Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam el a 3 éves...

Hogyan mondjam el a 3 éves gyerekemnek, hogy meghalt a dédimamája?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanám neki, hogy a dédi meghalt.

Azt ne mondd, hogy elaludt, mert akkor félni fog este elaludni. Azt sem, hogy elment, mert akkor meg azt hiszi, hogy a dédi elhagyta.

2009. aug. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondj valami példát.

Vagy tudja mi a halál??


Ha nem akkor mond , hogy ha a cicameghal, akkor többet nem játszik, nem eszik már. ...

2009. aug. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
ha nem igazán ragaszkodott hozzá akkor szerintem nem is kell neki tudni,ez persze helyzetöl függ.nem tudom milyen viszonya volt neki ha nem hozza fel nem kell mondani neki ,elfelejti
2009. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Idős volt, és felment a mennyországba/csillagok közé. Innentől kezdve már nem tudja megérinteni, nem fog vele találkozni, de odaföntről fog rá vigyázni.
2009. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még soha nem beszéltem vele a halálról,szerencsére nem kellett és nem éreztem szükségét.Nagyon jó volt a viszony,kezdettől fogva imádták egymást és gyakran találkoztak,ezért annyira nehéz.Nem akarok ráijeszteni,csak szeretném az ő "kis" életkorának megfelelően elmondani.Talán sikerül...
2009. aug. 4. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nemrég halt meg a dédipapink,az én kisfiam is 3 éves.Olvastam róla,hogy akkor szabad beszélni róla nekik,amikor ők kérdezik,és csak arra kell válaszolni röviden,amit ezzel kapcsolatban kérdeznek.Őszintén,egyszerüen,de el kell mondani az igazságot.Az én kisfiamnak elmondtam,miután megkérdezte,hogy a dédi hol van ,hogy meghalt.Annyit kérdezett,hogy akkor már nem csenget neki többet?Mert a dédi mindig egy csengővel játszott vele.Mondtam neki,hogy nem,de oda adtam neki azt a csengőt emlékbe,hogy így mindig emlékezni tudjon rá.Örült neki,és szerencsére nem viselte meg a dédipapi halála.Gyerekek gyorsan felejtenek.
2009. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!