Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiamat reggel 8-ra...

A kisfiamat reggel 8-ra viszem bölcsibe, a kishugát 9:30-ra kell majd vinnem bölcsődei beszoktatásra több hétig,20 km-re van az ovi-bölcsi hogyan lehet ezt jól összehangolni?

Figyelt kérdés
Reggel amikor visszük a kisfiamat oviba ahol a bölcsi is van ,akkor maradjunk ott a közelben ,vagy ti hogy oldanátok meg,hogy minél kevesebb üzemanyag fogyjon,vagy a bölcsibe figyelembe tudják venni,hogy ne kelljen órákig a közelben várakoznunk ?
2012. okt. 4. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Vidd 9re oviba,fél óra eltelik.


Beszélni kell az ovónővel/bölcsödevezetővel,segitenek

2012. okt. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Próbálj az intézményvezetőkkel egyeztetni: csúsztassátok kicsit mindkét időpontot, mondjuk az ovit 8:15-re, a bölcsit pedig 9-re. Akkor máris csak feleannyit kell várni.

Miért kell hetekig reggeli után menni a bölcsibe? Nálunk már a második hét elején ott aludtak, és a hét végén ott is reggeliztek a gyerekek.

2012. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a kisfiad bölcsijében, hogy ez a helyzet, és addig őt is 9.30-ra vinnéd.

Együtt jöttök-mentek, ami mindkét gyereknek jobb.

Ha akadékoskodnak, hivatkozz arra, hogy attól félsz, a kisebb előre megutálja a bölcsit, ha hetekig másfél órát kóvályogtok a környéken, mire bemehet.


Remélem, legalább nem egy bölcsibe fognak járni...ha igen, akkor részvétem, és később is készülj fel, hogy kb.ennyire praktikusak és megértőek lesznek minden téren.

2012. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az ovi részéről szó sem lehet rugalmasságról,8-ra legkésőbb minden gyermeket kötelező bevinni,később már nem lehet bevinni .
2012. okt. 4. 15:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom az oviban amiatt van ez, hogy 8 után reggeliznek és zavaró lehet, ha akkor érkezik még egy gyerek. De megkérdezted, hogy nem-e lehetne kivételt tenni? Esetleg reggeli után vinni és addig otthon reggelizteted? Bölcsivel sem tudsz egyezkedni, hogy hamarabb vihesd? Egyébként nekem is fura a hetekig tartó beszoktatás, mert nálunk is 2 hét volt a bölcsis szokatás, de már a 2. héten ott is aludt, csak picit később mentünk még.
2012. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Remélem, legalább nem egy bölcsibe fognak járni...ha igen, akkor részvétem, és később is készülj fel, hogy kb.ennyire praktikusak és megértőek lesznek minden téren."


Egy helyen van az ovi és a bölcsi.


A bölcsiről nagyon jó tapasztalataink voltak,oda járt a bátyus is,nagyon rendesek voltak.

Az oviban nagyon vaskalaposak :-/ .

2012. okt. 4. 15:38
 7/9 A kérdező kommentje:

" Bölcsivel sem tudsz egyezkedni, hogy hamarabb vihesd?"


Az óvónénikkel ,bölcsis gondozónénikkel egyezkedjem ,vagy forduljak a vezetőhöz ?


Előfordulhat,hogy nagyon megértőek lesznek és csak én pánikolok ennyire az egésztől.

2012. okt. 4. 15:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az ovónénikkel és a bölcsis nénikkel első körben. Az is lehet, hogy megértőek lesznek és meg tudtok egyezni, hogy mindenkinek jó legyen. Talán tudnak ajánlani elfogadható alternatívát. Azért gondolom, hogy inkább a gondozónénikkel kéne konzultálnod, mert elsősorban ők foglalkoznak a gyerekekkel, ők tudják, hogy mik a szokások a csoportban, hogy alkalmazkodnak, mi a napirend. De szerintem csak a reggeli lehet probléma. Pl. nálunk a bölcsiben meg volt szabva, hogy reggeli 8 és fél 9 között van és megkérték a szülőket, hogyha 8-ig nem tudják bevinni a gyerkőcöt, akkor reggeli alatt már ne érkezzenek, csak fél 9 után, mert a többiekkel vannak olyankor elfoglalva és zavaró, ha közben még szállingóznak a később érkezők. De azt is hozzátették, hogy egy-két alkalom, amikor valami balul üt ki, az persze belefér, pl. egy szülő éppen nagyon késésben van, csak nem mindegy ugye, hogy egy gyerek egy alkalomkor jön reggeli közben, vagy pl. 6 gyerek már ül az asztalnál, míg 6 gyereket át kell venni a szülőktől. Remélem érthetően írtam. :) Nálunk éppen az oviban nincs ilyen gond, ott is megvan, hogy mikor van reggeli, de nem mondták, hogy reggeli közben nem lehet vinni.
2012. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló helyzetben voltunk, bár csak fél óra eltérés volt. Kezdetben, míg jó idő volt leültünk egy padra a bölcsi előtt és a fiam evett egy pogit.( De mostanában már le sem lehet ülni olyan hűvös van.) Szerencsére megoldódott a problémánk nagyjából. Egyszer meglátott az egyik gondozónéni, hogy ülünk a padon és "lesekedünk" befele. Azt hitte, hogy a gyerek nem akar bemenni és ezért húzom az időt. Mondta, hogy ezt nem tartja jó ötletnek. Mondtam, hogy mi a helyzet és megbeszéltük, hogy nyugodtan vigyem be hamarabb a gyereket. Szóval én voltam a béna, hogy nem kérdeztem meg hamarabb.

Igaz, hogy ma is mikor bementünk kényelmetlenül éreztem magam, mert a fél csoport még reggelizett, de tudtam ,hogy kb 10 perc múlva mennek ki az udvarra. De mivel a többiek bent voltak le kellett vetkőztetni és benti cipőt venni arra a pár percre.

2012. okt. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!