Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szupinált cipő vagy sima cipő...

Szupinált cipő vagy sima cipő szupináló betéttel?

Figyelt kérdés
Kislányom 17 hónapos, enyhén hipotón, most már végeztünk a gyógytornával (egyelőre), de kicsit befele dől a bokája. A gyógytornász ajánlotta szupinált cipő megvételét. Szandálja már volt szupinált. Most vennénk neki őszre. Az lenne a kérdésem, hogy ha csak szupinált betétet vennénk egy tetszőleges cipőbe, az mennyire lenne jó? Egyenértékű a két dolog? Magas szárú lenne a cipő. Nagyon drágák a szupinált cipők és nem is szépek. Persze ha semmit nem ér a betét, akkor megvesszük, nem is kérdés. Köszi ha tud valaki segíteni!
2012. szept. 16. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez segítség e, leírom a saját tapasztalatom és eldöntöd, hogy mit csinálj.

Kislányom 2,5 éves, tavasz óta hord szupinált cipőt/szandált. Neki is kicsit bedől a bokája, de nem vészes.

Először vettem neki egy Salus zárt cipőt, de hamar kinőtte és jött a nyár. Ekkor kapott egy Salus szandált, de ezt sajnáltam motorozni, és esős időben sem volt jó. Kipróbáltam két fajta cipőbetétet, egy sarokdöntőt amit belülre kellett rakni. Nekünk bénán állt a cipőben, és olyan lett tőle a cipő belső talpa, mintha harántemelős lett volna. Elraktam, nem használtuk.

Utána vettem egy teljes talphosszban szupinált betétet. Ezzel meg az volt a baj, hogy a cipő orránál is fél cm vastag a betét, ezért mikor beleraktam a cipőbe, akkor a lábfejnél már nem fért bele a lányom lába.

De nem adtam fel, végül rátaláltam a nekünk jó megoldásra. A Falcon cipők vannak olyan magas felsőrész kialakításúak, hogy ezekbe befér ez a lábbetét úgy, hogy a lányom lába simán elfér még fölötte és nem kell cipőkanállal beletuszkolni a lábát. Még annyit tettem, hogy a vékony bőr belső talpbélés alól kiszedtem a pici haránt emelőt, a bőrt visszaragasztottam, így teljesen sima lett a talp. Erre tettem a szupinált talpbetétet.


Igazából, én azt csinálom, hogy a bölcsiben, amit most fog kezdeni lesz egy normális Salus benti szandálja, és a játszós cipőjét alakítottam így át, mert sajnos a szupinált cipők egyikének sincs orrvédős változata. Árban nagyjából ugyanott vagyok így is, de talán így tovább tart egy stabilabb, erősebb cipő, mint egy Salus.

2012. szept. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én vennék egy szandit mostanra is, az lenne neki a benti, és amikor kimentek, akkor lehet rendes cipőben. Nem kell a szupináltat állandóan hordani.

főleg télen úgysem vagytok kint sokat, egy 20 hós nem fog órákat mászkálni hótaposóban, bakancsban, fagyban, latyakban..

2012. szept. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tapasztalatokat. Itthonra nem szokott cipőt hordani, csak kintre. Igaz, nemrég kezdte csak a járást és még nem voltak igazi hidegek, lehetséges hogy érdemes lesz télre venni benti cipőt is.
2012. szept. 17. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!