,beszélni is alig tud
2012. szept. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Erre én is kiváncsi lennék milyen indokokkal utasíthatják el a gyermeket az Oviból!

Lányom sem akar szót fogadni, játszana és játszana, na meg délután már nem alszik!

2012. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
akkor utasíthatják el,ha látják rajta,hogy éretlen az ovihoz,mint pl a te fiad sem az,ahogy leírtad
2012. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első nap bármilyen viselkedés teljesen természetes. Persze, hogy sír, még sírni fog egy ideig, sőt később is visszaeshet.

Ha így beszél az óvónő, akkor sajnos jól beleválasztottatok. Nem tanácsolhatja el az óvodától azért, mert sír a gyerek és az sem lehet indok, hogy te még otthon vagy. Az óvodakötelezettség csak jövőre lép érvénybe.

Ha más megoldás nincs keresd fel te a vezetőt, csak annak meg az a hátulütője, hogy utána hogy fognak bánni a gyermekeddel. Nehéz helyzet, de ne hagyd magad!

2012. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A körzetis ovinkba írattam, semmi extra. Egyébként pedig a megkésett beszédfejlődésről is tudtak az oviban a beíratáskor, elméletileg fog is fejlesztést kapni ezzel kapcsolatban az ovin belül.
2012. szept. 7. 09:04
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok kedves első válaszolók, de a gyerek teljesen természetes, hogy a gyerek sír az első napján az óvodában. Meg kell szoknia, hogy sokkal nagyobb inger éri, mint otthon, nagy a zaj, sok a gyerek. Ennek idő kell, ezért hívják ezt az időszakot beszoktatásnak.

Nekem nem volt ilyen problémám, mert bölcsiből mentünk, de az első nap az én kislányom is elfáradt, aztán 3 napig semmi baja nem volt és ma sírt mikor eljöttem és ez sajnos még hónapok múlva is előfordulhat.

Én nem nevelési tanácsadóba vinném, hanem korai fejlesztőben méretném fel, főleg a beszédje miatt.

Ebben a korban egyébként nagyon változó a gyerekek fejlettsége és egy óvónő nem döntheti el, hogy a te gyereked mennyire van lemaradva, maximum javasolhatja, hogy nézesd meg.

2012. szept. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elnézést nem írtam le minden körülményt pontosan. Szóval voltunk hallásvizsgálaton (a fülével semmi gond) és a Gyógypedagógiai központban írták elő az óvodai fejlesztést (tehát ott óvoda érettnek látták).
2012. szept. 7. 09:14
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem a kérdésedre válaszolok, de mi hétfőn kezdtük az ovit. Lányomért 10-re mentem, majd közölte, hogy ő még maradni szeretne. Óvónő is hallotta, ahogy ezt mondja és mondta, hogy akkor maradjon ebédig és utána otthon alvás. Mikor ebéd után mentem érte, mondták, hogy sírt, hogy elmentem, de amúgy neki is meg kell szoknia a szabályokat. Kedden már ebéd után mentem érte, és még mindig voltak vele olyan dolgok, hogy nem tartotta be a szabályokat. Tegnap már ott aludt, kicsit sírt, de már elvileg nem volt vele semmi baj a síráson kívül.(óvónő szerint) Nagyban függ minden ilyen beilleszkedés az óvónőtől és a csoporttársaktól is (nálunk vegyes csoport van).
2012. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ennyi miatt biztos nem tanácsolják el az oviból. A lányom csoportjába jár egy fiú, aki szintén későn tanult meg beszélni, kiscsoportban még alig lehetett érteni, most már nagycsoportos. Ő mondjuk nem sírt, csak mindig szökni akart. És mindenkitől kérdezte, hogy mikor jön az anyukája. Róla is mondták, hogy egy teljes embert igényel. Ő aztán tényleg nem tartja be a szabályokat, egyáltalán nem lehet bevonni a közös foglalkozásokba. Amikor valami ünnepségre készülnek, akkor be szoktak hívni egy munkatársat az irodából (aki éppen ráér), hogy lefoglalja, mert egyszerűen nem lehet tőle verseket, dalokat tanulni. Vers helyett halandzsázik, éneklés helyett meg áriázik. És mégse tanácsolták le. Azért remélem iskolába már nem megy velük.

Szóval a te gyereked ettől messze áll.

Olyat már én is hallottam, hogy egy gyerek alvás időben mindig visítva sírt és emiatt azt tanácsolták, hogy ne aludjon ott. Ez érthető is.

2012. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
sírás miatt nem tanácsolhatják el, ez marhaság. elmesélem a mi történetünket: tavaly lett 3 éves a kisfiam, el is kezdte az ovit. sírt, nem szerette, felsírt éjjel, nyugtalan volt, alig tudtam otthagyni, ki kellett tépni a kezemből stb. ez ment szept. hónapban, mivel 2 hetet rögtön beteg is volt, ezért 2 hétig. aztán októberben nem sírt, csak reggel, mikor otthagytam, de alkudozott állandóan, ebéd előtt már haza kellett hoznom. aztán nov. elején megint beteg lett, kimaradt 2 hét, utána vittem, és a dadusnéni azt mondta neki, h ott kell ennie és aludnia is, amitől annyira megijedt, h 3 órát ordított, míg érte nem metnük. ott azzal fogadott az óvónő, h a gyerek nem oviérett, mert ennyi idő alatt meg kellett volna, h törjön a lelke... elhoztuk a gyereket, beszéltünk az ovivezetővel és megköszöntük a lehetőséget. a gyermekünk a csoport 5 legokosabb gyereke között volt, csak nehezen illeszkedett be, amiben az óvónők kicsit sem segítettek. otthon tartottuk, átirattuk másik oviba, amit most kezdett a héten. reggel 2 perc pityergés, elváláskor, utána egész nap jókedvű, eszik, játszik. szóval rengeteg, de rengeteg múlik az ovin, a felnőtteken, akik ott körülveszik, és én azt vettem észre, h a gyerekeken is. a régi oviban a gyerekek totál antiszociálisak voltak, nem érdeklődtek, az újban mindenki barátságos, mosolygós és ez nagyon pozitív hatással van ott mindenkire.
2012. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!