Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Köhögéssel és orrfolyással...

Köhögéssel és orrfolyással viszed még oviba a gyermeked?

Figyelt kérdés
Én nem, holnap viszem a dokihoz. Pedig dolgozom. Kisfiam nagyon csúnyán köhög, meg náthás is. Láza nincs, de ahogy ismerem egy pár nap után az lenne neki, ha tovább menne. Így meg hétfőre kikúrálom. Nem vitát akarok szítani, csak kíváncsi vagyok, hogy kinek mi az álláspontja ezzel kapcsolatban.
2012. szept. 19. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
3. hete, hogy a fiam elkezdte az ovit. Első héten 2 napot ment, így került ránk a sor a beszoktatásra. Még azon a héten vasárnap megnáthásodott, láza nem volt, hétfőn már nem vittem, irány a doki. Megvizsgálta, torka-tüdeje tiszta, gyógyszer nélküli otthontartásra "ítélt". Otthon adtam neki lándzsás utifüvet és Sinupret-et a köhögésre, kentem éjjelre a hátát a baby luuf balzsammal, orrcsepp, orrszívás, borsmenta-levendula illóolaj ment éjjel-nappal a párologtatóban. Csütörtökre már csak köhögött, olyan volt, mint 7 ördög, alig bírtam vele. Így visszavittem a dokihoz, mondta, hogy mehet oviba, mert ha egy kis köhögéssel mindig otthon tartanám, akkor egész tavaszig otthon lennénk. Orra már nem folyik, nem fulladva köhög, és nem fertőz, így mehet. A héten eddig még végig volt, még mindig köhög kicsit.
2012. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem, és nálunk az ovonők sem engedik így. Az én fiam is otthon van egy hete köhögéssel és orrfolyással.
2012. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt a kulcs azon van, hogy mennyire náthás, mennyire köhög.... Ha nagyon, akkor értelemszerűen nem viszem, azonban ha kicsit, akkor még viszem. Ő már 4,5 éves és jól tudja fújni az orrát.
2012. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha kicsikét folyik az orra, az szerintem még nem vészes, de a köhögés olyan dolog, amivel nem szabad viccelni. És nem csak a többi gyerek miatt, hanem mert a köhögésből könnyen lehet komolyabb gond.
2012. szept. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egész csoport taknyos volt a múlt héten. Most tegnap elkezdett köhögni, már nem ment. Estére be is lázasodott.


Vírusos járványszerűség van. A gyerekorvosnál tömve a váró ovisokkal-bölcsisekkel. A felnőtt háziorvosi rendelő is :) Alig kaptam időpontot.


Ha még náthás azt mondom nem gond, tudja fújni az orrát. De amint köhög az már jelent valami betegséget és nem ildomos más szülőnek keresztbe tenni, hogy az ő gyereke is elkapja, ha addig megúszta.

2012. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!