Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukám erőszakoskodik a...

Anyukám erőszakoskodik a keresztelővel kapcsolatban. Hogyan építsem le?

Figyelt kérdés
Két gyermekünk van.A lányunk 18 hónapos, a kisfiú 1. Én nem vagyok nagy templombajárós, bár meg vagyok keresztelve. Férjem nincs, és nem is akarja megkereszteltetni a gyerekeket. Én egyet is értek vele, csak anyám piszkál folyton, hogy a családban így meg úgy szégyen a dolog és hogy addig nem lesz nyugodt lelke a gyereknek míg meg nincs keresztelve....stb. Szépen kértem, hagyja abba, nekünk megvan a mi saját látásmódunk a dologgal kapcsolatban, de nem tudok rá hatni.
2008. máj. 15. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok nagyon vallásos, de a fiam meg lesz keresztelve, mert ez olyan szép esemény, meg főleg a keresztszülők felé egy gesztus nálam (keresztapa: öcsém, keresztanya: egyik legjobb barátnőm, aki imádja a gyereket), valahogy szeretném nekik kifejezni a köszönetet, hogy mindig mellettem állnak, ha segítség kell, és amiért szeretik a kisfiamat. De ha ti nem akartok keresztelőt tartani, akkor szerintem mondd meg anyukádnak, hogy ti ezt nem tartjátok szükségesnek. Persze ha a családban ennek nagy hagyománya van, akkor valószínű, hogy anyukád ezt szégyennek éli meg, de cserébe rendezhettek egy amolyan "névadó ünnepséget", ez régebben nagy divat volt, de még most is szokás. Meg lehet erre is hívni rokonokat, és lehet egy pár szót szólni, esetleg "tiszteletbeli keresztszülőket" is lehet választani.
2008. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzeted. A kislányunk 5 hetes múlt, anyósom a keresztelőért, az én anyukám pedig a névadóért harcol... márha hagynánk. Mi egyiket sem tartjuk szükségesnek, sajnos már erőteljesen is hangot kellett adnunk neki, hogy mi a férjemmel egyiket sem szeretnénk, más a véleményünk. Ha nagyon nem akarjátok Ti is, akkor ne hagyjátok magatokat, végső esetben jön az ultimátum!Néhányszor erőteljesebben adjátok elő a véleményeteket, ha a szép szó nem segít.
2008. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A férjem is és én is zsidók vagyunk, persze azt sem tartjuk.. Az apósom ennek ellenére keresztelőt akar, persze Ő is zsidó:) Én csak kiröhögtem. Aztán jött, h mikor lyukasztjuk ki a kislányom fülét. Én meg mondtam, hogy majd a keresztelő után:) Én úgy vagyok vele, hogy majd a kislányom eldönti, milyen vallást akar gyakorolni, ha akar, és akar-e fülbevalót.
2008. máj. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik válaszoló! Ezen nagyon jót mosolyogtam :)))) Szerintem mára a keresztelő nagyon nem azt jelenti, amit régen, ez inkább formalitás (általában). Nem lenne szabad erőltetni. Meg kell mondani, hogy nem és kész :) Majd dönt a gyerek (egyszer).
2008. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21%

Amúgy mi baja lesz a gyereknek, ha megkereszteltetitek?

Nem lenne egyszerűbb gyorsan túlesni rajta, és elfelejteni az egészet, mint hónapokig vitatkozni EZEN? :))

2008. jún. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!