Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó módszer az, ha...

Szerintetek jó módszer az, ha hiszti közben gyermekemet magamhoz ölelem?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves lesz lányom, és egyre hisztisebb.Már mindent kipróbáltam, de nála semmi nem vált be, se a figyelmen kívül hagyás, se a szobájába küldés, se semmi.

Már ott tartunk, hogy minden ok nélkül hisztizik, van, hogy reggel felkel, elfekszik a földön a szobája ajtajába, és 20 percen keresztül üvölt.Naponta legalább 3 ilyen hisztijelenet van, vagy ok nélkül, vagy azért, mert nem az van amit ő akar.Félek, ha kipróbálom ezt a módszert, csak még hisztisebb lesz, ugyanis rájön, ha hisztizik, anya méginkább szeretgetni fogja....


2012. nov. 16. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%

na ez amit nem szabad!!!!

igy rá figyelsz!!

a figyelmem kivül hagyás a legjobb nemhogy még tutujgatom

2012. nov. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem bevallhat. Hiszen nem adod meg magad, nem engedned meg neki amit akar, de tudatosítod benne, hogy szereted ennek ellenére is.
2012. nov. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom ahogy írtad kedves első válaszoló.

Olvastam egy cikket, ezt a magamhozölelést tanácsolták hisztieseteben.

Mikor földön fetreng a lányom azt ordítja, hogy vegyem fel.De ilyenkor olyan mérges vagyok rá, hogy képtelen vagyok rá,illetve már hajlok afelé, hogy ezt a módszert is kipróbálom.

2012. nov. 16. 10:50
 4/16 anonim ***** válasza:
Hat ha azért hisz tízig, hogy vedd fel, akkor azt nem kellene. Ülj vagy guggolj le melle, fogd meg a karját, beszélj hozza, de ne vedd fel.
2012. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Mihamarább olvasd el ezt a könyvet: Adele Faber & Elaine Mazlis: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje. Nélkülözhetetlen "mankó" minden szülőnek. :)
2012. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem szeretem az olyan megoldási javaslatokat, amiket úgy adnak el, hogy mindenkinél beválnak. Én például kipróbáltam azt a módszert, amit sokan javasolnak, hogy "Hol vagy, nem látlak?", vagyis hogy eltűnt hiszti közben, erre öklendezésig felhergelte magát. Nálunk nem jött be. Lehet, hogy nektek pont az jön be, hogy magadhoz öleled, de egyáltalán nem biztos.
2012. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni,mi váli be. Én ezeket próbáltam, mikor a fiam tavaly, 3 évesen rákezdte a hisztirohamjait:

-nem figyeltem rá

-megöleltem

-erélyesen rászóltam

-megmosolyogtam

-dühösen néztem rá

-próbáltam a figyelmét elterelni


Semmi nem használt, csak az idő... egyszer csak elmúlt,mintha nem is lett volna, de küzdelmes hónapok voltak.

2012. nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az vált be, amikor egy ilyen hisztirohamnal "elszállt az agyam" es konkrétan leutanoztam a toporzekolo gyereket. Annyira megdöbbent, hogy azonnal abbahagyta a hisztis es nem is fordult elő utána többet.
2012. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sokszor beválik - de még csak 27 hónapos, lehet, hogy a neheze még hátra van :) Ölelem szorosan és magyarázok, hogy "Most szomorú vagy mert..." vagy kérdezgetem (pl. "Tudod, hogy miért nem szabad...?"). Ettől még nem szokta megkapni, amit kér :) de ha sikerül kizökkenteni az üvöltésből és egy pillanatra átmegy az üzenet a kis agyába, az már általában a sikert jelenti.
2012. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam bevált. 2 éves múlt a kisfiam, eléggé erős akaratú egyéniség. Ha látom, hogy hiszti van kibontakozóban és a terelés nem segít, átölelem és suttogok a fülébe, hogy tudom, mérges vagy de akkor is nagyon szeretlek, vagy tudom mást szeretnél, de ha lehiggadsz megbeszéljük mit csinálunk.


Eddig bevált. hát hogy az igazi dackorszak mit hoz az majd kiderül. Bár a nagyobbik fiamnál is ezt csináltam és szinte észre sem vettük a dackorszakot úgy elmúlt. Nem lett elkényeztetett kis akarnok. Viszont tudja, hogy bármit is csinál ha meg is kell büntetni akkor is szeretem.

2012. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!