Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy reggel 8-tól...

Normális, hogy reggel 8-tól délután 3-4-ig semmit sem akar enni?

Figyelt kérdés

14,5 hónapos a lányom, de már hónapok óta játssza azt, hogy nem óhajt semmit sem enni a két időszak között.

Bármit főzök, bárhogyan ízesítek, nem kell neki.

Raktam már elő 10 féle ételt, egyik sem kellett neki.


Eszik ebédnél kb. 3 falatot (se) és kész.

Nem fáradt, mert általában 1-2 környékén kezd nyűgös lenni, hogy aludjon.

Próbáltam már tejszelettel (azt nagyon szereti) megetetni, de az sem kellett neki.


Mindenki azt mondja, hogy a gyerekek tudják, mennyit ételre van szükségük, de szerintem ez már túl lőtt a célon... ez már a nem normális állapot.


Kap vitamint is már 1,5 hónapja, de az sem javított az étvágyán.

Az orvos és a védőnő szerint semmi probléma nincs a gyerekkel (többször megvizsgálták már).


Szeretném a reggelit és az ebédet is kiváltani nála, de így nem lehet. Egyszerűen nincs türelme reggel és este kivárni, hogy lenyeljen egy falatot is, mert farkas éhes.


Néha már olyan elegem van ebből az egészből!


2012. szept. 22. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

kiváltani???? anyatejet kap vagy mit tápszert?

már rég ki kellett volna 1 éves korára

2012. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tápszert kap 6 hetes kora óta. Most már tejitalt.

12,5 hónaposan kezdett el darabosat enni, mert addig nem volt hajlandó rágni. Legalábbis kihányta és vissza öklendezte mindig, ha adtam neki.

2012. szept. 22. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

14,5 hósan már azért azt kéne ennie, amit ti is esztek.

Reggelire próbálj neki kirakni kis kenyér-és sajtkockákat, hátha úgy eszik. Jöhet a foga is. Hány kiló?

2012. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Eszi azt, amit mi már régóta, csak nem akkora mennyiségben, mint ahogy kéne (elvárható lenne).

Reggel és este is kap kenyeret, kalácsot, stb., de pár falat után nem kell neki több.

Ugyan ez van ebédnél is. Egyedül uzsonna az, amikor normálisan eszik, mert farkas éhes. + ugye a tejitalok reggel és este.


Kb. 11 foga van, most jön a két felső őrlő már vagy 1 hónapja.

Kb. 9-10 kiló. De inkább 9 fele hajlik.

1 évesen volt 8,8 g.

2012. szept. 22. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:
reggel ne adj tejitalt se tápszer se neki csak amit ti esztek leeht teliti a gyomrát ezért nem eszik normál kaját illetve adj neki béress cseppet
2012. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Hagyjad akkor, ha eszik azért valamennyit, ne erőltesd. Amikor a kislányom ennyi idős volt, szerette a tejpépet azt is kapott. 1 évesen 8,2 kg volt csak és ha nem úgy evett, ahogy szerintem kellett volna, teljesen pánikba estem, féltem, hogy le fog fogyni. Rakj ki napközben is gyümölcsöt, legalább azt egyen. Ne aggódj, ha éhes lesz, enni fog, megtömni nem tudod:-)

2012. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!