Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviban porszívózzák a kicsik...

Oviban porszívózzák a kicsik orrát, ha szükséges? Vagy legalább megpróbálják kifújatni velük, már amelyik gyerek tud orrot fújni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

3 évesen már illik tudni orrot fújni


és náthásan nem illik oviban vinni


és nem porszívózzák mert az ÁNTSZ nem engedi

2012. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szívják ki nekik.De a lányoméknál már a bölcsiben is kifújatták velük.De könnyen megtanítható az orrfújás játékosan.felfújt lufit,vagy pici vatta darabot leteszel az asztalra,és az orrotokkal fújjátok arrébb.
2012. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Orrot szívni nem szívnak. Fújatják, de jobb, ha elmagyarázod a gyereknek, hogy ő maga vegye ki a zsebkendőt a tartóból és fújja, mert tapasztalatom szerint ennyi gyereknél nem igazán figyelik, hogy mikor kell fújni. Persze ha már lóg az orrából a takony, akkor kifújatják, de ugye előbb sem ártana. Ha nagyon taknyos, akkor ne vidd oviba, ha csak kicsit, akkor orrfújással ellesz. Pl. lányom 2 hete volt kicsit náthás, szóltam az óvónéninek, hogy ha lehet, szóljon rá többször, hogy fújja ki az orrát (nem lógott az orrából, tehát nem volt feltűnő), lányom elmondása alapján nem szólt neki. Tehát a gyerekre volt bízva, hogy mikor fújja ki az orrát. Tavaly még egy ilyennél simán ráment a fülére (nem tudta jól fújni), idén már olyan erősen fújja, hogy nem probléma, sőt már itthon sem orrszívózunk. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nálunk biztos nem.

Tanítgatják őket orrot fújni, de 3 évesen még nem tudják hatékonyan csinálni.

2012. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyikben találtam hasznos gondolatot.
2012. szept. 16. 15:48
 6/7 anonim válasza:
36%
3 évesen már tudnia kell kifújni az orrát. Ha meg annyira tbknyos,nem kellene oviba vinni,h más gyereke is elkapja! Van akinek nem olyan egyszerű megoldani,h kire bízza,ha beteg a gyereke.
2012. szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom a fiamnak hányszor segítettek orrot fújni (tudna egyedül is mondjuk), de sokszor találom a takonycsíkot a ruháján sajnos. :( Szóval oda törli, nem zsepibe, pedig nem ezt tanítottam neki.

Amúgy nálunk azt mondta óvónéni, hogy egy kis takonnyal nem kell itthon maradnia, nem ő az egyetlen, akinek folyik az orra...

2012. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!