Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a vérvizsgálattal kimutattá...

Ha a vérvizsgálattal kimutatták, hogy bizonyos ételekre 1,2,3, szinten allergiás 4 éves kisfiam akkor azt már nem is eheti többé?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos, és a szakorvos véleménye, javaslata teljesen eltér- egyikük azt mondja, hogy ne adjam neki ezeket, a másik azt mondja, hogy nem kell vele foglalkozni...

Mit tegyek én, a laikus anya?

A tünetei bőr eredetűek, ekcéma jellegűek, de helyileg jól tudom már kezelni neki. Illetve asztmás is.

Segítsetek légyszi!


2012. okt. 24. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne add neki, lányomon is ekcéma tünetei vannak, 5 hónapos, a tápszer ami tehéntejből készül allergiás,. írt ki a doktornő allernova tápszert és ételallergiásoknak való pépet, majd ha azt mondja aki tiltja ezeket, hogy próbálkozzatok meg vele, hogy kinőtte-e, akkor ad neki, a másik meg egy győkér...
2012. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan én nem gyerek vagyok, hanem 32 éves, de leírom az én tapasztalataimat, hátha segít.

Kb. 13-14 éves lehettem, amikor kiderült, hogy szénanáthás vagyok. Voltam azon a bőrpróbás teszten. Majdnem minden pozitív lett. Parlagfű, kutyaszőr, macskaszőr, házipor stb. Elkezdtem allergiaszezonban , azaz évente 2-3 hónapig antihisztamint szedni.

17 évesen durva allergiás reakcióm lett a máktól, majd röviddel azután a káposztától. Ezeket elkerültem ezután.

22 évesen a legúti allergiám már olyan állapotban volt, hogy egy évben 9-10 hónapon keresztül szedtem a gyógyszert, de már nem csak antihisztamint, hanem enyhébb asztma gyógyszert is. Valami beszippantósat, már nem emlékszem mi volt.

Ezután elmentem egy kivizsgálásra, ahol vérvételből kiderült, hogy nagyon sok ételre allergiás vagyok. Pl. dió, mogyoró, szezámmag, szója, alma, őszibarack, paradicsom. Nekem azt mondták, hogy ezeket ne egyem. Azóta amennyire tudom elkerülöm ezeket. Emelett 3 alkalommal kaptam úgynevezett Rhinolight kezelést. Nem tudom, hogy az segített-e, mert őszintén szólva nem hittem benne, de úgy voltam vele megpróbálom. (ha érdekel a google-lel biztos megtalálod) Mindenesetre a kezelés és az ételek elhagyása után az asztmagyógyszert teljesen elhagytam, az antihisztamint pedig évente csak 1-2 hónapig szedtem. 3 éve semmit nem szedek, mert közben babát terveztünk, terhes is lettem, így ezalatt nem lehetett. Most pár hét enyhe tüsszögés van, amit ki lehet bírni.

Én még bevetettem olyanokat is, hogy légtisztító, pollenszűrős szúnyogháló. Nyilván nincs szőrös állatom, kerülöm a parlagfüves területeket.


Szóval én kerülöm azokat az ételeket, amikre kimutatta a teszt az allergiát, még akkor is ha azok nem okoztak látható tüneteket.

Egyébként melyik orvos mondta, hogy nem kell vele foglalkozni? Gondolom nem a szakorvos.

2012. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne add neki!!Nem rég írt egy anyuka,hogy a kisfia allergiás az eperre,vagy a málnára.A gyerekorvos azt mondta,hogy adják neki.evett pár kanál joghurtot.Ügyeletre kellett vini a kicsit :(
2012. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiamról közel két évesen bizonyosodott be, hogy mely ételekre allergiás. Mi előtte is már diétát tartottunk és azóta is tartjuk (3 éves lesz a napokban). Nagyon durván atópiás volt a bőre, neki bő 1 év diéta kellett ahhoz, hogy kezelni lehessen rendesen a bőrét és csak néhány helyen legyen szinte folyamatos a bőrtünet. Most a hétvégén vendégség volt nálunk és valaki véletlenül adott a kisfiamnak egy kis falat süteményt, amiben tej volt. Olyan szinten, hogy 1 kiló liszthez 2 deci tej. Nem biztos, hogy nem eheti azokat többé a kisfiad, 2-3 óra múlva a gyerek tiszta hólyagos lett, csak szteroiddal tudtam helyrehozni valamennyire. Szóval nem érdemes kockáztatni, még úgy is problémás, ha mindent betartasz, mert itt is csak félrenyúlt a barátunk, a másik tányérból adott a kisfiamnak, mert kinézetre, ízre ugyanolyan a két süti, csak a gyereké drágább verzió. :(

Kinőheti-e a kisfiad az allergiát? Ezt senki sem tudja megmondani, még az orvosok sem. Bár általános nézet, hogy minél később derül ki az allergia, annál nagyobb a valószínűsége, hogy nem növi ki a gyerek, de remény mindig van. Szerintem tartsd be a diétát, mert lehet, hogy nem növi ki az összes allergiát, de esetleg néhányat igen. Egyébként pedig én azt szoktam mondani, hogy ennél nagyobb baja sose legyen az életben, pláne egy 2 hetes kórházi tartózkodás után, mikor látod, hogy a te bajod, mennyire eltörpül másé mellett.

A férjem is allergiás asztmás egyébként, és gyerekkorában az anyukáján kívül mindenki sz@rt bele, hogy toll- és porallergiás (35 éve ezt még nem is annyira ismerték). Ahogy mi összekerültünk (18 évesen)és kitanultam a praktikákat, néhány év alatt szinte tünetmentes lett. Vagy 8 éve folyton úgy viszem vissza a patikába az asztmagyógyszert, hogy felbontatlan, egy fújás sem hiányzik belőle, csak lejárt a szavatossága.

2012. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!