Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kakil be még mindig?

Miért kakil be még mindig?

Figyelt kérdés
3 éves lányom a nyáron lett "szobatiszta", illetve pisi tekintetében minden rendben van, már éjjelre se kell pelus. Eleinte párszor kakilt wc-be és bilibe is, de aztán hamar abbahagyta, és azóta is mindig bekakil, akár pelus akár bugyi van rajta. Nem zavarja, általában nem is szól hogy kakis. Sosem szidtam érte, eddig inkább csak beszélgettünk arról, hogy a nagy gyerekek már bilire járnak, és aki ovis akar lenni(ő még bölcsis) , az nem kakil a bugyiba. Érti, de semmi hatás. Már arra gondolok, direkt szórakoztat ezzel. Van valami ötletetek erre?

2012. okt. 21. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk direkt szórakozott. Be is igértem neki, ha mégegyszer gatyóba megy, akkor kap egy combost. Persze kíváncsi lett, be is ment, meg is kapta a comobosát, utána nem volt problémánk.

EGyébként nem verve nevelem őket, ez volt egy ilyen dolog, de tudtam, hogy szórakozik.

Arra már rájöttem, hogy a szépszó sajnos nem mindig válik be, az én türelmem viszont határos. Van akinek egy nagyon szigorú rászólás is elég, nálunk ez megy, csak a kakinál nem vált be.

2012. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Húgom kisfia volt ilyen. Ha kaki jött elbújt valahova és a bugyiba intézte. Pedig egyértelműen tisztába volt vele, hogy a bilibe kéne csinálni. Hónapokig szenvedtek. Nála semmi nem hatott, se szép szó, se beígért jutalom. Mondjuk a tesóm nem kiabált vele ilyesmiért. Hozzáteszem, ezzel én sem értek egyet.

Aztán egyszer csak leszokott róla. Onnantól a bilibe, vagy a wc-be kakilt. Náluk csak a kivárás működött.

Bár úgy gondolom, hogy a kisfiúban volt egy adag dac is, már csak azért sem kakilt a bilibe, mert anyáék annyira azt szerették volna. :)

2012. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen időszak, nyáron szobatiszta lett 3 évesen, a kaka is a vc-be ment,majd egyszer csak a gatyóba sikerült,mindig,hiába volt a szép szó,utána már rákiabáltam,hogy ez nem állapot,hogy nem tudsz szólni,hogy kakálnod kell és állandóan csak mosok! És utána már kezdett szólni,szépen leszokott erről. Csak igy értik meg,hogy nem jó dolgot csinálnak,ha eréjesebben szólunk,szerintem.
2012. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!