Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Náthás, de láz és hőemelkedés...

Náthás, de láz és hőemelkedés nélküli gyereket lehet bevinni a ti bölcsödétekben, óvodátokban?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek nem egymásnak esni, mindeni válasza érdekel, és elfogadom, mert mi most ilyen helyzetben vagyunk és érdekelne meddig lehet elmenni...
2012. szept. 13. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem igazán,és ezt így tartom jónak.Mondjuk én be se viszem náthásan.Az indok az,hogy amikor tüsszög,jobbra-balra terjeszti a bacikat(ami igaz is),illetve óhatatlanul néha a kezükkel törlik le az orrukat,és azt kenik ide-oda.A kisfiam 4 éves középső csoportos.(Bp.)38hkm
2012. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha enyhén folyik az orra, és mondjuk óránként 1-2x köhög akkor igen. Ha taknya-nyála egyben azért akkor szólnak.
2012. szept. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Tegnap reggelre a lányomnak is csak dugult az orra, nem is folyt, csak párat tüsszentett, és kettőt köhögött, éjjel rosszúl aludt, de reggel a kedve jó volt, nem volt hőemelkedése sem. AZt mondta viszont, hogy nem jó a hasa. Nem engedtem oviba, nehogy megfertőzze a többit, és semmi értelme annak, ha délben mennem kell érte. Úgy terveztem hogy ma viszem dokihoz. Délben már hőemelkedése volt, este is 37,6 volt. Tegnap már adtam neki gyógyszert, reggel vittem dokihoz, egyik oldalon be van gyulladva a mandulája. (kedve jó, dudorászva ment be a dokihoz, nézett is először,hogy minek vittem a gyereket, tehát a gyerek jókedvére sem lehet adni). Most már igazán náthás, szóval én azt gondolom hogy nem jó úgy vinni egy gyereket.

Amúgy múlt héten semmi baj nem volt, most ment hétfőn hozzájuk egy beszoktatós kislány, eleve folyós (zöld taknyos) orral vitte az anyja, óvónő meg is jegyezte neki, és tessék, a lányomra már át is ragadt...( jó, nem 100% hogy róla, de igen nagy az esélye szerintem)

2012. szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha kicsit taknyos,kicsit köhög,akkor nálunk mehet. hőemelkedéssel,lázzal már nem,ha bármelyiket észlelik,elkülönítik és szólnak h hozzuk haza
2012. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tavaly én voltam az egyetlen, aki nem vitte be náthásan és köhögősen a gyerekeket az oviba. És szintén majdnem csak én voltam az, aki valódi orvosi igazolást vitt, és nem csak odaadta a doki a kitöltetlen papírt, hogy "anyuka írja be a dátumot, amikor vinni akarja a gyereket".

Idén be fogom őket vinni. Ha nincs lázuk se hőemelkedésük, és csak minimális orrfolyás van, és 1-2 köhögés időnként, akkor beviszem. Különben egész télen itthon lennének. Aki nem dolgozik, megteheti, hogy otthon legyen havi 2 hetet a gyerekkel, aki dolgozik, az nem.

Persze láz, hányás, hasmenés, brutál orrfolyás és durva köhögés, rossz közérzet az más.

2012. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Egyébként nálunk is úgy van, hogy láz esetén ne lehet bevinni, de taknyosan be lehet. Az enyém egy kisfiútól kapta el, aki iszonyú náthás egész héten. Tudom, mert beszoktatok, én törölgettem a kisfiú orrát.
2012. szept. 13. 13:39
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja, ha az ember meg akarja tartani az állását, akkor sok esetben kénytelen bevinni.

Mellette meg azért rossz, hogy a gyerek szenved ott bent.

Szóval nehéz dolog ez.

2012. szept. 13. 13:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szenved a gyerek az azért más, mintha kicsit folyik az orra, de egyébként jó kedve van és jól van.
2012. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ha ennyhén folyik az orra akor még mehet csak ha már nagyon folyik az orra és köhög akor már nem.
2012. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi múlthét csütörtökön kezdtük az ovit. Aznap még csak 2 órát voltunk, pénteken már mentünk reggel, és úgy otthagyott, hogy mondták az óvónénik, hogy nyugodtan menjek haza, ha valami van, hívnak, egyébként ebéd után mehetek a gyerekért, ha nem lesz gond. Nem volt. Vasárnapra náthás lett, orrfolyás, köhögés. Hétfőn levittem a dokihoz, gyógyszer nélküli otthontartás, mert a torka-tüdeje tiszta, orrszívás. Ha meggyógyult, vigyem vissza az igazolásért. Már tegnap is csak reggel köhögött, utána egész nap semmi baja nem volt, 7 ördög bújt bele, olyan eleven volt, de még nem vittem. Ma levittem a dokihoz az igazolásért, még mindig köhög kicsit, de nem fullad, nem fertőz, orra nem folyik, így ma már ment oviba. Az óvónéninek szóltam, hogy még kicsit köhög, ha bármi gond van, hívjanak, de nem volt. Így már alig várja a holnapot, hogy megint mehessen.
2012. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!