Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikrek könnyebben szoknak be...

Ikrek könnyebben szoknak be az oviba? Vagy inkább gyerekfüggő?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam, hogy számít e a beszoktatásnál, hogy nincsenek egyedül, mert ugye megy a testvérük is, vagy ugyanolyan nehéz lehet, mint egy gyereknél, és teljesen a gyerekektől függ, vagyis az egyéniségüktől?
2012. szept. 28. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen általában gyerek függő,de persze könnyebb nekik,de ismerősöm ikrei annyira külömböznek az egyik nagyfiús vagány a másik mint egy kis szent és anyás nagyon,na vele nehéz volt minden az anyjának,lépten nyomon mellette volt ovit is nehezen szokta meg most iskolásak az anyás jó tanuló a vagány nem igazán :D
2012. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyéniségtől szerintem jobban.

Bár az én fiam, és a kis barátja egy éves koruk óta "barátok", mivel az anyukájával összejárunk, majdnem napi szinten. Együtt kezdték az ovit, egy csoportban, nekik könnyebb volt. Ami nehezebb volt, h eléggé összezárnak, ők egymás barátai, nem nagyon fér másik gyerek az ő kapcsolatukba. És aránylag elevenek együtt, borzasztóan találékonyak, ha együtt kell rosszalkodni:))), emiatt külön asztalnál esznek, nem egymás mellett alszanak, a szekrényük távol egymástól.

2012. szept. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem fiú, lány ikreim vannak. Első naptól kezdve jól elvoltak, többnyire együtt játszottak. A leányzó mindig anyáskodott a tesó felett. Suliba sem választották el őket. Együtt mindenhová könnyen beilleszkedtek.
2012. szept. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Reménykedem én is, hogy könnyebb lesz nekik. Bár csak jövőre mennek a fiaim (2 évesek), de a lánykám igazán most kezdte (4 éves lesz), ő szeret menni. Örültem volna, ha úgy mehetnek hogy a nővérük csoportjába, de csak tiszta csoportok vannak, így az nem lehet.

Ők is teljesen mások, viszont abban megegyeznek, hogy nagyon anyásak, és egymáshoz is nagyon-nagyon ragaszkodnak. (egypetéjűek) Ritkán veszekednek, leginkább azt is rajtam, mikor fáradtak.

Mivel anyásak, az az érzésem nem lesz könnyű, csak reménykedem hogy mivel ott lesznek egymásnak, jobb lesz.

2012. szept. 28. 14:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömben a testvérek könnyebben fogadják el az ovit, mert nagyobb a biztonságérzetük, hiszen ott a tesó. Még az sem kell nagyon, hogy konkrétan egy csoportba kerüljenek. Ismerősömnél akkor derült ki milyen sokat segít a nővérke, amikor ő iskolába került és az öcsi pedig maradt az oviban. Na, akkor volt neki nehéz, és akkor kellett újra barátkoznia, mert ő zömében a tesójával játszott addig, illetve a tesó barátnőivel.
2012. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább gyerekfüggő, a lányaim közül az egyik minden regge sírt, a másik rohant be és játszott (ő csak rá fél évre kezdett el reggelente sírni). Nagyjából év végére szokták meg mindketten. Más-más barátaik vannak, de azért néha játszanak együtt is :)
2012. szept. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!