Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Biztos jól van ez így?

Biztos jól van ez így?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt a kérdéseket.

Jelentős %-ban milyen vitamint, oltást adjak a gyereknek?

Mit használhatok, hogy nyugodtan végig aludja az éjszakát?


Biztos, hogy tele kell őket nyomni vitaminnal, ellen oltásokkal és mindenféle homeós bogyóval? Nem gondoljátok, hogy ez által is gyengül az immunrendszer, hisz nincs arra kényszerítve, hogy dolgozzon?



2012. okt. 26. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Az én lányom 2 és fél éves a kötelező védőoltásokon kívül mást nem kapott.

Kétszer volt megfázva, mézes teát és ambroxolt kapott.

Nem nyomom feleslegesen semmiféle vitaminnal mert rengeteg gyümölcsöt és zöldséget eszik.

Sokszor kel éjszaka és odabújik hozzám.

Én sem szedek semmiféle gyógyszert vagy homeós készítményeket és még én is és a lányom is él.:))

2012. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem hinném, hogy vitamintól bárkinek is gyengülne az immunrendszere.

A homeopátiáról pedig annyit, hogy nem gyógyszer, éppen hogy az a lényege, hogy a szervezet saját öngyógyító folyamatait indítja be, ergo nem a bogyótól gyógyul meg, hanem a saját maga győzi le a betegséget.

Ettől függetlenül én is csak akkor adok gyógyszert ha tényleg muszáj, oltásokból a kötelezőeket kapta a lányom, ajánlottból csak az agyhártyagyulladás ellenit, azt az orvos javasolta. Homeopátiás bogyókat pedig nem hajlandó meginni.:)

2012. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

A vitamintól nem gyengül az immunrendszer. A kisfiam az első telén folyamatosan náthás volt, a másodikon már adtam neki Cebion multit, akkor már alig. Most is kapni fogja novembertől, ahogyan én is kaptam vitamint gyerekkoromban.

Nem kötelező, de nehogy már az legyen a probléma, hogy egy gyenge immunrendszerű gyereket valamennyire meg akarunk kímélni az egész téli betegeskedéstől.

2012. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Nézd az én gyerekeim nem nagyon esznek gyümölcsöt,ezért adok nekik multivitamint.Ősztől tavaszig pedig kapnak immunerősítőt.Azért,hogy erősödjön,nem hinném,hogy ezáltal gyengülne nekik.Továbbá hidd el,akinek 1-2 éves gyereke még nem aludta át az éjszakát,annak bizony nagy segítség lehet egy homeós szer pl.Ettől még semmi bajuk nem lesz és nincsenek "tele nyomva".Ne haragudj,de én mindent megteszek,hogy a gyerekeim ne legyenek betegek,mert az az egész családnak óriási szenvedés.Nincs az a cucc(gyógyszer,módszer)amit ne vennék meg,a csillagokat lehoznám az égről,csak ne legyen beteg!Csak én lennék így?Mindegy én így látom!
2012. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem mindenki más, nem hinném, hogy sok közünk van ahhoz, hogy a szomszéd mivel tömi a gyerekét. Sajnos egyébként a mai gyümölcsök, zöldségek már nem olyanok, mint régen, hogy ha azt eszed, akkor tele leszel vitaminnal. Én a lányomnak a kötelező oltásokon kívül az agyhártyagyulladás ellenit adattam be, ezen kívül kap multivitamint és broncho vaxom immunerősítőt a téli hónapokban. Amíg nem kapta, addig folyamatosan beteg volt bölcsibe alig járt, kiscsoportból is sokat hiányzott, orrmanduláját kivették, 8 antibiotikumot kapott egy télen. Mostanra erősödött meg úgy a szervezete, hogy már nem annyira beteges, így középső csoportban. Én örülök, hogy adtam neki az immunerősítőt és a multivitamint. Az immunrendszere erősödött, nem gyengült azért mert ezeket kapta. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!