Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell a gyereket kétnyel...

Hogyan kell a gyereket kétnyelvűnek nevelni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy hogyan tudnám megtanítani kiskorában angolul és magyarul is anyanyelvi szinten. Sajnos nincs nemzetiségi ovi a közelben, de itthon mondjuk elmondhatnánk neki mindent két nyelven? Vagy hogyan kell ezt?

Ja és még nincs babánk, csak néhány év múlva tervezzük és szóba került ez a téma. :)


2009. aug. 15. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Két nyelvű család kell hozzá, ahol a kezdetektől adott, hogy a szülők a saját anyanyelvükön beszélnek a gyerekhez.
2009. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha beszélitek jól az angolt, miért ne mondhatnátok el neki angolul is ugyanazt? ártani nem árt, bár sokkal jobb lenne, ha valamelyikőtöknek az angol az anyanyelve lenne. (nálunk a párom olasz, gyerek még nincs, de ha lesz, ő olaszul, én magyarul fogok beszélni hozzá.)
2009. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ilyet max akkor csináljatok, ha TÖKÉLETES az angol kiejétésetek és nyelvtani tudásotok. Nagyon könnyű "elrontani" a gyereket (angol tudás szempontjából is)
2009. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk ez elejétől fogva 2 nyelven beszélünk a gyerkekhez. Pontosan tudják, hogy mikor, kinek milyen nyelven kell válaszolniuk. Később sem tanultak meg beszélni mint a többiek. A nehézség iskoláskorban kezdődik, amikoris szépen le kell ülni és a megtanítani neki a másik nyelv írásást, olvasását. Mi ezt 10 éves korban kezdtük, 2 év alatt mindkettőt tudták.
2009. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg akkor tegyétek, ha anyanyelvi szinten beszélitek.

Barátnőm angol tanít, de ő se tette. Az kevés az a szint szerinte.

És úgy kell, hogy egyikőtök (aki anyanyelvű, vagy alulról súrolja azt a szintet :-))) mindig angolul szól hozzá. Egymással bármelyik nyelven beszélhettek (a két szülő). De egyikőtök egy nyelven szóljon hozzá, hogy meg tudja különböztetni azt a nyelvet, a szavait a másik nyelvtől.

2009. aug. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát sajnos egyikünk sem beszél anyanyelvi szinten, de addig még fejleszthetjük a nyelvismeretünket. Vagyis akkor én, nem a páromra hárítom a feladatot. :)

Köszönöm az eddigi válaszokat és várom a további tapasztalatokat és tanácsokat!

2009. aug. 15. 14:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi külföldön élünk, mindketten magyarok vagyunk. Itthon a babámhoz magyarul beszélünk, ha elmegyek valahova és találkozok angol ismerősökkel, akkor angolul beszélek hozzá. Persze nem hosszú mondatokat, vagy csak szavakat. Mondjuk ha megy majd iskolába /4 évesen/ akkor sokkal több mindent fog ott tanulni. És lehet hogy én tanulok majd tőle. :) :)

Ha szavakat tanítasz vele, azzal nem ronthatod el szerintem. És az már egy jó alap lesz neki.

2009. aug. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én magyar vagyok a férjem örmény,az elejétől kezdve két nyelven kell tanítani a gyerekeket.nálunk az is jó,hogy a férjem összesen 5 nyelven beszél,mert a gyerekek a suliban angolt tanulnak,így tud nekik segíteni.
2009. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!