Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Váltanátok sulit, ha?

Váltanátok sulit, ha?

Figyelt kérdés

a gyereketek nem érezné jól magát a közösségben?


Nem szeretném túllihegni a dolgot, de azt sem, hogy a sulit a rossz élményekkel társítsa a gyerek.

Mi az a pont, amikor elvinnétek?


Nincsenek barátai, az osztályösszetételből valószínűsíthető, hogy nem is lesz (22 lány, 6 fiú), minden nap van konfliktus, pl: a lányok körbeveszik és együtt bántják, ő viszont azt tanulta, hogy lányokat nem bántanak a fiúk.

Úgy sajnálom őt.

Mit csináljak?



2012. szept. 25. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
fiuk sem barátkoznak vele.?
2012. szept. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ha az oviban voltak barátai, tehát nem zárkózott, visszahúzódó, hanem nem fogadják el őt, akkor azt hiszem igen. nem látom értelmét annak, hogy úgy járjon vhová 8 évig, h utálják. mennyire sz@r lehet már ott neki így. azt hiszem megbeszélném vele egy hétvégén a dolgot, aztán közösen családostól keresnénk másik sulit, vagy másik osztályba tenném, ha azt lehet.
2012. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem túlügyes barátkozásban, de nagyon nyitott rá. De sajnos úgy tűnik, neki már nem jutott valahogy barát. Tudom, alakulhat még, de mégis olyan rémisztő, hogy az én kis lelkes fiam 3 héttel az iskolkezdés után mennyire magába fordult.
2012. szept. 25. 09:52
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a kisfiadat, nem lehet könnyű neki. Ha most kezdte a sulit, talán várnék egy évet, hiszen azalatt sok dolog történhet még, de ha akkor sem változik a helyzet, én elvinném másik iskolába. Talán addig vihetnéd más közösségbe is (pl. sportolni), hogy ott is gyakorolhassa a kortársakkal való kommunikációt, hátha az ottani sikerélménytől felbátorodna a suliban is. A legjobbakat!
2012. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Vigyed minél előbb. Én már bánom, hogy nem elsőben vittem el a fiamat, hanem csak idén, tanévkezdés után az első héten. 4. osztályos. A tanítónő olyan feszültségkeltő a régi suliban, több gyereket is kicsinált idegileg. Mi kineziológushoz, pszichológushoz hordtuk a gyereket, annyira kikészítette. Az osztályt képes volt feltűnés nélkül egy-egy gyerek ellen uszítani. Most, hogy átkerült, mintha kicserélték volna.(kop-kop) De a te gyerekednek se lehet jobb a helyzete, szerintem lépjetek, ne gondolkodj. Ha már eszedbe jutott a suliváltás, nem véletlen, nem?
2012. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonlókon gondolkodom, bár nem annyira borzalmas a helyzet, de egyelőre úgy látom, nem biztos, hogy ebben az iskolában ki tudják majd hozni belőle a legjobbat. Nálunk sok agresszív gyerek van az osztályban, folyton megy a bunyózás, a gyerekem mondjuk szerencsére meg tudja magát védeni, de arról panaszkodik, hogy minden fiú „fegyvermániás”, nem érdekli őket más.

Persze azt is tudom, hogy három hét után még nem szabad messzemenő tapasztalatokat levonni, így azt gondolom, félévig mindenképpen várok, aztán meglátom, de ha nem jó, év végén is léphetünk még.

A sulikat jobban ismerő barátom azt mondta, október-novemberben nagy mozgások vannak az első osztályosoknál, mert sokan rájönnek, hogy nem jó az adott iskola a gyereküknek, szóval simán lehet találni másikat.


Azért a helyedben megkérdeznék más (főképp lányos) szülőket, hogy ők mit hallanak a gyerektől, milyennek tartják a fiadat, mert a lányok többet mesélnek otthon, és nem biztos, hogy mindent tudsz, ami folyik az osztályban.

A tanítónővel beszéltél? Ő hogyan látja a helyzetet?

2012. szept. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 6-os válaszolóval, előbb beszélni kéne más szülőkkel és a tanárral is. Nekem a kisebbik kb. fél évig utálta az egyik tanárát, nem voltak barátai, zárkózott volt. De nála kiderült (meg én is sejtettem), hogy főleg ő maga volt a barátkozás gátja. Ő olyan fajta, hogy ha nincs problémája akkor is gyárt magának.


Pl. egyik nap nem ment suliba, mert vittem a nevtanba vizsgálatra reggel. Mondta, hogy az osztálytársai biztos örülnek, hogy nincs ott és hiányzik. Kérdeztem, hogy ki szólt be neki. Senki, de biztos ezt gondolják. Vizsgálat után bevittem a suliba. Este kérdeztem, mi volt. Kiderült, hogy amikor az osztálytársai meglátták, akkor felkiáltottak: de jó hogy visszajöttél!


De láttam baráti közösségben is megsértődni, pedig nem közösítették ki, mondták a többiek, hogy beállhat közéjük játszani. Csak kérvényt nem nyújtottak be neki. Ő meg ott ült a padon és duzzogott, hogy vele nem játszanak.

Fél év volt, mire beszokott az iskolába és csak másodiktól használja a "barátnőim" kifejezést.



Szóval első körben járd körül, hogy a közösséggel vagy a gyerekeddel van probléma. Első esetben vidd el, msodik esetben pedig fölösleges, mert máshol sem lenne jó neki.

2012. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Biztos, hogy a fiam sem egy matyóhímzés, csak olyan nehéz ez: kívülről nézni és eldönteni, neki vajon mi lenne jobb. Azért szerintem a félévet kivárjuk, meg nagyon várom már a fogadóóra-lehetőséget.

2012. szept. 25. 20:53
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! Mire jutottál végül, váltotok iskolát? Leírnád a tapasztalataidat ezzel kapcsolatban (akár privátban)?

Köszi

2012. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Most még fokozódott a helyzet. Én írtam ide mostanában, hogy a tanítónéni azzal büntette a gyerekemet, mert nem öltözött fel időben, hogy elvette a ruháit és bugyiban ültette az órán. Persze a többiek kigúnyolták...

Panaszt tettem az igazgatónőnél, várom a válaszát. Ha nem kedvező, akkor mindenképpen továbbmegyünk. Ha nekünk kedvez, akkor "csak" osztálycserét kérek.

2012. okt. 26. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!