Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondolsz arról ha egy 8...

Mit gondolsz arról ha egy 8 éves iskolás gyerek még cumizik?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
szerintem nagyon sok kisgyerek így van ezzel. annak idején én is sulis koromban szoktam le róla
2012. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Azért az már elég sok. Persze egyik felnőtt sem jár cumival dolgozni, de ideje lenne leszoktatni.
2012. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Az én öcsém kb. 12 éves koráig úgy aludt el esténként, hogy szopta az mutatóújját. Anya feladta, de magától abbahagyta...
2012. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

szerintem az már sok.

én cumival szigorú vagyok mert azt el lehet venni. én fiam 2 évesen szokott le róla, mondjuk olyan 5 éves kor körül szerintem el kéne válnia tőle.

az ujjszopás más mert az ugye mindig nála van, na arra azt gondolom, hogy 7-8 éves koráig "fér bele", ekkor már csak van valami amivel lehet rá hatni :)

2012. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem már régen le kellett volna szoktatni róla. Ha igényli, akkor nyilván szüksége van rá, mert valami miatt kell neki. El kell gondolkozni a szülőnek, hogy vajon mi az, fusztrálja-e valami, miért nem tud magától elaludni.


Fogsornak sem tesz jót. Múltkor az utcán láttam egy ilyen kisfiút cumival a szájában. Hát mit nem mondjak minden volt, csak nem normális kategória. Ezért azt még hozzá teszem, hogy az sem mindegy, hogy naponta hányszor veszi elő, csak alváshoz, vagy nyugtatásra is, esetleg unalomból használja, ki sem veszi a szájából.

2012. okt. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

6 évesem még cumizik, de ő autista. Lehetetlen leszoktatni. A cumin kívül is van egy csomó kényszeres dolga, amihez ő nagyon ragaszkodik.

Azt sikerült megértetni vele, hogy ő már nagy hozzá, csak elalváshoz használja, mások előtt már dugdossa.

Sőt, múltkor azt mondta, mikor bementünk a patikába cumit venni, hogy leguggulva fog járni, hogy azt higgyék, hogy ő még kisbaba, azért kell neki a cumi. :)

2012. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát ha egészséges, és utcán látnám, akkor kicsit furcsállnám.

Ekkora korban, még ha cumiznak is szopiznak is, már kezdődik érni náluk az, hogy mások előtt ne csinálják, azaz kicsit a szégyenérzet.

Ha este vagy fáradt és egy kicsit csinálja azzal szerintem semmi gond nincs.


És egyáltalán, miért baj az, ha csinálja ? Akinek az a véleménye, annak miért ? (Ha a fogsort eldeformálja azt értem) Azt viszont úgy tudom nincs sok köze, hogy bármilyen pszichés problémájuk lenne akik csinálják, egyszerűen szükségből átmegy jó érzésbe, majd rossz szokássá válik.


Én sok felnőttet ismerek, akik otthon pihikor, este csinálják a szopizást. CSak épp senki nem tudja, sőt a fogsorukról sem lehet megmondani.

2012. okt. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 12 éves koromig szoptam az ujjam. Sőt, a legjobb barátnőm is. 17 évesen meg az akkor 19 éves barátom bukott le előttem, hogy szopja az ujját. (ugyanúgy szerettem ezek után is) Én nem ítélkezem, nincs rossz véleményem erről. Ennél nagyobb baja ne legyen:)
2012. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sürgősen korlátoznám, és leszoktatnám. Először csak otthon hagynám cumizni, aztán csak elalváskor, aztán matricát adnék, ha cumi nélkül elalszik.
2012. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Babeli Zurzavar ***** válasza:
13 evesen hagytam abba az ujjszopast. a fogaim epek, az ujjamnak semmi baja, nem vagyok oralisan fixalt.
2012. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!