Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rettegek az ovikezdéstől. Mi...

Rettegek az ovikezdéstől. Mi van, ha be sem akar jönni, hisztizik, üvölt és egyéb hasonlók?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre ne is gondolj!!! Próbálj meg optimistán hozzáállni a dologhoz. Ha látja rajtad, hogy folyton aggódsz meg idegeskedsz miatta azt fogja érezni, hogy valami rossz vár ott rá az oviban. Ne ragaszd rá a félelmeidet!
2012. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a hozzáállásod. Ha így állsz hozzá, valóban így is lesz.

Csak pozitívan. Jó lesz, szeretni fogja, nem lesz semmi baj.

Ha mégse, akkor sincs semmi, pár nap és megszokja és megszereti. A többit megoldja az óvónéni, te pedig esténként mesélsz róla neki, hogy milyen klassz dolog az óvoda és hogy milyen jó, hogy ő oda járhat.

2012. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is küzdd le magadban ezeket a gondolatokat és érzéseket legalább olyan szintre, hogy a gyereked ne érezze. Mert ha Te így állsz hozzá, könnyen átveheti ő is.


Ha csak pozitívan beszélsz neki az oviról, és Te magad is elhiszed, hogy jó lesz ott neki, és nem csak egy "szükséges rossz", hanem egy olyan hely, ahol sokat fejlődhet, kibontakozhat, akkor jól indul neki, és a gondozókkal együttműködve majd leküzditek a nehézségeket, ha akadnak.

2012. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha te rettegsz azt megérzi,bármilyen nehéz nem szabad!Az oviról beszélgessetek sokat mesélj,csakis jó dolgokat,stb.Azért az ovi jó dolog és ennyire nem is szoktak elutasítóak lenni a gyerekek.A lényeg hogy tudja,bízzon benned hogy te mindig érte mész!A beszoktatás pedig rugalmas a gyerekek egyedi viselkedéséhez igazodik,ne aggódj,és főként ne rettegj!
2012. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Baromi jó radarokkal vannak ellátva a gyerekek, tehát ha anya retteg, a gyereknek sem lesz könnyű.

Próbálj meg pozitívan hozzáállni, és elfogadni a tényt, hogy az élet rendje az, hogy egyszer csak el kell szakadnia a gyereknek. Ez járhat sírással, hisztivel, de ha félsz és már előre elképzeled milyen rossz lesz, akkor szerintem ne is várj sok jót.

Kislányom most kezdte a bölcsit. S igen, szokott sírni, itthon többször elmondja, hogy nem akar menni, miközben a sírás csak nekem szól. Bent jól elvan. Kicsit hüppög utánam (szoktam hallgatózni :) ), aztán felpattan az egyik játékra és már megy is tovább az élet.

Az elválás, a kezdés nehéz. De túl kell rajta esni, mert mit csinálhatsz? Rettegni felesleges, persze lehet rettegni a szíved mélyén, de nézd az előnyét mindennek inkább.

Én utáltam az ovit, most mégis jól vagyok. Szüleimet sem utáltam meg emiatt, és a közösségi életem sem hever romokban. Sírtam, hisztiztem. Anyunak biztos nem volt könnyű, de ő is és én is túléltük.

Fel a fejjel!

2012. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!