Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak tízóraira, hogy még...

Mit adjak tízóraira, hogy még az ebédet is megegye a gyerek?

Figyelt kérdés
2.5 éves lányom korán reggel kakaóval indít, a reggelinél csak sajtot és felvágottat eszik, kenyeret nem. Délelőtt vagy egy túró rudit, vagy egy joghurtot eszik, vagy egy gyümölcsöt. Az ebédet alvás után szokta elfogyasztani, de 1 hónapja ez már nem jellemző :( Levest és főzeléket egyáltalán nem eszik. Igaz, közrejátszik, hogy nemrég öccse született. Úgy gondolom, a tízóraival lakik jól. Uzsonna háztartási keksz vagy joghurt vagy rudi. Vacsora kifli. A kistesó érkezése óta elutasítja a meleg ételt. Az asztalhoz sem hajlandó ülni. Tudom, hogy a reggeli kakaó kavar be, de ha nem kapja meg ébredés után, balhé van. Egy pár hetes csecsemő mellett nincs energiám csatákat vívni a lányommal :( Mit tegyek?
2008. máj. 19. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A reggeli kakaó nem kavar be annyira,mint azt gondolod.Az öcsémék a mai napig kakaóznak reggel(a legnagyonbb 11 lesz a legkisebb 7).Kakaó,aztán néhány óra múlva reggeli.És utána ebéd.De amint leírod nagyon keveset eszik a leányzó.

A lehetséges esetek:

1,Vitamint venni,azzal etetni,az majd meghozza az étvágyát.(Van valami csepp,gyógyszertárban biztos meg tudják mondani.)Vitamnhiány okozhatja az étvágytalanságot.

2,Ezt tartom valószínűbbnek,a kistesó kavar be.Talán ha bevonnád őt is a kistesózásba,és megértetnéd vele,hogy ez nem olyan rossz,mint ő gondolja.Esetleg amíg te a kistesót gondozod,addig neki legyen egy babája,akit ő is úgyanúgy gondoz.Ez apáméknál nagyon bevált.Illetve néha passzold le a kicsit a férjednek,és csak a nagyobbal foglalkozz.Érezze,hogy ő is fontos neked.Olyankor nincs kistesó sír stb..majd apa tisztába rakja,majd apa ellátja,ti addig babáztok,mesét olvasol neki,akkor és ott csak ő ven.Lementek a játszótérre,amíg a kicsi alszik a babakocsiban,addig a nagyobbat hintáztatod,homokozol vele.Nem baj,ha kicsit lemaradsz a házimunkával.Ennyit megér a lány,különben is,apa tud segíteni a házimunkában is.Meg a kicsi egyelőre néhány órát átalszik napközben,és olyankor tutira tudsz a nagyobbal is lenni.

2008. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a vitamin-tippet! Erre nem is gondoltam!!!
2008. máj. 20. 07:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kezdettől nincs tízórai, reggel kakaóval indítunk mi is, ez kb 7 órakor van, f9-9 körül van reggeli, 12-f1 körül ebéd. Ebéd előtt megyünk le a játszóra, így ott eszébe sem jut kaját kérni, és a mozgás meghozza az étvágyat is.

Ha nem kér főtt ételt, sztem ne erőltesd! Ha eszik gyümölcsöt, tejterméket, az elég jó!

2008. máj. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 18 hónapos.

Reggeli 8 körül kakaó, esetleg gabonapehely, aztán csab ebéd 11-kor. Az általában melegkaja, és meg is eszi, mivel addigra már igen éhes.

Uzsi 3-kor, joghurt, vagy ilyesmi, majd vacsira általában kenyér valamivel.

Nincs meg az 5 étkezés, de legalább a 4 bőségesebb.

Vitamin mellé esetleg ezt tudom ajánlani, próbáld meg kihagyni valamelyiket.

Egyébként ne aggódj, éhen halni nem fog!

Minden gyereknél vannak ilyen nem-evős hetek-hónapok...

Sok szerencsét!

2008. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Milyen vitamint adjak neki?

C vitamint (Cebiont) csak akkor kap, ha beteg. Egyszer vettem neki valamilyen gyerekvitamint, ami szirup volt és öklendezett tőle... :(

2008. máj. 20. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A Vitacolan emúlzió kimondottan étvágynövelő. Amikor én kerestem ilyet, azt mondták ilyen piciknek csak kanalas van, 4 éves kortól vannak a rágótabletták. Biztonsági okokból (fulladásveszély). De egyébként én addig kínálnám a főtt ételt, amíg meg nem eszi az éhségtől. Ő már elég nagy, és értelmes, ne hagyd, hogy manipuláljon. Csak azért csinálja, mert így a teljes figyelmedet elvonja, és nem figyelsz az öcsikére. És ezt úgy oldottam meg a 1,5 éves fiammal, amikor öccse született, hogy amíg ebédelt, odaültem elé, és a konyhaszéken szoptattam a kicsit (igen kényelmes....). Közben őt etettem. És ráadásul szopi alatt is végig játszottam vele, mert nagyon igényelt, bántotta a túl nagy közelség az öccsével.

Sok sikert! :o)

2008. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!