Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány hónaposan tudta a gyereke...

Hány hónaposan tudta a gyereketek a színeket?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 16:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Már előbb is nagyon érdekelte, mindig mondanom kellett, mi milyen színű, de 1 évesen már biztosan tudta, azt adta oda vagy arra mutatott rá, amit mondtam.
2012. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesen elég jól tudta. nem csak az alap színeket, hanem a nehezebbeket is, mint pl. barackszínű, bordó, rózsaszín, világos-sötét.

azt nem tudom mikortól tudhatta mert nem beszélt én meg nem kértem, hogy mutogassa a színeket :) de biztos nem 1 évesen, talán inkább 2 lehetett

2012. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Pontozzatok le, de 1 évesen kizárt!!!! (elsőnek)


Lányom 2,5 éves, nagyjából 2 évesen kezdte az alapszínekkel, most tart ott, hogy aránylag mindet ismeri, de van, hogy téved. Természetesen olyat, hogy bézs, ciklámen, stb. még nem tud.

2012. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2,5 évesen, világos-sötét, árnyalatok.
2012. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos. A kék, piros, sárga szín már megy. A többi még nem nagyon. A pirosat már korábban is felismerte és mondta, de nem tudom, mikor.
2012. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan másfél évesen már tudta a kék,sárga,piros,fehér ,fekete,lila és zöld színeket.Mondta és mutatta is.Most 2.5 éves már mindet tudja,neki az "esze fejlődött"mindig is jobban...mozgásban viszont még most is gyalázatos :S
2012. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. 2 évesen - pár hónapja - kezdett beszélni, tehát 1 évesen még nem mondani tudta a színeket, hanem beazonosítani. De becsszó tudta. Neki ez kitartó "heppje", mindennek rögtön a színe érdekli. Most is ha megyünk a bölcsibe, az összes autó színét végigmondja, olyanokat is, hogy barna, szürke, türkiz, bordó... és kijavítja, ha valaki rosszul mondja. Mondjuk én grafikus vagyok, most vagy örökölte, vagy se, majd kiderül :)
2012. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányom nagyon hamar megtanulta a színeket, 1-másfél éves kora közt kezdett el beszélni, és ahogy a tárgyak neveit tanulta, úgy, azzal párhuzamosan a színeket is. Sosem tévedett, és azóta is nagy hangsúlyt kapnak az életében a színek. Még 3 éves sem volt, amikor maga válogatta össze az aznapi ruháit, és mindig nagyon szép színharmóniában szedte össze őket.


A fiam kicsit később kezdte el mondogatni a színeket, és a kéket-zöldet eleinte gyakran keverte. De kb. 2,5 éves kora óta már jól tudja őket.


Egyébként sose tanítottam direkt módon a színeket, hanem amikor beszélgettem velük, mindig kiemeltem a tárgyak színét. Például nem azt mondtam, hogy hozd ide a tányérod, hanem, hogy hozd ide azt a szép fehér tányérod. Vagy ha építőkockáztunk, akkor azt mondtam, keressünk még ilyen kék színű kockákat. stb.

2012. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kisfiam 14,5 hónaposan már mondta, hogy PIJOSZ - piros, SZÁGA - sárga, és tévesztés nélkül fel is ismerte ezeket. 2 évesen már ismerte ezeken kívül a kék, zöld, fekete, fehér, szürke, barna, narancssárga, citromsárga, rózsaszín, lila színeket is. 2,5 éves korára a legtöbbet már angolul is tudta mondani (bölcsiben angolul is tanította őket a gondozónénijük).

Egyébként a védőnő most nemrég mondta a 3 éves státuszon, hogy 3 éves korára négy szín a követelmény, amit fel kellene tudni ismerni tévesztés nélkül (kék, zöld, piros, sárga).

2012. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2,5 évesen az összes színt tudta, na jó az enciánkéket meg hasonlókat nem, de nemcsak az alapszíneket, hanem pl lilát, rózsaszínt, barnát, narancssárgát is.
2012. okt. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!