Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két év körüli gyereketek,...

Két év körüli gyereketek, mikor és mennyi idő alatt alszik el?

Figyelt kérdés
Nálunk elég hosszú idő, meséléssel együtt egy-másfél óra. Este 10 elött nemigen tudom elaltatni, pedig sokat vagyunk levegőn, mozog eleget.
2012. nov. 13. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

reggel fél 7 7 körül kell

délben döl ki általában max 1 órát és este 8 kor gyerekszoba meleg tekcsi meseolvasás

20 óra 30 villanyoltás 9 kor már alszik mint a bunda vizecske bekészitve ha inni szeretne és fél 7 7 ig alszik egyhuzamba

2012. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy ekkora gyereknél az elalvás semmi más, mint szoktatás kérdése. Nálunk 9-kor "takarodó" van, a nappaliból felkapom a gyereket, beviszem a szobájába, be a zsákba, jóéjtpuszi, villany lekapcs, már alszik is.
2012. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a másik véglet az elalvás, kb 2 perc alatt mély álomba szenderül. Ez este tök jó, mert mire elolvasom a mesét, már alszik. Viszont délben van, hogy megjárom, mert volt már, hogy az asztalnál ülve aludt el, míg megmelegítettem az ebédet, vagy a két fogás között dőlt ki. De az is előfordult már, hogy bicikliülésben lógó fejjel szunyált el, mikor babaklubba mentünk, és mivel mélyen alszik, fel sem lehet ébreszteni, így számára az a babaklub nem volt olyan emlékezetes. :)) Szóval néha van hátránya is a dolognak.

De szerintem ez alkat kérdése is, a lányom is ilyen, a férjemtől örökölhették, ő is ilyen.

2012. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legkésőbb fél 9-kor megy be a szobájába. De mióta bölcsibe jár, azóta ez 8 óra. Bemegy, iszik még egy kis tejet (tudom, rossz szokás, de szerencsére ez az egy ilyen van), és alszik. Legtöbbször 1/4 9-fél 9-re alszik. Néha lázad, akkor később. Fürdés 1/4 8- fél 8-ra megvan, utána olvasunk mesét.
2012. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Reggel 8 után ébred, fél12kor ebéd, majd bemegyünk a szobájába, puszi, alvós takaró és állatkák. Van,amikor rögtön elalszik, van,hogy fél órát beszélget az állatkákkal, és utána, Fél4 előtt ébred kicsivel.

Este fél9 előtt kerül ágyba,max 20 perc és alszik


Nincs mese alvás előtt,mert egyszerűen nem alszik el, így ezt mi napközben pótoljuk:)

2012. nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22 hónapos a lányom. Reggel 7:30 körül kel, ebéd után 12:30 felé bemegyünk a szobájába, meseolvasás, puszi és kijövök. Max 5 perc után alszik. Kb 2 órát alszik délután. Este 7-kor vacsi, utána fürdés, majd meseolvasás, tejcsi, puszi, betakargatom és kijövök a szobájából. 10 perc múlva bemegyek hozzá leoltani a kislámpát, újra betakarni. Akkor már mélyen alszik. De a mesén soha nem alszik el (2 alkalmat kivéve).
2012. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez hihtetlen. Akkor csak nekem alszik nehezen el este?

Meg ezek szerint kevesebbet is alszik mint a ti gyerkőceitek?

Nekem 6-7 között kel. Ebéd után nagyjából 12-14-ig alszik. A déli alvással nincs gond. Ebéd, maci, puszi, alvás. De este későn jön haza apa, és gondolom még játszana vele is.

Amúgy meg ahogy írtam, kb 22-kor alszik el este. Szeretném korábbra hozni az alvását, de annyit értem el, hogy egy órával tovább meséltem végül neki. Hisztizett, meg kijön a szobájából. Nem álmos még olyankor..

2012. nov. 13. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Reggel 8-ig alszik általában, néha tovább.

Délután 2 órát alszik. Nagyon álomszuszék :)

2012. nov. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!