Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem ha 3 éves...

Hogyan kezeljem ha 3 éves kislányom minden rosszaságot kiprovokál otthon?

Figyelt kérdés
Szétrámol a szobájában, fürdésnél nem hajlandó kijőnni a kádból, kifrőcskőlli az ősszes vizet, a játszótéren verekszik a gyerekekkel, a kertben szándékosan tőbbszőri figyelmeztetésre is belehempereg a sárba, a hintán feláll én pedig mindig félek, hogy kiessik, és volt, hogy azt motyogta: anya ha nem haggysz békén kiugrok! úgy érzem szándékosan rossz kislány. Igyekszem rá nagyon vigyázni! Mit tennétek???
2008. máj. 16. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a jó megoldást nem tudom,csak annyit tudok tanácsolni,hogy mindenképpen legyél vele következetes.Szerintem a dackorszakát éli,probálgatja a határait,meddig mehet el a "rosszaságban".Szinte biztos,hogy elmúlik nála hamarosan.(A hamarosan,hónapokat is jelenthet)
2008. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam a haragról egy nagyon jó könyvet, a szerző maga is 4 gyermekes édesapa, pszichológus.

A gyerek haragjának oka lehet, ha nem érzi szülei szeretetét, ennek persze nincs tudatában, viszont a fent leírt módokon kitörhet belőle. Erre a szülő persze ideges lesz, ami olaj a tűzre, vagyis 2 dolgot lehet tenni.

1. Mutasd ki a szeretetedet, öleld át sokat, simogasd, legyél vele testkontaktusban; ha a szemébe náézel, tekinteted is kedves, szeretetteli legyen, tölts vele minél több időt, amikor kikapcsolod a telefont, TV-t stb.

2. Amikor rosszalkodik, vágj pókerarcot, vagy próbáld felnőtt módra kifejezni az indulatodat: kedvesen mondd el, hogy most haragszol rá, próbáld vele megbeszélni a dolgot.

Remélem, segítettem, egy 3 gyerekes anyuka

2008. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!