Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok hogy viselte az...

Nálatok hogy viselte az gyerköc a bölcsi beszokást?

Figyelt kérdés

És persze ti hogy viseltétek?

Kislányom 28hónapos és ma hagytam ott először a bölcsiben 1órára, de nekem nagyon nehéz volt, ő állítólag nem sírt....


2012. nov. 14. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Az én fiam 26 hónaposan kezdte a bölcsit. Eleinte szép és jó volt, haza sem akart jönni, de csak addig, míg ott voltam vele. Ha kimenteem sírt, lefeküdt egy ágyra és ott pityergett. Bepróbálkozott az éhségsztrájkal is, de az nem sz ő műfaja. Ez a második hét végén volt. Szerdán ebédre evett először egy kis tojást, aztán uzsonnázott, csütörtökön csak a reggelit hagyta ki, pénteken, meg először nem akart reggelizni, aztán mikor a gondozónő megkérdezte, hogy biztos, na akkor nagy kegyesen az asztalhoz fáradt és elfogyasztott 3 szelet kenyeret, hozzá 3 pohár tejet, de úgy, mint akit azelőtt napokig éheztettek. A gondozónő mesélte, hogy végig a frász törte ki,mert úgy falt a fiam, attól félt megfullad. Az ágy tisztaságban mutatkozott vissza esés, mert az elején bepisilt párszor, de ez szépen csökkent. Aztán a 4. héten kapott új gondozónőt, és a két nő utálta egymást, az volt a mélypont. heteken át többször bepisilt éjjel, aztán a két hosszú hétvége között végig itthon volt, mert beteg lett, a második héten normilizálódott a helyzet. Mikor újra elkezdett járni, akkor napközben vissztartotta a pisit, éjjel meg többször megint bepisilt, most megint javult, kezd megszokni. A gondozónők azt mondják ő így tiltakozik. Engem megviselt a beszoktatás, ha nem látott a fiam, folyton sírdogáltam, de előtte mindig jókedvűnek mutattam magam. Meg ezek a bepisilések aggasztottak, mert bölcsi kezdés előtt 4 nappal került le róla éjjelre a pelus, és az idő alatt semmi gond nem volt. Persze ezen is túlestünk. Ezt leszámítva, már szereti a bölcsit, sokat tanult, szépen fejlődik a beszéde, és ott olyan dolgokat is megcsinál önállóan, amit itthon, előtte nem volt hajlandó. Pl: bilizéshez nekem kellett le húzni a gatyóját, és a nadrágját, holott fürdésnél simán levette egyedül. A bölcsiben egyedül intézi, valamelyik nap mutatta is, a gondozónő nagyon dicsérte érte. Itthon, viszont még gyakran velem csináltatja.
2012. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!