Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy lassan 3 eves gyerek...

Ha egy lassan 3 eves gyerek nem beszel, csak par szot, es sokszor halandzsazik (olyankor azt hiszi, hogy o beszel), es egyszeru kerdesre nem tud valaszolni, es nem is erti, akkor azzal van egy kis baj, ugye?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Vannak ilyen későn beszélni kezdők. Sok híres gondolkodó életrajzában olvasható, "3 éves koráig nem beszélt". Mindent ért - és biztosra akar menni, majd szól..:)
2012. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg de, van egy kis baj.

Nem a beszéddel, azt valóban sokan később kezdik, hanem az értéssel.

Ha valaki 3 évesen nem ért egy egyszerű kérdést (pl. hol a fejed), azzal igenis foglalkozni kell.

Első körben hallásvizsgálatot csináltatnék, ha az negatív, mennék tovább.

2012. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sztem is baj van a kisfiuval(szomszed gyerek),es nem akarok itt most vitat szitani azzal,hogy kibeszelem a szomszedomat,nem vezerel semmilyen hatso szandek,csak engem mar nagyon zavar,mert szerintem nagyon le van maradva ezen a teren.

Alapszavakat mond:anya apa,par nev,labda,kutya,ezeket is helytelenul,es latszik rajta,hogy beszelne,csak nem tud,mert nem foglalkoznak vele a szulei.Es ha megkerdezem,hogy mit csinal anyukad,akkor az a valasz,hogy :"anya",en helyeslem,es ismet rakerdezek,a valasz ugyanaz,aztan,amikor 3szor kerdezema,akkor megvonja a vallat,valamit gagyog,es elszalad.Vagy megkerdezem,hogy hol a szad,fuled,orrod,meg soha nem mutatta meg nekem,es nem hiszem,hogy azert,mert szegyelos,hisz napi szinten lat,egyutt jatszik a kisfiammal.Engem nagyon bant,hogy igy el van hanyagolva szegeny,de az anyjaval nem lehet beszelni,mert szte okes a gyerek.De mit ne mondjak egy olyan norol,aki azzal sincs tisztaba,hogy az ujszulott babaja(egy hete szult)meg nem lat.Idegesen nekem allt,hogy hogy mondhatok en olyat,hogy az o babaja nem lat,hiszen nem vak,azt mondtak volna a korhazban...

2012. szept. 11. 16:25
 4/12 anonim ***** válasza:

A 3 éves gyerek is meg fog tanulni beszélni, cska nem a szüleitől, hanem a gyerektársaitól, ha oviba megy.


A csecsemő pedig lát, csak nem jól! Nagy különbség, hogy foltokat látsz fekete fehérben, vagy nem látsz semmit!


"Az első hónapban az újszülött alig észleli a fényt, látása nem képes megkülönböztetni a színeket, többnyire csak árnyékokat lát. Kedveli az erős kontrasztokat, különösen a fehér-feketét, s nem lát 20-35 centiméternél messzebbre, ez viszont elég ahhoz, hogy felismerje annak a személynek az arcát, aki az ölében tartja. A csecsemő fejlődésével együtt a látása is fejlődni fog."

2012. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

kedves utolso!

Az oviban a tobbi 3evesnek miert kell tudnia beszelni,ha az enyem pl.nem tud?nem ertem.Ha minden szulo igy gondolna,akkor az egesz orszag analfabeta lenne,ellentmondassz sajat magadnak...csak ugy kerdezem...es mi szerepe a szulonek a gyerek eleteben akkor???majd az oviban megtanul mindent?nem ertek egyet veled,de mindegy.Es a csecsemo latasarol csak annyit,hogy en is anya vagyok,es tisztaban vagyok vele,hogy mennyire lat egy ujszulott,de a no lehulyezett,amikor olyan kijel;entest tettem,hogy nem lat ugymond tisztan egy csecsemo,mert o meg van rola gyozodve,hogy amint anyankbol kibujunk,mar bocs a kifejezesert,mar rendesen latunk.

2012. szept. 11. 17:04
 6/12 anonim ***** válasza:
mar ne haragudj,de az en fiam is lassan 3 eves,es kb,ennyit mond,mint az a gyerek akit irtal.ennek ellenere rengeteget foglalkozok vele,es beszelek hozza stb.szerintem genetika,vannak kesön beszelö gyerekek.es sajnos a beszedet nem lehet kikenyszeriteni,tapasztalat.
2012. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi most voltunk 2 éves státuszon, és a doki kérdezte, hogy mennyire beszél a lányom. (elég jól beszél de ez most itt tök mindegy).

de olyan jelentőségteljesen kérdezte, és még utána is kérdezett, hogy megkérdeztem, hogy ez miért fontos...

azt mondta, hogy ez az agy érettségére utal, és hogy egy 2 évesnek már vmennyire beszélnie kell, kb. mint amiket leírtál, mert ha nem, akkor fejleszteni kell, mert lemarad majd egy csomó más dologba is, mert ezek húzzák egymást, úgy mondta, hogy összefügg a szobatisztasággal is, de annyira nem mélyedtünk bele, de szóval hogy igenis ez egy nagyon fontos dolog.

Az meg egy másik dolog, hogy akinek van vmi gőze már egy gyerekről, mint a kérdezőnek is van kisgyerkőce, az ráérez az ilyesmire...az, hogy egy lassan 3 éves ne tudja megmutatnia testrészeit, sztem nagyon gáz...még ha a beszédet nem is vesszük...


kedves kérdező,én megértelek, mióta gyerekem van, én is érzékeny vagyok erre a témára. Egy gyereknek nem csak enni kell adni...rossz lehet nézni...:-(

2012. szept. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha valóban nem ért totál semmit az tényleg baj.A beszéd annyira nem.

4 éves a kisfiam, sokat foglalkozunk vele, még sem beszél.

Kérdeztem még a 3 éves kontrollon a dokit, azt mondta ha hall és ért mindent akkor nem probléma, majd elkezd beszélni, csak lusta.

Voltam vele a nevelési tanácsadóban, onnan elküldtek hogy ők így nem foglalkoznak vele, majd ha az oviban sem indul meg a beszéd, akkor az óvoda küldi.


Tökéletesen megért mindent a fiam, ha kérem hogy mutasson meg valamit, megteszi.Ha kérdezek valamit, egyértelműen reagál.Ha van kedve, van hogy olyan a hangulata hogy "hagyjál már a tesztelésekkel, meg tudod te is hogy hol a kezem", akkor bizony nekem sem válaszol.

A szomszédnak, meg ismerősöknek akikkel meg napi kapcsolatba van, és amúgy jóba is van velük, azoknak nem válaszol, vagy nagyon ritkán.

2012. szept. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

egyetértek a 6-tal ,saját tapasztalat is-

Az nagyon nagy baj, ha nem beszélnek eleget kedvesen, szeretettel a kisgyerekkel - valóban sérült lesz, ha csak praktikus dolgokat hall, vagy értelmetlenséget, vagy (kimondani is szörnyű) trágárságokat!

És attól is, ha gépekre bízzák az őrzését-rv, rádió, stb- az ember az embertől tanul beszélni- kell igazi jelenlét hozzá.

De, Kérdező, az hogy azt kérdezed "mit csinál anyuka" -és nem felel, lehet, hogy azért mert ellenszenves vagy neki, és nem akar, 3 éves már jó kis masszív akarattal rendelkezik. Meg mutasd a testrészeid stb.

A vizsgáló szakember -játszik vele és játék közben beszélget, nem pedig faggatja vagy vizsgáztatja a kicsit.

2012. szept. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszi mindenki valaszat:).Szamitottam minden tipusu valaszra,meg is kaptam.Tudom,hogy elternek a velemenyek ebben a temaban,es azt is tudom,hogy minden gyerek mas es mas.

Kisfiam oktoberben lesz 2 eves,mondatokban beszel,nem mindent tisztan,de megerteti magat nagyon jol.

Ettol fuggetlenul tudom azt,hogy ha lesz meg egy gyerekem,az korantsem biztos,hogy 20hosan elkezd beszelni.Van fogalmam a gyereknevelesrol,es nem vagyok bekepzelt,vagy pokhendi,sem tokeletes anya.Csak tarsashazban lakunk az emlitett csaladdal,es kozos az udvar,igy sajnos latom mennyit foglalkoznak a kisfiuval,mondjuk az apa egesz nap dolgozik,de az anya otthon van,a gyereket pedig mondhatni,az udvar neveli,egesz nap kinnt lodorog,ha bemegy a hazba,akkor az anyja csak kiabal vele,hogy milyen koszos lett,napi szinten elveri,stb.Ha atjon hozzank,es kisfiammal pl.zenet hallgatunk,es tancolunk,o is bekapcsolodik,utanozza minden mozdulatunkat,ha kimondok egy szot,o is probalja utannam mondani,persze helytelenul,de latom benne a torekvest,es tudom,hogy nem buta a gyerek,csak szinte semmit nem foglalkozik vele az anyuka.

Elnezest,ha megbantottam valakit,kivetel az a gyerek,akikkel rengeteget torodnek,foglalkoznak,ennek ellenere nem beszel,de egy gyereken latszik az,hogy ertelmes,vagy buta,ennyi.Nem hiaba tettem fel a kerdest,kivancsi voltam a velemenyekre,mert az anyuka szerint minden renben a gyerekkel.Most szult,1 hete,es az egesz terhesseget vegig dohanyozta,es itta,nem csodalkoznek,ha az elso terhessegenel is ezt tette volna,sot biztos vagyok benne,hogy azt is tette.

Nem piszkalodni akartam,csak velemenyeket olvasni,koszi mindenkinek :)

2012. szept. 12. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!