Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan akinek a gyereké...

Van itt olyan akinek a gyerekének orrmandula műtétje volt de megmaradtak a panaszai késöbb is és utána garatmandula műtétre került a sor? Vagy máshogyan sikerült a panaszokat csökkenteni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Hány éves volt a gyermeked orrmandula mütétkor és mikor került sor garatmandula mütétre?
2012. okt. 31. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak 3 éves kora után vették ki az orrmanduláját. Rá kb. egy évre kellett kivenni a garatmanduláját, mert nagyon meg volt nagyobbodva, és iszonyúan horkolt. A műtétkor kiderült, hogy vissza is nőtt az orrmandulája. Ma már 10 éves, és gyakorlatilag sosem betegeskedik.
2012. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

A kisfiam 3,5 éves. Október elején volt orrmandula műtétje. Az óta 3 antibiotikum kúrája volt. Mandulagyulladá, nátha és legutóbb kétszer fülfájás miatt is.:( Nagyon félek nem akarom a garatmandula műtétet neki. :( A te kicsid is sokat volt beteg az orrmandula műtét után? Amugy a kisfiam nem horkol.

2012. dec. 3. 13:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Már annyira nem emlékszem, hisz 10 éves. De a fiamnak is kivették mindkettőt, ő már 15 lesz. Neki úgy emlékszem olyan 6 évesen. Azóta tényleg egyik sem beteges. Csak kimondottan az oviban voltak. Persze utána kicsi fájdalommal jár a garatmandula műtét, de szerintem megéri, nincs több mandulagyulladás!
2012. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen a kisfiam is az óta beteg, hogy oviba jár. Február óta. Sajnos mindig hazahozza a betegséget így a 1,5 éves húga is beteg olyankor és én is gyakran elkapom. Persze lázzal is jár. Azért félek egyébként nagyon a garatmandula műtéttől mert nekem kivették. Igaz akkor 25 voltam de utána nehezen ettem sokáig illetve a legrosszabb az volt, hogy a 11.napon bevérzett még én is alig vettem észre késő este és az utolsó pillanatban sikerült elégetni mert mér vért hánytam stb.... (bocsi) Szóval félek.

De a gyermekeid szerencsések, hogy az óta nem betegesek!

2012. dec. 3. 14:11
 5/14 anonim ***** válasza:
A gyerekek hamarabb regenerálódnak mint a felnőttek. :)) Azt én is hallottam, hogy egy felnőttnek jobban fáj a mandulaműtét, és nehezebben épül fel belőle mint egy kisgyerek. Nálunk a doktornő javasolta, nem önként mentünk a kórházba. :)
2012. dec. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is hallottam. De azért reménykedem, hogy megusszuk. :)

Minden jót nektek!

2012. dec. 3. 14:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is pont gondolkoztam azon, hogy kiírok egy hasonló kérdést.

Az én fiamnak (3 éves) szeptember 27-én vették ki az orrmanduláját, azóta gyakorlatilag folyamatosan beteg. Köhög és taknyos. Sőt, még a füle is fájt, ami eddig sosem. Én is totál el vagyok keseredve, hogy másnak pikk-pakk megszűni8k a betegség, mi meg már odáig jutottunk, hogy pulmonológushoz fogunk menni.

Viszont azóta nem horkol, legalább amiatt nem ébred éjjel, hogy nem kap levegőt és tökéletesen hall. Az övé annyira megnagyobbodott, hogy ha háttal állt nekünk, nem hallotta, ha halkabban szóltunk hozzá. A beszéde is érthetőbb azóta. Csak ez a fránya betegeskedés! Hiába az antibiotikum, meg akármi, a köhögés nem múlik el teljesen. 1 vagy 2 hét bölcsi, aztán 1 hét itthon!

2012. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó!


Hú, ijedten olvastam amit irtál. Akkor nálatok is van probléma. :( Nem semmi.

Én is azt hittem minden ok lesz ez után de nem. Ma hagyta abba az antibiotikumot de már rettegek mi lesz a következő hetekben.

Mikor mentek arra a vizsgálatra? Megírod, hogy mit mondott a doki? És a gyermek orvosotok mit mondott arra, hogy a műtét óta is beteg a gyerek?

2012. dec. 4. 15:58
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! :)


Erre a kérdésemre nem te adtad az első választ? :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Már pont akartam kérdezni nálatok mi ujság!

Ird meg légyszi Te vagy az ugye?

2012. dec. 4. 16:02
 10/14 anonim ***** válasza:

7. vagyok


Igen, annál a kérdésnél én vagyok az első és azt hiszem a 8. válaszoló is.

Ma voltunk a dokinál, mert ismét erősödött a köhögés, szerencsére nem kell különösebb gyógyszer. De már 9 napot jártunk összefüggően előtte bölcsibe! Hihetetlen! :D

Már 2 hete szedi újra az Isoprinosint, napi 2*5 ml-t 2 hétig, majd 2 hónapig napi 1*5ml-t(egy ideig nem kellett neki szedni, mert hirtelen meghízott és nem tudták mitől, de neki egyéb problémái is vannak), meg most itthon kell legyünk, még a boltba sem mehetünk el, hogy kicsit erősödjön az immunrendszere.

Reméljük, csak jobb lesz!

A garatmandulája az én fiamnak nem okoz problémát, max. egy kicsit piros volt a torka, de még pöttyök se voltak a manduláján. Egyszer volt gond a mandulájával, mikor herpanginája lett, de az is oda húzódott, nem ott kezdődött, vagy a fene se tudja, de elvileg nem ott kezdődött.

2012. dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!