Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tapasztalatotok van...

Milyen tapasztalatotok van kruppal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az idén kezdődött a kisfiam kruppja, 3 éves korában.Azóta már 3-szor fordult elő.Kórházban is voltunk egyszer fulladással.Már lassan pánikbeteg leszek ettől az egésztől,ha beteg azt nézem lélegzik e, vagy figyelem a köhögését.Aztán mikor meggyógyul attól rettegek, hogy egy hónap múlva megint jön.Gyógyszereink, orvosunk van, de nem vagyok biztos, hogy jót teszek neki a szteroidos terápiával. Most kezdtük az ovit,alig járunk. Orrmandula műtétre készülünk, mert nagy neki.Tervezem a szanatóriumi kivizsgálást is.A következőkre lennék kíváncsi:mivel kezelitek? milyen gyakran fordul elő évente? mikor nőttétek ki?volt e olyan akinek segített az orrmandulaműtét?
2012. okt. 18. 15:10
 1/6 holysmoke ***** válasza:
Én voltam kruppos 1,5éves koromtól -5 éves koromra nőttem ki.Anyukám azt mondta hogy a párologtató nagyon sokat segített. Inkább ősszel voltak rohamaim.Viszont szeretném ajánlani neked a Törökbálinti Tüdőgyógyintézetet nagyon felszereltek fölleg a gyerek osztály sóbarlang is van nagyon alaposak.Kivizsgálás szempontjából az egyik legjobb intézmény.Miután kinőttem semmi bajom mára 24 éves vagyok most várom első babámat.
2012. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 4 éves fiam kruppos, kb 2 éve kezdődött leginkább ősztől tavaszig jön elő kb 3-szor..

mi nem kapunk rá semmit elmondta a doki, ha jön az ugató köhögés hideg párásítót kell tenni a szobába és csak abban legyen ha fullad nehezen vesz levegőt, ki a hidegbe de ha esik tilos akkor kinyitni a hűtőt és elé ültetni ha nem segít kb 5 percen belül akkor 1 db rectodelt kúp ..várni max 20 percet ha még mindig fullad levegő után kapkod akkor kórház.. a kúpot nem szabad máskor csak ha befulladt!!!

2012. okt. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mind a két gyerekemnek (1, és 3évesek) volt már, az utolsó rohamon 2 napja vagyunk túl. A kicsinek ez volt az első, a nagynak ősztől tavaszig max 3x.

Rectoder kúpot kaptunk mi is. Amikor kezdődik, azonnal ablakot kell nyitni télen, ha nincs kint nagyon hideg, akkor a fagyasztó szekrényt. A roham utáni napokban (, de ha lehet már a betegség kezdetén - gyógyítási célból) porlasztógépet használunk sós vízzel. A lakásban megy a hideg párásító is. Remélem egyszer kinövik.

(most köptetőt, calciumusc-t 2x1,2ampulla szed mellé)

2012. okt. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez nagyon fontos nekem,mert a kórház óta egyszer jött elő és akkor sem olyan súlyosan, csak nagyon bepánikoltam.A mi doktornénink szteroidos inhalálást írt fel és sprayt és az is szteroidos.Azt hiszem más orvos után kell néznem mert nem akarom a gyerekem szteroiddal tönkretenni. A házi orvos is azt mondta, hogy ezek erős gyógyszerek és asztmásoknak való.
2012. okt. 19. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Az asztma és a krupp két különböző dolog. Az elsőre szteroid kell (pl: Ventolin, ami azonnal hat, és valami ami hosszú távú, pl Spiropent), a kruppra azok amiket írtunk. A 2 típusú rohamot fontos megtanulni megkülönböztetni.

1. Bármire kiváltott allergiás reakció (házipor, állatszőr, magas páratartalom, nevetés, sport, növények, nem csak betegség kapcsán). Ami a nap bármely szakaszában kijöhet. A gyerek nehezen kap levegőt, amit beszív sem jut el a tüdőhöz, mert a tüdőben a léghólyagocskák kezdenek beszűkül, görcsölni.

2. Álltalában éjjeli órákban 1-3óra körül jelentkezik. Húzó légzése van, gégéje beszűkül, ugatva köhög. Előzménye mindíg van, max nem olyan erős - felső léguti betegség.

2012. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez így igaz.Nálunk még a délutáni alvásnál is előfordult, sírt és az szólt úgy, mintha kutya ugatna. Állítólag alvás közben megvastagszik a nyálkahártya.
2012. okt. 21. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!