Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Majdnem 5 éves középsősnek,...

Majdnem 5 éves középsősnek, sok szerintetek heti 3 foglalkozás ovi után?

Figyelt kérdés

Jár aerobicra, nagyon szereti és az oktató szerint nagyon ügyes is, ez heti 2× fél óra, plusz egy kézműves foglalkozás, heti 1 óra, ezt kifejezetten ajánlotta az óvónénije, mert nagyon jó a kézügyessége, állítólag a csoporttársainál sokkal ügyesebb!

Nem tudom nem lesz-e sok neki, de most nagyon lelkes.


2012. szept. 18. 20:46
 1/7 anonim válasza:
35%

"állítólag a csoporttársainál sokkal ügyesebb"


Szerintem minden anyukának ezt mondja. -.-

2012. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy a kérdésre válaszoltál!


Amúgy én is észre vettem, hogy ügyes, de így, hogy az óvó néni is megerősített benne már én is biztosabb vagyok benne, hogy ügyesebb néhány korabelinél, és érdekli is!

2012. szept. 18. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:
a fiam 4,5 éves lesz. hittan és néptánc lehetőség van. azt hiszem a néptánc lesz a nyerő idén, jövőre plusz a hittan. nem akarom leterhelni. inkább a játszótér való nekik még szerintem.
2012. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
nem kéne ennyire leterhelni már oviban,ráér majd elsőben ennyi különórára járni
2012. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Először is. Az óvónőnek nem érdeke azt mondani, hogy ügyes, ha nem az. Miért mondaná? Bevágódjon anyukánál? Ugyan.... Az én lányomról is elmondta, hogy lassú, körülményes, tehát nem csak jót, viszont a mozgása nagyon jó, ezért ajánlja, vigyem el tornázni.

Hogy a kérdésre is válaszoljak.

Én úgy gondolom a kulcs az, hogy a gyerek szereti-e csinálni. Amit leírtál időben nem sok. Ha nem odamentek, gondolom mennétek a játszótérre, ott is ugyanúgy ugrál. Talán csak annyi, hogy az aerobicnál "szót kell fogadni" a tanárnak, azt csinálni, amit kér, nem csak úgy szimplán ugrabugrálni. No de hát ha egyszer élvezi????

Ha azt látod, már nem élvezi, akkor valamelyiket hagyjátok el.

Az én lányom idén fog menni tornázni, valamint heti 1xfél óra az oviba (ovi után) zeneovi, amire menni fog. Én mindent attól teszek függővé, hogy szeretne-e járni. Ismerem, megmondja, ha nem. Csak addig kell noszogatni, amíg el nem kezdjük, utána már Ő dönt. Jövőre pedig a nagy álmomra szeretném beíratni, kézilabdázni. Miután kipróbálta, Ő fogja azt is eldönteni, hogy akar-e járni.

2012. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

HA élvezi, miért ne?


Nálunk is vannak középsőtől külön foglalkozások fél 4-től 4-ig. Vagyis ovi időben. Ezek nem véresen komoly dolgok, hanem játékos foglalkozások. Távolról sem leterhelő. Amúgy is 4-re mennék a gyerekekért, szóval a fél órás kézműveskedés vagy zeneovi abszolút nem veszi el a délutánt. Utána megyünk a játszótérre.


Amúgy a játszóterekre délután kiszabadulnak a felügyelet nélküli kiskamaszok, akiktől aztán mindent lehet tanulni, csak szépet és jót nem. Csúnyán beszélnek,vadulnak, némelyik még stikában cigizik is a kerítés mellett. Akkor inkább legyenek a gyerekek még egy fél órát kulturált környezetben, ahol értelmes dolgot csinálnak, és nem csak a rossz példát látják.

2012. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, természetesen én is a gyerektől teszem függővé, de most annyira tetszik neki, imádja a tánctanárnénit, és abszolút ovis szinten foglalkozik velük, egyébként ő is óvónő, de mellette verseny táncol. :)

A kézművest is nagyon kedveli, az egyik kedvenc óvónénije tartja, akit nagyon imád. Egyébként ezt az időt nem a közös időnkből veszem el, mert van egy kisebb gyerkőcöm, ezért a nagyot elhozom ebéd után, így tök jól eloszlik az időm, délelőtt csak a kicsivel foglalkozom, délután míg ő alszik, csak a naggyal, az esti órákat pedig közösen töltjük.

2012. szept. 19. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!